خدمات پسیو شبکه (Network Passive) شبکه ارغوان

خدمات پسیو شبکه (Network Passive) شبکه ارغوان

مراحل اجرای و خدمات پسیو شبکه (network passive)توسط شبکه ارغوان :

بازدید از محل پروژه در کل کشور
طراحی زیرساخت شبکه همراه با پلن
کابل کشی شبکه توسط تکنیسین های حرفه ای و کار کشته
نصب و آرایش انواع رک
تست شبکه (تست فلوگ)
پشتیبانی و گارانتی خدمات

توضیحات مراحل :

بازدید از محل پروژه در کل کشور
در ابتدای کار کارشناسان پسیو شبکه ارغوان از محل انجام پروژه بازدید کرده و دیتای مورد نیاز اولیه برای طراحی، مقدمات اجرای پروژه پسیو شبکه و پیش‌فاکتور را جمع‌آوری می‌کنند. بازدید کارشناس به منظور جمع‌آوری اطلاعاتی مانند متراژ و امکان‌سنجی پروژه ، مسیرهای عبوری و بررسی نیازهای کارفرما انجام می‌شود.

طراحی زیرساخت شبکه همراه با پلن
در این مرحله از کار پلن زیرساخت شبکه طراحی میگردد. چون باید تمام امکان‌سنجی‌های پروژه ، آینده‌نگری‌های پروژه و شرایط فیزیکی محیط پروژه کاملاً بررسی شده و یک پلن اصولی، بر اساس استاندارد روز از تکنولوژی شبکه‌های کامپیوتری طراحی و اجرا گردد، مهم بودن این مرحله به‌ این دلیل است که به دلیل عدم آینده نگری امکان تغییرات و ارتقاع پروژه عملا وجود ندارد و در صورت اعمال تغییرات هزینه ها بسیار بالاتر از حد معمول است!

کابل کشی شبکه توسط تکنیسین های حرفه ای و کار کشته
پس از تأیید پلن شبکه، اجرای کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ و داکت به صورت ساختیافته آغاز می‌شود. که به دو حالت روکار یا توکار انجام میشوند ، در محل‌های روکار ترانکینگ و داکت‌کشی انجام میشود. در این مرحله از کار بسته به انتخاب کارفرما از مرغوب‌ترین نوع کابل‌ها استفاده می‌شود که بتواند استاندارد های لازم از جمله تست فلوگ را پاس کند .

نصب و آرایش انواع رک
بعد از انجام کابل‌کشی نوبت به نصب رک در محیط مناسب ، آرایش Rack، نصب Pach panel، پچ کورد، switch، Router، Servers و تجهیزات شبکه داخل Rack می‌رسد. در نهایت تمامی نودها، پریزها، کیستون‌ها نصب می‌گردد.

تست شبکه (تست فلوگ)
بعد از اتمام این مرحله، نوبت به تست سیگنال شبکه می‌رسد و باید تمامی نودها از نظر سالم بودن ارتباط، تست گردند تا مشخص شود که هیچ‌گونه قطعی در ارتباط کابلی وجود ندارد. این مرحله توسط متخصصان شبکه و با استفاده از ابزارهای تست فلوک انجام می‌شود.

پشتیبانی و گارانتی خدمات
یکی از مهمترین مباحث در اجرای پروژه های پسیو گارانتی و نگهداری و پشتیبانی از آن پروژه است . طبیعتا کارفرمای پروژه باید از اجرای پروژه با پشتیبانی اطمینان حاصل نماید .

خدمات کابل کشی شبکه

آیا کابل کشی شبکه مهمترین مرحله از راه اندازی شبکه است ؟ طی پژوهش ها و نظرسنجی هایی که از 400 مدیر سازمانهای دولتی و خصوصی ، شرکت ها ، موسسه ها و کارخانه های تولیدی استان تهران انجام گرفته است ، فقط 8% از مدیران سازمانهای فوق به فکر انجام کابل کشی شبکه مدرن و برخورداری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا در شبکه سازمان خود هستند. این دسته از مدیران خدمات کابل کشی شبکه را به عنوان زیرساختی ترین و با اهمیت ترین مرحله راه اندازی شبکه قبول دارند و تاکید آنها بر آن است که بایستی کار را از ابتدا حرفه ای انجام داد و برای برخورداری از یک شبکه قابل توسعه و یکپارچه بایستی کابل کشی شبکه های کامپیوتری ، نصب تجهیزات ، کابل کشی دوربین مداربسته و … ، توسط شرکتی که دارای پرسنل پسیو کار شبکه ماهر و بهترین تجهیزات پسیو می باشد انجام گیرد.

