اولین سوییچ 100 گیگابیت جهان Spectrum SN2700

شرکت Mellanox Technologies نیز با درک این نیاز بازار، نخستین سوییچ Open Ethernet دنیا را با سرعت‌های 25 و 100 گیگابیت معرفی کرد. استاندارد Open Ethernet اجازه می‌دهد کاربران برحسب نیاز خود سوییچ را بلوک‌بندی و از سرعت‌های مختلف در شبکه استفاده کنند.

 بنابراینSpectrum SN2700 نخستین سوییچ 32 درگاهی غیر بلوک‌بندی شده دنیا است که می‌تواند سرعت‌های 10، 25، 50 و 100 گیگابیت را روی درگاه‌های مختلف برای شبکه فراهم کند. معماری باز این سوییچ اجازه می‌دهد در شبکه به شکل‌های مختلفی پیکربندی شود. مثلاً می‌توان این سوییچ را به‌صورت 32 درگاه 100GbE، سی و دو درگاه 40/56GbE، شصت و چهار درگاه 10GbE، شصت و چهار درگاه 25GbE یا 64 درگاه 50GbE پیکربندی کرد.

همچنین، این سوییچ می‌تواند در پارامترهایی مانند توان خروجی، تأخیر لحظه‌ای، بهبود مصرف انرژی و مقیاس‌پذیری متفاوت‌تر از سوییچ‌های اترنت سنتی ظاهر شود. برای مثال، این سوییچ توان خروجی برابر 6.4 ترابایت بر ثانیه و تأخیری 300 نانوثانیه‌ای روی شبکه‌های 100 گیگابیت به دست می‌دهد، در حالی که مصرف انرژی آن 7.5 وات برای هر درگاه اترنت است. یکی از حامیان این سوییچ شرکت کانونیکال توسعه‌دهنده توزیع لینوکس اوبونتو است. افزودن چنین سوییچی به مراکز داده موجب افزایش سرعت و کارایی می‌شود و حرکت به سوی معماری‌های با سرعت‌های بالا را افزایش می‌دهد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>