خط تلفن اینترنتی یا SIP Trunk چیست؟

خطوط تلفن اینترنتی از نظر کاربرد همانند خطوط تلفن شهری معمولی هستند با این تفاوت که از سرویس دهنده مخابراتی شما تا محل استفاده شما مانند منزل یا محل کار بر روی خطوط مسی منتقل نمیشوند.

خطوط تلفن اینترنتی به دلیل اینکه بر روی شبکه های IP مانند اینترنت و اینترانت منتقل میشوند مزایای ذیل را دارند:
-1 محدودیت جغرافیایی نداردهمانطور که میدانید در خطوط تلفن شهری قدیمی ، دریافت سرویس محدود به طول مسیر سیم مسی مخابراتی بود و درصورتی که شما از محدوده مخابراتی دور میشدید و یا از محل نقل مکان میکردید دیگر قادر به دریافت سرویس وخدمات از آن مرکز مخابراتی نبودید و باید شماره تلفن خود را تغییر میدادید .ولی در شماره تلفنهای اینترنتی این محدودیتها وجود ندارند و شما میتوانید به گستره شبکه هایی مانند اینترنت خطوط تلفن خود را منتقل نمایید.به عنوان مثال از اوپراتور تلفنی در آلمان شماره تلفن شهری بخرید و به سیستم تلفنی خود در تهران متصل نمایید.


-2 کیفیت صدای برتر و عدم قطعی در خطوط تلفن همانطور که میدانیم در خطوط تلفن قدیمی با افزایش طول مسیر سیم تا درب شرکت ما احتمال قطعی سیم ، نوزی شدن، افت کیفیت صدا وجود داشت در صورتی که در خطوط تلفن اینترنتی با مشکلات قبلی موجه نبوده و از کیفیت صدای HD برخوردار خواهیم بود.


-3 عدم تغییر شماره تلفن شمایکی از مشکلاتی که همیشه با آن روبرو بودیم تغییر شماره تلفن شرکت بوده است ، با هر جابجایی شماره تلفن مان تغییر میکرد و مشتریان ارزشمن خود را از دست میدادیم و یا مجبور به تغییرات عمده ای در تبلیغات و اوراق اداری میشدیم.با استفاده از خطوط تلفن اینترنتی به دلیل امکان جابجایی آسان اطمینان داریم خطوط تلفن ما تغییر نخواهد کرد.

-4 عدم نیاز به مبدل های مخابراتی همانطور که میدانیم در سیستمهای تلفنی ویپ IP Telephony در صورتی که بخواهید از خطوط قدیمی یا سیم مسی استفاده کنیم باید آن را به ویپ یا IP تبدیل نماییم. این تبدیل ها نیاز به خرید دستگاه Voice Gateway دارند که بجز گرانی آنها موجب ازدست دادن کیفیت و تاخیر در مکالمه هم میگردند.
خطوط تلفنی اینترنتی با توجه به اینکه بر پایه IP و وییپ VoIP هستند بدون نیاز به دستگاه مبدل و صرف برق وکاهش افت کیفیت سرویس بهتری را به ارمغان می آورند.


-5 یک شماره تلفن بدون اشغالی یک دیگر از مزایای خط تلفن اینترنتی این است که تعداد کانالهای قابل استفاده آن قابل تنظیم است.به یاد داریم قبلا ار کسی به خط تلفن ما زنگ میزد آن خط اشغال میشد ولی اکنون میتوانیم یک خط با مثلا 10 کانال ارتباطی داشته باشیم یعنی اگر10نفرهم به مازنگ زدند یا ما با آن خط به کسی زنگ زدیم دیگر آن خط شهری اشغال نمیشود.


-6 خرید و نصب و راه اندازی سریع با توجه به اینکه این خطوط از تکنولوژی های روز دنیا استفاده میکند به صورت آنلاین عرضه میگردند و شاید در یک روز راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گیرند.


-7 تعرفه های مکالماتی ارزانتر به همراه کیفیت برتربا توجه به ورود اوپراتورهای دیگربه عرضه تلفن های اینترنتی ، فضای رقابتی ایجاد شده و هرکدام به دنبال کسب رضایت هرچه بیشتر مشترکین خود هستند. از این رو کاهش هزینه مکالمات و افزایش کیفیت آن دستاورد این فضای اقابتی است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>