اطلاعاتی در مورد نرم افزار RAY Tools برای تیونینگ تجهیزات RACOM

عمومی ترین روش برای تیونینگ تجهیزات مایکروویو، ولت متر است. در تجهیزات رادیویی شرکت RACOM، علاوه بر استفاده از ولت متر و  مرورگر، استفاده از اپلیکیشن اندروید RAY Tools جهت هر چه ساده تر کردن تیونینگ تجهیزات رادیویی مورد استفاده قرار می گیرد.

ابتدا RAY Tools را از Google Play بر روی موبایل خود نصب کرده و سپس با استفاده از Wi-Fi adapter (دانگلی) که به رادیو متصل می شود و تنظیمات مورد نظر را اعمال کرد.

نرم افزار اندروید RAY Tools سه ویژگی اصلی در اختیار ما قرار می دهد.  

1. محاسبه لینک: برای محاسبه و بدست آوردن بودجه مسیر   

2. تنظیم آنتن: RSS و SNR را در هر دو طرف یک لینک ارتباطی نشان می دهد

3. مدیریت لینک: برای مدیریت و پیکربندی رادیو با استفاده از مرورگر 

منوی تنظیمات RAY Tools 

1. محاسبه لینک: 

مقادیری که می توان درنرم افزار اندروید RAY Toolsتنظیم کرد به شرح زیر می باشد. در این روش می توان پارامترها و مقادیر مورد نظر را بر روی نرم‌افزار وارد کرده و سپس خروجی مورد نظر را بر اساس پارامترهای تعیین شده مشاهده نماییم.

Modulation

Throughput

Tx Power

Link distance

Antenna specifications

خروجی‌هایی که بعد از ست کردن مقادیر بالا به ما نشان داده می شود شامل موارد زیر می باشد. 

(Free Space Loss (FSL

1st Fresnel Zone radius

RSS

Sensitivity

(Fade margin (shown to be acceptable/marginal/inadequate

2. تنظیم آنتن:

نمایش زنده RSS و SNR یک لینک ارتباطی

راهنمای استفاده از دانگل Wi-Fi

در زمانی که Wi-Fi adapter (دانگلی) را بر روی پورت USB رادیوی racom متصل می کنید. بصورت پیش فرض آی پی آن 172.17.17.17 می باشد. که برای اتصال به رادیو و اعمال تنظیمات با استفاده از mobile app یا web browser مورد استفاده قرار می گیرد. 

نکته: توجه داشته باشید اگر به SSID مورد نظر متصل شوید می توانید تغیرات مورد نظر را با استفاده از اپلیکیشن اندرویدی یا با استفاده از مرورگر گوشی خود بر روی رادیو اعمال نمایید.

در هنگام استفاده از مرورگر و اتصال به رادیو برای مشاهده RSS ،SNR و تیونینگ دستگاه باید به شکل زیر بر روی مرورگر خود وارد نمایید.

http://172.17.17.17/tk

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>