ترس کارفرمایان از مانیتورکردن اینترنت چیست؟

خیلی از کارفرمایان از این وحشت دارند که شاید در صورت اجرای سیستم های مانیتورینگ مجبور شوند اولاً به دنبال راه اندازی سیستم های بسیار پیچیده باشند. آنها مجبورند هزینه کنند و پس از آن که این سیستم ها راه اندازی شد، میبایست مرتب در حال دنبال کردن کارمندان باشند و آنها را چک کنند و در صورت بروز تخلف شروع به برخورد بکنند. در این حال خیلی از کارفرمایان، مخصوصا در شرکت های خصوصی و با اندازه متوسط و کوچکتر، عطای سیستم های اکانتینگ را به لقای آن میبخشند.
– بسیاری از کارفرمایان تصور میکنند که باید به کارکنانشان آزادی کامل بدهند. آنها خیال میکنند در صورت دادن این قبیل آزادی ها، رضایت کاری آنها تامین شده و آنها در محیطی که دلخواهشان است مشغول به کار شده و احساس وفاداری زیادی به آن محیط میکنند.
– این قبیل ترس ها بازدارنده های بزرگی برای بسیاری از کارفرمایان بوده است تا آنها را از راه اندازی سیستم های اکانتنیگ اینترنت در سازمان اشان باز بدارد. گاهی عدم اعتماد به سیستم ها و دپارتمان های IT در سازمان ها نیز نقش بزرگی در این زمینه بازی میکند. اما کارفرمایان باید این مطلب را مد نظر داشته باشند که همان تکنولوژی و واحد آی تی که ممکن است مورد اعتماد آنها نباشد، بستر اینترنت را برای آنها فراهم کرده است. بستری که کارمندان در کمترین حالت ۲۰ درصد از وقت خود را در آن صرف میکنند. در صورتیکه کارفرمایان سعی کنند به آی تی بیشتر اعتماد کنند، همین واحد میتواند با ابزارهایی این عدم کارایی از دست رفته را جبران کند. سیستم های لن اکانتنیگ یکی از این ابزارهاست.

چطور حمایت کارکنان سازمان در اجرای سیاست های کنترل مصرف اینترنت را بدست بیاوریم؟

– سیاست های خود را بصورت مدون، ساده، واضح و عادلانه و یکسان برای همه تصویب کنید و به همه ابلاغ کنید. کارمندان شرایط و ضوابط طولانی را رعایت نمیکند و در نتیجه رعایت نخواهند کرد. همه چیز ساده و عادلانه باشد. شرایط سازمانی را در وضع قوانین خود در نظر بگیرید.
– سیاست هایی که منطقی باشند ،به راحتی مورد قبول قرار میگیرند. سیاست هایی که بر اساس اهداف تنظیم شده اند براحتی قابل اندازه گیری هستند. در صورتیکه اهداف این سیاست گذاری ها محقق شد، کارمندان را تشویق کنید. این تشویق در تداوم رعایت ضوابط بسیار اهمیت دارد.
– از کارمندان نظر خواهی کنید. از آنها بخواهید که بطور فعالانه در تصمیم گیری برای تعیین سایت هایی که برای سازمان مفید هستند و آنهاییکه نباید در سازمان استفاده شوند شریک کنید.
– حتما گزارشهای استخراج شده از سیستم های اکانتینگ اینترنت را به کارمندان نشان دهید. به آنها بگویید که میتوانید در هر لحظه فعالیت های آنها را مانیتور کنید و اطلاعات خاصی را بدست بیاورید. این باعث ایجاد یک سیستم مانیتورینگ خود ساخته در نهاد افراد میگردد و آنها را ارتکاب تخلفات سازمانی در حوزه استفاده از اینترنت باز میدارد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>