اطلاعاتی در رابطه با درایوهایHP Midline

درایوهایHP Midline چیست؟

به طور کلی هارد درایوهای HPبر اساس حجم کاری در سه مدل به بازار عرضه می شوند که شامل

Enterprise performance optimized-1

 2 -Midline capacity optimized

 Entry-3

درایوهایHP Midline جهت ارائه ظرفیت خارجی بالا برای تعداد کمی از محیط هایIO طراحی شده اند. این درایورها که دارای قیمت بسیار مناسبی هستند، می توانند کلیه ویژگی های مورد نیاز جهت ذخیره سازی را تأمین نمایند . یکی از دغدغه هایی که شرکت های بزرگ همواره با آن سر و کار دارند از دست رفتن اطلاعات مهم آنان می باشد که می تواند برای یک کسب و کار بسیار ارزشمند باشد. حال کمپانیHP همواره محصولاتی را تولید و به بازار عرضه می نماید، تا با استفاده از آن بتوانید اطلاعات خود را مدیریت و ذخیره نمایید. در همین راستا کمپانیHP درایوهای 2.5 اینچی 7.2SAS ،k rpmو SATA را تولید نموده است تا بتواند نیازهای شما را در زمینه ذخیره سازی برآورده سازد. از طرفی درایوهایSAS وSATA به گونه ای طراحی شده اند که اگر می خواهید به نتایج خوبی از لحاظ ذخیره سازی و کارایی دست یابید می توانید آنها را ادغام نمایید.

نکته : قبل از انتخاب ابتدا باید نیازهای خود را شناسایی کرده سپس بر اساس آن هارد دیسکی را که بتواند قابلیت هایی نظیر علمکرد خوب، قیمت مناسب و ظرفیت عالی را ارائه نماید خریداری نمایید. این درایوها قابلیت اطمینان دو برابری و ظرفیت های بالایی تا 1.8 ترابایت برای درایوهای 2.5 اینچی و 12TB برای درایوهای 3.5 اینچی را با قیمتی کم به مشتریان ارائه می دهند. اما این فقط مربوط به فضای ذخیره سازی شما با کمترین قیمت در هر گیگابایت نیست.

درایوهایHP SATA Midline دارای امکاناتی مانند سنسورهای لرزش چرخشی جهت استفاده در محیط های چند درایو ، مدیریت حجم کار برای آستانه دما و صف انتظار برای عملکرد هستند. درایوهایHP Midline همچنین دارای یک گزینه رابطSAS با پورت اتصال دوگانه هستند. البته لازم به ذکر است استفاده از آنان سبب افزایش امنیت دسترسی به اطلاعات در هنگام خرابیHBA ، خرابی کابل و خراب شدن سایر دستگاه ها می شود. این اولین درایوMidline است که با رابط کاربریSAS 6Gb / s ارائه می شود.

 قابلیت های جدید در هارد دیسک هایHP  

هارد دیسک های HP Midline در گذشته در اندازه های 3.5 اینچی به بازار عرضه می شدند. اکنون نسل جدیدی از درایوهای Midline Factor Small Form Factor یعنی SFP معرفی شده که برای محیط های انبوه طراحی شده است

سایر هارد دیسک های  HP Midlineعبارتند از:

HP 500 GB 3Gb/s SATA 7.2K rpm SFF (2.5-inch) Midline Hard Drive

  HP 500 GB 3Gb/s SATA 7.2K rpm SFF (2.5-inch) Non-hot plug Midline Hard Driveـ

  HP 160 GB 3Gb/s SATA 7.2K rpm SFF (2.5-inch) Midline Hard Driveـ

  HP 160 GB 3Gb/s SATA 7.2K rpm SFF (2.5-inch) Non-hot plug Midline Hard Driveـ

 HP 500 GB 6Gb/s SAS 7.2Krpm SFF (2.5-inch) Dual-Port Midline Hard Drive

ویژگی های کلیدی این هارد دیسک ها عبارتند از:

هارد دیسک هایHP SAS & SATA Midline دارای ویژگی های زیر می باشند:
1ـ مدیریت بار کاری (Workload Management
این هارد دیسک ها با در نظر گرفتن آستانه دمایی،عملکرد انتقال اطلاعات را برای افزایش قابلیت اطمینان کنترل
می نمایند.
2-سنسورهای لرزش چرخشی Rotational vibration sensors
مصونیت از تأثیرات چرخشی محیطی ، به ویژه در محیط های چند درایوی را فراهم می کند.
3- فرماندهی صف Command Queuingـ
با بهینه سازی اجراء ،خواندن و نوشتن دستورات، عملکرد هارد دیسک ها را افزایش می دهد.
تشخیص خطای بافر Buffer Error Detectionـ
برای محافظت از داده ها در درایوهای بافر از طربقECC استفاده می شود.
5ـ زمان بازیابی خطای محدود(TLER):
گزارش خطا در حدود 5 ثانیه به جای یک زمان نامحدود.
6-بارگیری میکرو کد Microcode Download)
سبب ایجاد قابلیتfirmware جدیدی به درایو می گردد.

