تصاویری جدیدی از نیکون Z۳ منتشر شد

ما مدتی است که شاهد شایعاتی درمورد اضافه شدن یک دوربین جدید به سری فول‌فریم‌های Z۶ و Z۷ هستیم که به احتمال زیاد یک دوربین رده مبتدی به اسم نیکون Z۳ خواهد بود. به احتمال زیاد این شایعات واقیت دارند زیرا وبسایت ژاپنی Design Watch طرح اختراع یک دوربین را منتشر کرده است که به احتمال زیاد مربوط به همین نیکون Z۳ است.

چیزی که از این تصاویر منتشر شده مشخص است، احتمالا این دوربین یک APS-C Z-Mount است که منظره‌یاب هم ندارد.
این مشخصات با شایعات قبلی وبسایت Nikon Rumors که ادعا کرده بود: ” نیکون Z۳ یک دوربین DX مخصوص افراد مبتدی با صفحه نمایش LCD ثابت، سنسور ۲۴ یا ۲۶ مگاپیکسلی، اسلات کارت حافظه MicroSD و بدون منظره یاب الکترونیک است کاملا تطابق دارند. با اینکه هنوز مشخص نیست صفحه نمایش این دوربین ثابت است یا خیر، طراحی این دوربین شباهت زیادی با Sony Alpha A۵۱۰۰ دارد.
نداشتن منظره‌یاب باعث حدس و گمان‌هایی شده است مبنی بر اینکه این قطعه به صورت یک جداگانه قابل تهیه است و می‌توانید با استفاده از اسلات هات‌شو آن را به دوربین متصل کنید.

نحوه بازاریابی نیکون برای این دوربین هم خیلی جالب است. با اینکه دو دوربینی اولی که از سری Z عرضه شدند با دوربین‌های جدید کانن یعنی EOS R و EOS RP رقابت می‌کردند، این دوربین Z-Mount جدید بدون منظره‌یاب الکترونیک، رقیب مستقیم دوربین‌هایی مانند کانن EOS M۶ می‌باشد.
همچنین عرضه نیکون Z۳ بدین معنی است که نیکون باید ۴ نوع لنز مختلف برای دوربین‌های خودش عرضه کند: لنزهای DX برای دوربین‌های DSLR APS-C، لنز FX برای DSLRهای فول‌فریم، لنزهای Z-Mount برای دوربین‌های بدون آینه فول‌فریم و درنهایت هم یک لنز برای دوربین‌های بدون آینه با سنسور APS-C.

هنوز هیچ خبری راجع به اینکه نیکون از لنزهای Z-Mount برای دوربین‌های کراپ سنسور عرضه می‌کند یا خیر منتشر نشده است اما شایعاتی وجود دارد که این کمپانی تا انتهای سال ۲۰۲۰ از سه عدد لنز DX رونمایی خواهد کرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>