دستگاه دی وی آر ( DVR ) چیست ؟

یا دستگاه ضبط دیجیتال تصاویر ویدئویی دستگاهی است که تصاویر آنالوگ را ازدوربین مدار بسته دریافت می کند و بعد از تبدیل آنها به تصاویر دیجیتال آنها را ضبط و نمایش می دهد .

DVR ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند :

۱- دی وی آر Standalone :

چیزی که در بازار به عنوان DVR شناخته می شود این نوع از دی وی آر می باشد که دستگاهی است که مهمترین وظیفه آن ضبط و نمایش تصاویر دوربین مداربسته می باشد.

۲- دی وی آر PC-based :

ای دی وی آر ها مانند سایر لوازم جانبی بر روی کامپیوتر نصب می شود و امکان نمایش و ضبط تصاویر را برای ما فراهم می کند

قابلیت های دستگاه DVR :

دی وی آرها انواع مختلفی در بازار دارند و هرکدام از آنها مشخصات خاص خود را دارند. در زیر به برخی قابلیت های اصلی این دستگاه ها اشاره می کنیم :

ضبط تصاویر دوربین های مداربسته : از وظایف اصلی این دستگاه ها ضبط تصاویردوربین های مداربسته می باشد. این دستگاه ها بعد از تبدیل تصاویر آنالوگ به دیجیتال بسته به پشتیبانی از دستگاه های ذخیره سازی آنها را بر روی هارد دیسک های سنتی و SSD, فلش USB, مموری کارت و … ذخیره می کند.

نمایش تصاویر دوربین های مداربسته : این دستگا ها از طریق پورت AV, HDMI و … به نمایشگر متصل می شوند و می توانند بسته به تعداد دوربین های پشتیبانی شده آنها را به صورت یکپارچه برای شما نمایش دهند.

اتصال دستگاه DVR به شبکه : از طریق پورت LAN دستگاه می توان آن را به شبکه یا اینترنت وصل نمود و تصاویر آن را در جاهای دیگر مشاهده نمود.

امکان بازبینی تصاویر : شما می توانید در صورت نیاز به بازبینی تصاویر با استفاده از قابلیت بازبینی , تصاویر را در تاریخ و زمان مشخص مشاهده کنید.

و خیلی قابلیت های مهم دیگر که بسته به نوع DVR , نرم افزار و سیستم عامل آن دارد.

کنترل دوربین گردان و زوم : اگر از دوربین های گردان, زوم دار استفاده می کنید با استفاده از پورت RS485 می توانید آنها را کنترل کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>