خدمات پسیو شبکه ارغوان شامل کابل کشی ، نصب ترانک و داکت کشی دوربین مداربسته ، راه اندازی Server Room و تست فلوگ شبکه و … می باشد و تحت آخرین استاندارد کابل کشی شبکه مورد تایید مراجع علمی و نظارتی با مرغوب ترین تجهیزات پسیو انجام می گیرد. متخصصان شبکه ارغوان به پشتوانه چندین سال تجربه تخصصی در خدمات کابل کشی شبکه و ایجاد زیرساخت های استاندارد و قابل توسعه ، افتخار این را دارند که توانسته اند مورد اعتماد بسیاری از مدیران آینده نگر برای اجرای پروژه های خدمات کابل کشی شبکه پسیو قرار بگیرند و در طراحی شبکه سازمانها ، به عنوان مشاور و مجری در کنار آنها حضور یابند.

انتخاب مناسب‌ترین قیمت خدمات پسیو شبکه:

در تمامی پروژه‌ها و پلن ها هزینه اجرای پسیو شبکه، مهم‌ترین گزینه برای شروع و به انجام رسیدن آن می‌باشد. در بسیار ی از پروژه ها بدلیل بالا بودن پلن اجرای پسیو شبکه پروژه متوفقف می شود سرانجام انجام آن در هاله ای از ابهام خواهد ماند . لذا مهم‌ترین عمل در انجام زیرساخت شبکه، برآورد دقیق و ریز هزینه اجرای پروژه پسیو می‌باشد. جهت برآورد صحیح هزینه پروژه های پسیو شبکه نکات زیر را مد نظر بگیرید :

۱- تعیین اهداف مشخص و موجودیت های درست از اجرای زیر ساخت و پسیو شبکه

۲- انتخاب درست نوع کالا و تجهیزات پسیو شبکه متناسب با بودجه و اهداف تعیین شده(بسیار مهم)

۳- برآورد دقیق تعداد ، متراژ و اندازه کالا های مصرفی با جزئیات جهت جلوگیری از هدر رفت منابع و پایین آوردن هزینه

۴- استاندارد سازی کابل کشی و ترانکینگ شبکه با علم های روز دنیا

خدمات پسیو شبکه شبکه ارغوان شامل موارد زیر می‌باشد :
طراحی شبکه و پلن شبکه
اجرای کابل کشی شبکه، تلفن، برق و دوربین مداربسته و سانترال
اجرا و پیاده سازی شبکه ساختار یافته با زیر لایه ها
آرایش انواع رک ایستاده و دیواری در موقعیت مناسب
ارتقاء و بهینه سازی زیرساخت شبکه قدیمی به زیرساخت جدید
داکت کشی شبکه و ترانکینگ شبکه با زیبایی تمام معنا
نصب نودها، پریزها، کیستون‌ها و پچ پنل رو کار و داخل ترانک
نصب رک و server room
نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ با اتاق مانیتورینگ
نصب حسگر ها و تجهیزات هوشمند سازی جهت کنترل شبکه و زیرساخت‌
نصب سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق برای اتاق سرور
طراحی و استاندارد سازی اتاق سرور با تکنولوژی روز دنیا
نصب تجهیزات شبکه مانند: سوئیچ، روتر، سرور، رادیو و وایرلس
ارائه نقشه و گزارش کار از بستر کابلی و شبکه بی‌سیم به کارفرما

بیاموزیم :
کابل کشی:
کارشناسان شبکه ارغوان با انوع کابل کشی شبکه و با گونه های مختلف تجهیزات مورد استفاده آشنا هستند. برند لگراند و نگزنس ، نمونه های ارزان تر اما با کارآیی لگراند و داکتهای ایرانی. همچنین با انواع برند رک، پچ پنل، انواع سوئیچ، انواع اکسس پوینت، روتر و تمامی تجهیزات مرتبط آشنا بوده و برای هر مجموعه با توجه به فعالیت و بودجه بهترین حالت را اجرا خواهند نمود. عموماً شبکه ای با بستر کابل با پشتوانه وایرلس و وایرلس جداگانه صرفاً برای دسترسی کاربران و میهمانان به اینترنت را می توان بستری نرمال نامید.

