بررسی چگونه تست کردن یک حلقه کابل شبکه 305 متری

همانگونه که می دانید امکان تست یک حلقه (قرقره) کابل شبکه با حداقل متراژ 305 متر (یا 1000 فوت) در دستگاه های تستر شبکه وجود ندارد و این دستگاه ها تنها قابلیت تست متراژ حداکثر 100 متر در لینک CHANNEL را دارند، از اینرو شرکت Fluke در سری جدید دستگاه های DSX CableAnalyzer خود بروزرسانی (آپدیت) جدیدی( Version 6.2) را ارائه کرده که امکان این تست را فراهم می کند. در ادامه طریقه انجام این تست را نشان خواهد داده شد. مراحل تنظیم دستگاه جهت انجام تست به شرح ذیل انجام خواهد شد:

پس از روشن کردن دستگاه،
ابتدا به روش نمایش داده شده اقدام به ویرایش TEST LIMIT میکنید .

در منوی تغییر تست(CHANGE TEST) ، ویرایش(EDIT)  را می زنیم. در منوی تنظیم تست TEST SETUP، محدوده تست Test Limit را تغییر می دهیم.

در صفحه جدید بر روی گزینه بیشتر(More) ، در قسمت پایین راست اشاره می کنیم

پس از این در منو جدید، گزینه سایر(Other) ، را انتخاب می کنیم.

پس از این در منو جدید، گزینه سایر(Other) ، را انتخاب می کنیم.

در انتهای لیست، مجموعه تست ها یPCable Single End  را خواهید دید، که بر اساس کابلی که در حال تست آن هستید اقدام به انتخاب می کنید. در این تست کابلCat. 5e  موردنظر می باشد.

در ادامه با استفاده از ابزار مناسب که در شکل زیر نمایش داده شده است یک سرسیمRG45   را به سر حلقه نصب می کنید و دستگاه را به اداپتورCHANNEL  مجهز و اقدام به انجام تست نمایید.

در حقیقت در زمان فشردن دکمه تست با پیغامی که مشاهده می کنید مواجه خواهید شد.علت نمایش این پیغام این بوده که از اداپتور مخصوص این تست که LAB ADAPTER می باشد استفاده نگردید است و در حقیقت نیازی به استفاده از این اداپتور نمی ب اشد و اداپتور CHANNELبرای این تست کفایت می کند، زیرا LAB ADAPTER جهت تست کابل شبکه در کارخانه بوده و از آنجا که در این نوع اداپتور تمامی جفت سیم ها باید تک تک به اداپتور متصل شود برای فردی که قرار است تعداد محدودی ؟(قرقره) کابل شبکه را جهت تایید کیفیت تست کند امری بسیار وقت گیر می باشد.
نکته قابل توجه درباره اداپتور CHANNEL این است که در این اداپتور تست از بعد سرسی PLUG شروع شده و صرفاً کابل شبکه مورد آزمایش قرار می گیرد. در این اداپتور تست ازPLUG شروع شده و صرفاً کابل شبکه مورد آزمایش قرار می گیرد

پس از تایید(YES)  و صدور دستور، تست انجام خواهد شد

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>