خدمات وایرلس (Wireless)

وایرلس انقلابی در شبکه های کامپیوتری محسوب میگردد . با ورود وایرلس به مبحث شبکه بسیار سریع علاقمندان فراوانی را جذب خود کرد و طولی نکشید که این تکنولوژی پیشرفت بسیاری کرد و امروزه  سریع تر از هر زمانی شاهد پیشرفت تکنولوژی وایرلس هستیم . گروه  شبکه ارغوان تکنولوژی وایرلس را اصلی ترین خط مشی خود تلقی مینماید و همواره در بروز بودن این تکنولوژی تلاش میکند .

برخی از خدمات وایرلس گروه شبکه ارغوان شامل :

  • لینک  نقطه به نقطه (Point to Point)
  • لینک چند نقطه به یک نقطه (Multi Point)
  • امکان سنجی محیطی و اقلیمی جهت ایجاد لینک موثر و قوی
  • یکپارچه سازی شبکه سازمانها در ساختمانهای مختلف
  • انتقال هرگونه اطلاعاتی تا فاصله 200 کیلومتر
  • انتقال تصاویر دوربین های انالوگ و IP
  • پیاده سازی شبکه های یک ساختمان ، برج ، هتل یا مجموعه به صورت وایرلس
  • پیاده سازی وایفای شهری(City Wifi)
  • مشاوره انتخاب مناسبترین تجهیزات متناسب بانیاز کارفرما
  • تامین کلیه تجهیزات معتبر با گارانتی


مباحث آموزشی :

*چهار نوع اصلی از شبکه های بی سیم وجود دارد:
     1-شبکه محلی بی سیم (LAN): دو یا چند دستگاه را با استفاده از یک روش توزیع بی سیم پیوند داده و از طریق نقاط دسترسی به اینترنت گسترده تر ارتباط برقرار می کند.
     2-شبکه های بی سیم متروپولیتن (MAN): چندین شبکه بی سیم را متصل می کند.
     3-شبکه بی سیم گسترده (WAN): شامل مناطق وسیعی مانند شهرهای و شهرهای همسایه می شود.
     4-شبکه بی سیم شخصی (PAN): اتصالات دستگاه ها را در کوتاه مدت، عموما در دسترس افراد قرار می دهد.


*نقطه به نقطه بی سیم

Topology to-point توپولوژی بی سیم (همچنین P2P نامیده می شود) ساده ترین معماری شبکه است که شما می توانید برای اتصال دو مکان با استفاده از یک لینک رادیویی بی سیم تنظیم کنید. ارتباطات بی سیم نقطه به نقطه می تواند از یک لینک کوتاه برد بین دو نقطه به فاصله چند سانتی متر متصل شود تا یک پیوند بی سیم از نقطه به نقطه که دو نقطه را به فاصله ده ها مایل دور از یکدیگر متصل می کند. در نقطه اتصال نقطه به نقطه، فاصله از ارتفاع هر وسیله رادیویی اترنت، فرکانس استفاده شده، سطح قدرت و دخالت زیست محیطی تاثیر می گذارد.
لینک های بی سیم نقطه به نقطه اغلب برای برنامه های مخابراتی، امنیتی و شبکه استفاده می شود. در فضای ارتباطی، ارتباطات بی سیم نقطه به نقطه به ایستگاه پایه تلفن همراه بازگردانده می شوند. پشتی های تلفن همراه به طور معمول با استفاده از طیف مجوز و پیوندهای مایکروویو از نقطه ضعف در محدوده بلند پرواز می کنند. با این وجود، با استفاده گسترده از سلول های کوچک، بدون و بدون مجوز، لینک های بی سیم از نقطه به نقطه بسیار طولانی، بیشتر و بیشتر استفاده می شود، به ویژه در مناطق روستایی که در آن دخالت نگرانی قابل توجهی نیست.

در پروژه های ایمنی و امنیت ایمنی، ارتباطات بی سیم بی سیم از نقطه به نقطه مستقر هستند تا سیستم های نظارت تصویری بی نظیر در فضای باز را مستقر کنند. جریان های ویدئویی که از دوربین های فیلد در فضای باز استفاده می شود، از یک شبکه بی سیم نقطه به چند نقطه به یک مکان مرکزی، اغلب در یک نقطه ی بالا (مانند یک ساختمان بلند یا کوه )، جمع آوری می شوند. از این محل مرکزی، تمام جریان های ویدیویی بیش از یک لینک بی سیم به نقطه به بیرون به اتاق کنترل منتقل می شود.

در برنامه های کاربردی بی سیم، دو ساختمان را می توان با استفاده از اتصال اترنت بی سیم نقطه به نقطه اتصال و دو شبکه اترنت IP را می توان بدون کابل به هم متصل کرد. این راه حل اترنت بی سیم نقطه به نقطه اغلب در محیط شهری و روستایی استفاده می شود که بین آنها ساختمان رودخانه یا جنگل وجود دارد .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>