ترانک چیست:
کانالهای
پلاستیکی یا فلزی هستند، که بر روی دیوار نصب می شود و برای پنهان کردن و مرتب سازی کابلها و تمامی مدیاها از قبیل کیستون شبکه، کیستون تلفن، پریز برق و UPS و جعبه فیوزها استفاده می شود. معمولا تمامی برندهای ترانک شامل تمام محصولات از قبیله زاویه، گوشه، فیس پلیت و کیستون می باشند. از طرفی شبکه بی سیم شبکه محلی است که به صورت بیسیم ارتباط تمامی هاست‌ها با یکدیگر را بر قرار می کند. در این نوع شبکه‌ها هر چه تعداد کلاینت‌ها بیشتر شود سرعت شبکه کندتر می‌شود.

شبکه کابلی یا بی سیم
اینکه صرفاً یک شبکه به صورت کابلی باشد راهکار درستی نیست زیرا در حال حاضر بسیاری از تجهیزاتی که به گونه با کار ما مرتبط شده اند به صورت وایرلس میباشند مانند انواع گوشی تلفن، تلبت، لپ تاپ حتی پرینترهای جدید نیز به صورت بی سیم تولید می شوند. اما نمی توان کیفیت و ایستا (Stable) بودن شبکه های کابلی را با وایرلس مقایسه کرد. شبکه‌های WPAN از سوی دیگر در دسته شبکه‌های Ad Hoc نیز قرار می‌گیرند. تفاوت میان شبکه‌های Ad Hoc با شبکه‌های محلی بی‌سیم (WLAN) در ساختار مجازی آن‌هاست. به‌عبارت دیگر، ساختار مجازی شبکه‌های محلی بی‌سیم بر پایه طرحی ایستاست درحالی‌که
شبکه‌های Ad Hoc از هر نظر پویا هستند.

مزیت شبکه بی سیم
هزینه پایین پیاده سازی شبکه ،نصب و راه اندازی سریع شبکه،عدم نیاز به کابل کشی و تغییرات در ساختمان،عدم محدودیت در جابجایی کاربران شبکه،انعطاف پذیری بالا در توسعه و ارتقاء شبکه،ایجاده بستر یکپارچه دسترسی به اینترنت در محیط های عمومی مانند هتل ها و دانشگاه ها (Hotspot)،تایید هویت کاربران به وسیله پروتکل RADIUS