مزایای اصلی این هارد دیسک ها عبارتند از:

1ـ ظرفیت بالا برای افزایش ذخیره سازی سرورها: اگر از لحاظ ذخیره سازی اطلاعات دچار کمبود ظرفیت ذخیره سازی شده اید و به دنبال راه حلی جهت افزایش ذخیره سازی اطلاعات هستید، درایوهایHP SAS & SATA Midlin همان چیزی هستند که شما به آن نیاز دارید.
2ـ استحکام محیط های چند درایو: درایوهایHP Midline دارای ویژگی های قدرتمندی مانند سنسورهای لرزش چرخشی و مدیریت بار کار هستند .سنسورهای لرزش چرخشی به راحتی در تنش های محیطی به راه حل های ذخیره سازی چند درایوی و خارجی کمک می کنند و از افت عملکرد جلوگیری می نمایند. مدیریت بار کار هنگامی که آستانه دما را تشخیص می دهد باعث جلوگیری از گرمای بیش از حد درایو و خرابی آن می گردد.
3ـ طیف گسترده ای برای محیط های متنوع: هنگامی که تصمیم به خرید تجهیزات شبکه گرفته اید شاید برند HP بتواند گزینه مناسبی باشد زیرا این کمپانی به لحاظ اینکه دارای طیف گسترده ای از تجهیزات و دستگاه های مختلف در زمینه تجهیزات شبکه می باشد می تواند یناز شما را متناسب با هر بودجه و یا حتی درخواستی تامین نماید.
4ـ حذف سرمایه هنگام رشد کسب و کار: بدان معناست که کلیه تجهیزات HP با یکدیگر سازگار بوده و شما می توانید هنگام افزایش نیاز محیط کاری خود را بدون حذف دستگاه ها و تجهیزات قبلی گسترش دهید. استراتژی درایو جهانی بدان معناست که درایوهای HP Midline با نسل قبلی درایوها و سرورها / محوطه ذخیره سازی سازگار می باشد. این امر به شما امکان می دهد تا با افزایش نیازهای ذخیره سازی خود، از درایوهای فعلی خود استفاده کرده و کار ، مدیریت و در نهایت به روزرسانی درایوهایHP خود را آسان تر کنید. در واقع یک زیرساختSAS به شما این امکان را می دهد تا با ادغام درایوهایSAS وSATA از قابلیت های بیشتری استفاده نمایید. علاوه بر این ، درایوهایSAS/s 6Gb جدید ممکن است با درایوهای سنتیSAS/s
3Gb یا درایوهایSAS/s 1.5Gb مخلوط شوند.
5- مزیت Small Form Factor
آزمایشات نشان داده است که درایوهای 2.5 اینچی از 50 درصد انرژی کمتری نسبت به درایوهای 3.5 اینچی استفاده کرده و 70 درصد فضای کمتری را اشغال می کنند. از طرفی دیگر هارد درایوهای کوچک تر به بهبود جریان هوا کمک کرده که این امر موجب کاهش هزینه های سرمایش خواهد شد.
6ـ مراحل آزمایش تجهیزاتHP: شاید یکی از دلایلی که اکثر کاربران در هنگام خرید تجهیزات شبکه از سرورها و سایر تجهیزات جانبیHP استفاده می کنند به این دلیل است که کمپانیHP محصولات خود را کاملا استاندارد طراحی کرده که می تواند باعث بهبود عملکرد در شبکه گردد. هر کدام از این تجهیزات قبل از آنکه به بازار عرضه شوند توسط سیستمHP Hard Disk Drive Quality f به طور مختصرHDD مورد بررسی قرار گرفته و کلیه مشکلات آنان بر طرف خواهد شد.

خط تولید درایور HP Midline

در اینجا لیستی از درایوهای 3.5 اینچی از خانواده محصولاتMidline  وجود دارد:

هارد  درایوهای Serial ATA (SATA) Midline ـ

HP 250 GB 3Gb/s SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch) Midline Hard Drive

  HP 750 GB 3Gb/s SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch) Midline Hard Drive   HP 1 TB 3Gb/s SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch) Midline Hard Drive

 :هارد درایوهای SC Attached SCSI (SAS) Midline

  HP 1 TB 3Gb/s SAS 7.2K rpm LFF (3.5-inch) Dual Port Midline Hard Drive

HP 750 GB 3Gb/s SAS 7.2K rpm LFF (3.5-inch) Dual Port Midline Hard Drive

دلایل استفاده از هارد درایوها:

پشتیبان گیری و بازیابی سیستم ها
بایگانی و ذخیره سازی محتوای رسانه ای غنی ، مانند فیلم
افزایش ظرفیت ذخیره سازی
ایجاد راه حل های مختلف برای ذخیره سازی
لازم به ذکر است هارد درایوهایHP برای شرکت و سازمان هایی با بار کاری کم تا متوسط مناسب هستند .البته این نکته را در نظر بگیرید که این هارد داریوها برای محیط های حساس مناسب نیستند، بنابراین نباید در محیط هایی با بیش از 40% حجم کاری استفاده شوند. اگر به سطح اطمینان بالاتری نیاز دارید ، باید از هارد داریوهایEnterprise استفاده نمایید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>