استخراج بیت کوین از استخراج طلا انرژی بیشتری مصرف می کند

استفاده از قدرت پردازشی کامپیوتر برای به دست آوردن ارز دیجیتال بیت کوین، نسبت به استخراج طلا انرژی بیشتری مصرف می کند. در استخراج بیت کوین از کامپیوتر به منظور انجام محاسبات پیچیده و پرحجم استفاده می شود که به انرژی زیادی نیاز دارد. اگر این عمل موفقیت آمیز باشد نتیجه آن به دست آوردن یک واحد بیت کوین است.
هر چه محبوبیت این ارز دیجیتال بیشتر شود، انرژی بیشتری برای استخراج موفقیت آمیز آن مورد نیاز است. استخراج مقدار طلایی به ارزش یک دلار، از استخراج بیت کوین با همان قیمت، سه برابر انرژی کمتری مصرف می کند.

تحقیقات روی مضرات زیست محیطی استخراج بیت کوین:

محققان انرژی متوسط مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال به ارزش یک دلار را محاسبه کرده اند. آن ها دریافتند که برای استخراج این مقدار از بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و مانرو به ترتیب به ۱۷، ۷، ۷ و ۱۴ مگاژول انرژی نیاز دارند.
برای استخراج یک دلار مس، طلا، پلاتین، و اکسیدهای کمیاب مورد استفاده در گوشی های موبایل، به ترتیب ۴، ۵، ۷ و ۹ مگاژول انرژی مصرف می شود. البته به عنوان یک استثنا استخراج یک دلار آلومینیوم ۱۲۲ مگاژول انرژی مصرف می کند.
اثرات زیست محیطی ارزهای دیجیتال نیز قابل توجه است. به تازگی مقاله ای از طرف مؤسسه علمی و آموزشی اوک ریج در ایالت اوهایو منتشر شده است. محققان این مؤسسه در این مقاله گفته اند: « ما تخمین می زنیم که ۳ تا ۱۵ میلیون تن دی اکسید کربن بر اثر استخراج ۴ ارز دیجیتال در کره زمین منتشر شده است».
نتایج این مقاله در مجله Nature Sustainability منتشر شده است.
بیت کوین ها با استفاده از یک نرم افزار کامپیوتری که معادلات پیچیده ریاضی را حل می کند ساخته می شوند، که به این کار استخراج یا Mining گفته می شود. به دست آوردن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، نیازمند مصرف مقادیر زیادی انرژی الکتریکی است. تولید انرژی الکتریکی نیاز به مصرف سوخت های فسیلی دارند که منبع اصلی تولید دی اکسید کربن هستند.
پژوهش های اخیر نشان می دهد که یک مزرعه بزرگ کامپیوتر که برای استخراج بیت کوین استفاده می شود، در طول یک سال به اندازه کل ماشین های بریتانیا دی اکسید کربن تولید می کند.

متخصصان می گویند که استخراج ارز دیجیتال به اندازه ای گاز گلخانه ای منتشر می کند که تا ۱۵ سال ینده می تواند دمای زمین را تا ۲ درجه سانتی گراد افزایش دهد. این درجه از افزایش دما به معنی بروز خشکسالی های مصیبت بار، سیل و طوفان در سراسر جهان است.
پژوهشگران دانشگاه هاوایی تولید گازهای گلخانه ای را در مراحل مختلف روند استخراج بیت کوین تحلیل کرده اند. آن ها به این نتیجه رسیده اند که استخراج بیت کوین تنها در سال گذشته ۶۹ میلیون تن دی اکسید کربن تولید کرده است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>