راهنمای عیب یابی شبکه
اولین چیزی که باعث می شود تکنسین شبکه بتواند ایراد احتمالی را تشخیص دهد ، بررسی این موضوع است که پیش از این شبکه در چه شرایطی به طور صحیح کار می کرده است . شناخت آن شرایط باعث تشخیص آسانتر عامل پدید آورنده خطا می گردد
. اما متاسفانه بعضی از تجهیزات شبکه فاقد داده های فنی لازم برای رفع عیب یا مستنداتی برای آگاهی یافتن از شرایط کارکرد صحیح آن ها هستند و متخصصان هنگامی در کار با آن هاموفق هستند که نمونه های مختلفی از آن ها را دیده ، نصب کرده و با شرایط کارکرد آن ها آشنا باشند . اما همان متخصصان هم ممکن است فراموش کنند که کدام یک از دستگاه ها ، در کدام شرایط بهترعمل می کردند یا کدام پیکر بندی برای کدام محیط مناسب تر بوده است .
برای آنکه فاصله بین تکنسین های مختلف با یکدیگر کمتر شود و راه یافتن خطا ها کوتاه تر گردد ، رعایت نج نکته ضروری است . این موارد را می توان پنج گام برای کسب موفقیت در کشف خطا نام گذاشت .
گام اول : مستند سازی شبکه
در دست داشتن آخرین نقشه های فیزیکی و منطقی شبکه ، کمک شایانی به شناخت وضعیت فعلی شبکه می نماید . با این نقشه ها می توان ادوات مختلف ، پیکر بندی ها ، و آدرس ها راتحت نظارت داشت . ضمن آنکه از این طریق کار عیب یابی
آسانتر می گردد.
گام دوم : جمع آوری کلیه اطلاعات و تحلیل خطای پیش آمده
فرض کنید که اشکال کار می دانید ، آیا می توانید آن را مستند کنید ؟ آیا قبل ازبروز خطا ، هشداری از ایستگاه های کاری صادر نشده است ؟ برای این که این مرحله را ساده تر کنیئ . می توانید از دستگاه LinkRunner، محصول شرکت Fluke Networks استفاده کنید . این ابزار که به سادگی قابل حمل است می تواند اشکالات اولیه درلایه فیزیکی را نشان دهد . این ابزار می تواند در خدمت تکنسین ها باشد تا در صورتی که اشکال شبکه ، فراتر از اشکالات معمولی بود ، از متخصصان مجرب تری استفاده گردد. پس در گام دوم ، با استفاده از ابزارهای کمکی به جمع آوری کلیه اطلاعات موجود می پردازیم و اشکالات لایه
فیزیکی رابررسی می نماییم .
گام سوم : دامنه مشکل ایجاد شده را محدود کنید
قدم بعدی محدود کردن دامنه مشکل ایجاد شده است . باید یررسی کنیم که مشکل مربوط به بخشی از شبکه است یا فقط به یک کانیت محدود است ؟ مثلا اگر مشکل مربوط ب هکلانیت است پس به کابل فیزیکی یا ایستگاه کاری محدود می گردد.
یعنی پس از جمع آوری اطلاعات،باید آن را به مشکل پیش آمده محدود نماییم .
گام چهارم : مشکل را رفع کنید
پس از محدود کردن دامنه مشکل ، رفع آن آسان خواهد شد . در مورد ادوات سخت افزاری ، معمولا باید آن را تعویض نمود . مثلا تعویض Patch Cable یا تغییر پورت سوئیچ یا تعویض کارت شبکه کلانیت . این گام وقتی تکمیل می شود که پس
از رفع عیب ، شبکه مجددا تست شودتا ازرفع کامل اشکال اطمینان حاصل گردد.
گام پنجم : کارهای انجام نشده را مستند کنید
حالا باید مجددا گام اول را تکرار کنید . یعنی مشکل پیش آمده و نحوه رفع آن را مستند سازی کنید . این کاربر برای مراجعات بعدی بسیار مفید خواهد بود .
اما آیا انجام این دادن همه این مراحل لازم است ؟
گاهی پیش می آید که مشکلات شبکه ، ناشی از اشکلات سیستم عامل است . غلب تکنسین هایی که در واحدهای فنی مستقر هستند ، هنگام انجام راهنمایی تلفنی ، به کاربران می گویند که «یک بار کامپیوترتان را بوت کنید .» این راه حل ، در
بعضی موارد مشکل را مرتفع می کند و دیگر نیاز به طی کردن گام های پنج گانه نیست . حسن این کاردر این است که تکنسین بدون این که محل کارش را ترک کند ، مشکل را برطرف نموده است . اما بعضی مشکلات با بوت کردن ساده از بین
نمی روند . در این موقع ، در صورتی که کاربر کامپیو تر بتواند از خط فرمان (Command Prompt) سیستم عامل استفاده نماید ، راهنمایی تلفنی را همچنان می توان ادامه داد . یعنی فرمان IPCONFIG می تواند وجود اتصال
فیزیکی را بررسی نماید .
مثلا وقتی PC برای پروتکل DHCPپیکر بندی شده اما آدرس پیش فرض ویندوز (۱۶۹٫۲۵۴٫X.X) را بر می گرداند ، مشخص می شود که کلانیت نمی تواند با سرورDHCP ارتباط برقرار کند .
یا وقتی یک کامپیوتر پر تابل را به شبکه متصل می کنیم ، بایستی آدرس همان شبکه راداشته باشد . اما آگاهی اوقات DHCP ارتباط برقرار کند .
یا وقتی یک کامپیوتر پرتابل را به شبکه متصل می کنیم ، بایستی آدرس همان شبکه را داشته باشد . اما گاهی گاهی اوقات DHCP، آدرس subnet دیگری را به آن اختصاص می دهد . اکنون کاربر می تواند دودستور C:\>ipconfig/release و
C:\>ipconfig/renew را وارد می نماید. یعنی می خواهد که آدرس lP جدیدی داشته باشد . اگر سیستم پاسخ دهد که انجام عمل DHCP میسر نیست . آن گاه این احتمال وجو دارد که کاربر از پیکر بندی lP ااستاتیک استفاده کرده باشد .
در این حالت جهت بررسی صحت گزارش ، باید به مستندات شبکه مراجعه نمود .

