لیست کامل دستورات دستیار صوتی اپل (سیری)

همه خانم مهربانی را که داخل گوشی‌های آیفون وجود دارد را می‌شناسند. سیری یک دستیار صوتی است که شما را در انجام کارهایی مانند تنظیم یادآورهای بسته به مکان، زنگ زدن به دوستتان و یا برای رسیدن به یک آدرس خاص راهنمایی می‌کند. با این وجود خیلی از مردم به دلیل اینکه اطلاعی از لیست دستورات سیری ندارند، به ندرت از آن استفاده می‌کنند و یا فقط به پرسیدن سوالاتی مانند “معنی زندگی چیست” اکتفا می‌کنند. اما این دستیار صوتی می‌تواند کارهای زیادی انجام دهد تا زندگی روزمره را برای شما راحت کند.

برتری‌ها و کاربردهای دستیار صوتی

سیری یکی از نرم‌افزارهای هوشمند اپل است که به منظور استفاده به عنوان دستیار صوتی برنامه‌ریزی شده است. اسم Siri مخفف عبارت Speech interpretation recognition interface به معنی رابط تشخیص و تفسیر گفتار می‌باشد؛ پس جای تعجب نیست که تشخیص صوت یکی از قابلیت‌های این نرم‌افزار است. با لیست دستورات سیری که ما در این مقاله برای شما آماده کرده‌ایم، می‌توانید موضوعات مختلفی را روی آیفون یا آیپد خودتان کنترل کنید. برای مثال می‌توانید با استفاده از آن پیام بفرستید، ایمیل‌های خودتان را بررسی کنید و یا بهترین مسیر را برای رسیدن به یک مقصد خاص انتخاب کنید. هرچقدر نسخه iOS شما جدیدتر باشد، لیست دستورات سیری نیز گسترده‌تر خواهد بود. به این ترتیب سیری یک دروازه عبور بین کاربر و تکنولوژی گوشی خواهد بود. برای فعال‌سازی سیری به تنظیمات گوشی مراجعه کنید و مطمئن شوید که دستیار مجازی فعال است.
سیری همیشه آماده کمک خواهد بود. برای مثال اگر نتوانید گوشی را در دست بگیرید و نیاز داشته باشید به یکی از دوستان خودتان زنگ بزنید هم می‌توانید از سیری استفاده کنید. سیری به اندازه‌ای کاربرپسند است که می‌توانید فقط با گفتن عبارت Hey Siri به همراه هرکدام از دستوراتی که در لیست دستورات سیری برای شما آماده کرده‌ایم، آن را فعال کنید.

یکی از بزرگترین برتری‌های این ابزار صرفه‌جویی در زمان است. هر زمانی که شما به یک تصویر خاص، شماره تلفن یا هر نوع اطلاعات دیگری نیاز داشته باشید، این دستیار در چند ثانیه آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. سیری به صورت همزمان حافظه داخلی و اینترنت را جستجو می‌کند و یک پاسخ جامع و کامل به سوال شما می‌دهد. این دستیار صوتی حتی می‌تواند برنامه‌ها را برای شما باز کند، ببندد و یا برنامه جدیدی را دانلود نماید. کاربر فقط باید یکی از دستوراتی که در لیست دستورات سیری آمده است را انتخاب کند تا بتواند از امکانات بی‌شمار این دستیار استفاده نماید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>