در حالتی دیگر ، اگرکاربر یک آدرس lP را اعلام کند ، باید از طریق ping کردن ، آن بررسی نمود . اگر PC کاربر ، پاسخ مناسب می دهد ، یعنی آ ن که انجام فعالیت های متداول نظیر باز کردن صفحه وب انجام پذیر است . در غیراین
صورت بایستی کامپیوتر را از نزدیک مورد بررسی قرارداد.

بررسی مشکل به صورت حضوری
پس از حضور در محل کاربر ، کار جمع آوری اطلاعات شروع می شود . سؤال اول این است که انجام کدام عمل باعث بروز مشکل شد ه است . گاهی اوقات پاسخ این سؤال، چندان روشنگرنیست . زیرا کاربرمی گوید که وی کارخاصی انجام نداده است
و همه کارها صورت گرفته در حد کارهای معمولی روزانه بوده است یا آن که دقیقا می داند چه اتفاقی افتاده ولی ترجیح می دهد درباره آن توضیحی ندهد یا مسئوولیت انجام آن را بر عهده نگیرد .در این مواقع باید کاربر را مطمئن
سازید که توضیح درباره نحوه بروز مشکل به رفع سریع آن کمک خواهد کرد . به غیر از این ها از انجام تغییرات محلی نیز سؤال کنید . مثلا این که به تازگی دکوراسیون اتاق محل کار تغییر کرده است ی یک برنامه محافظ نمایش جدید نصب شده است یا مواردی از این دست .بعد از آن که تا حد ممکن دانسته هایتان را افزایش دادید ، موارد ی که تلفنی به کاربر گفتید را مجددا
خودتان آزمایش کنید . اگر عمل ping به سرور شبکه به درستی انجام می شود یا ادوات شبکه به درستی پاسخ می دهند ، نشان دهنده آن است که ایستگاه کاری در لایه ۳، به درستی به شبکه متصل است و در نتیجه به انجام تست در لایه های پایین تر نیازی نیست . پس باید توجه را به لایه های بالایی شبکه معطوف نمود . اگر این قسمت درست جواب ندهد یعنی این که باید به سراغ لایه های پایین تر رفت . حالا باید از یک لایه شروع کنید . اگراتصال شبکه قطع باشد ، دستورping این موضوع را به خوبی نشان می دهد . برای دیدن زمان پاسخ (response Time) ، دستور زیزر استفاده می شود : C:\ping-t x x x x نتیجه حاصله را می توان با استفاده ازTERACERT و PATHPING برای بررسی مسیر ها به سمت device مورد نظر تحلیل نموده است .

Trace route نمودن به شما می گوید که چگونه در طول مسیر شبکه ، پکت ممکن است از بین برود . یعنی رفع عیب لایه یک شبکه را می توان از همین راه آغاز کرد . دستور C:\>tracert x.x.x.x یا C:\>patping این کار را انجام می دهند.

آیا به سطح پیشرفته تری از اشکال یابی احتیاج است ؟
اگر هنوز ایراد مشخص نشده است یا برای تعیین آن به اطلاعات یا به جزییات بیشتری نیاز است ،باید چند آزمایش دیگر را نیز انجام داد .

پس از اطمینان از این که ، وارد نشدن کاربربه شبکه دراثرجابه جایی کابل یت جدا شدن کابل و اتصالات آن نمی باشد ، به این نتیجه می رسید که مشکل پیش آمده ، پیچیده تر از اشکلات معمولی شبکه هااست.
در این جا داشتن ابزاری مانند LinkRunner می تواند به سرعت به کشف اشکالات کمک کند .
آزمون های مستقیم
۱٫ تست لینک
۲٫ بررسی فعالیت Segmentها
۳٫ استفاده از DHCP به عنوان ابزار تشخیص
۴٫ انجام ping به صورت محلی و راه دور

من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>