معرفی راه حل مشکلات شبکه های کامپیوتری دفاتر اداری

کمپانی آر اند ام به دلایلی رسیده است که نشان می دهد یک تغییر نسل در کابل کشی ساخت یافته مورد نیاز است. درآینده اینترنت به صورت LAN برای همه خدمات داخل ساختمان فراهم خواهد بود.

کمپانی آر اند ام در بیانیه آخرش به این نکته اشاره کرده است که در آینده مشکلاتی در بسیاری از شبکه های داده محلی (LAN)مشاهده خواهد شد. مدیر عامل آر اند ام، مایکل ریوا اعلام کرد: « آن چه که ما در حال مشاهده آن هستیم این است که شبکه های داده محلی  LAN در بسیاری از ساختمان های اداری موجود در حال رسیدن به حد ماکسیمم عملکردی خود هستند». چهار فاکتور کلیدی لزوم تغییر نسل در کابل کشی ساخت یافته را تائید می کنند

 بر اساس اعلام آر اند ام و بنا به نتایج پژوهشی که توسط سازمان تحقیقات بازار BSRIAانجام داده است، تقریبا 80 % ساختمان های اداری در کشورهای صنعتی و پیشرفته غربی در سال های قبل از 1970 ساخته شده اند. قاعدتا کابل کشی ساخت یافته در این ساختمان ها هم بعد از ساخته شدن آن ها صورت گرفته است. در آن زمان ها شبکه های داده محلی LANبرای انتقال حداکثر 1 گیگابیت اترنت طراحی شدند. مدیر بازار کابل کشی LAN کمپانی آر اند ام، ماتیاس گربراعلام کرد، اگر قرار باشد شبکه های ساختمان های اداری تا 20 سال آینده هنوز قابل استفاده باشند، باید عملکردی ده برابر عملکرد فعلی داشته باشند یعنی 10 گیگابیت اترنت.

به همین دلیل است که آر اند ام این نیاز را در اروپا و امریکای شمالی حس کرد که به اینجا برسند، در حالی که فناوری شبکه مورد استفاده در برخی از کشورهای جوان و تازه استقلال یافته در برخی موارد پیشرفته تر هستند. آر اند ام ازکمپانی ها و قانون گذاران انتظار دارد که تعداد قابل توجهی از ساختمان ها در سال های آینده ساختار خود را تکمیل ومدرن کنند. آر اند ام همچنین انتظار دارد بازار کابل کشی ساخت یافته به رشد سالانه 2 تا 3 درصد ادامه بدهد که در این صورت پیش بینی های بازار درست از آب در می آید.

فروش سیستم های فیبرنوری بسیار بیشتر از سیستم های مسی خواهد شد. آر اند ام در تلاش است که هر دو حوزه را با تولید محصولات با کیفیت بالا ساپورت کند و به نیاز بازار پاسخ مناسب دهد. این محصولات شامل محصلات Cat6A بافناوری محافظت پیشرفته و قابلیت نصب سریع است که منجر به تولید راهکارهای POL (Passive Optical LAN) می شوند. آر اندام بیش از 50 درصد فروشش را در بخش بازار کابل کشیLAN  دارد، در کاربردهایی نظیر سلامت،بهداشت و درمان، اعتباری، خرده فروشی، حمل و نقل، ورزش و گردشگری، تحقیقات و آموزش.  ماتیاس گربر چهار فاکتور جداگانه را مشخص می کند که از نظر آر اند ام یه تغییر نسل کابل کشی ساخت یافته ساختمانهای اداری را اجتناب ناپذیر می کند:

پروتکل داده: اگر نیاز باشد تعداد زیادی از ایستگاه های کاری کامپیوتری درون یک کمپانی به یک ماشین مجازی، سرویس های ابری و نرم افزار متصل شوند، آن موقع افزایشترافیک IP اجتناب ناپذیر خواهد بود، آن هم در مقیاسی که تا به آن موقع سابقه نداشته است. به همین دلیل شبکه داده محلی LAN باید عملکرد بزرگ تر وبهتری داشته باشد.
تاخیر: امروزه، تمایل زیادی به استفاده از وسایل ارتباط گروهی مثل تلفن های IP دار، ویدئو کنفرانس و سرویس های ویدئویی وجود دارد که برای تامین این نیاز، باید سیگنال ها به صورت بدون تاخیر و ایمن انتقال داده شوند. برای این که مطمئن شویم این اتفاق می افتد وهمزمان انتقال داده به صورت نرمال اتفاق می افتد باید ذخیره پهنای باند داشته باشیم.
وایرلس: امروزه، هر ساختمان تجاری باید از ارتباطات موبایل و پهنای باند زیاد مورد نیاز آن پشتیبانی کنند .این مساله به شبکه فزاینده ای از اکسس پوینت ها نیاز دارد .آنتن های LAN وایرلس زیادی باید به یک سیستم کابل کشی قوی متصل شوند. نسل بعدی اکسس پوینت های وایرلس به آپ لینک های 10 گیگابیت بر ثانیه نیاز دارند.
همگرایی: شبکه داده محلیLANهمچنین نیاز به اتوماسیون ساختمان های IP-based را تامین می کند. آراند ام به این نتیجه رسیده است که زیرساخت های جداگانه و تفکر سیلو در بیزینس کابل کشی مربوط به گذشتهاست و برای آینده این تفکر جواب نمی دهد. شبکه های IP استاندارد شده و Power over Ethernet به صورت مجازی هر عملکرد ساختمان را به عنوان بخشی از اینترنت اشیا انجام می دادند. ای ن همگرایی اتوماسیون کردن وظایفی مثل ذخیره انرژی و کنترل آن از طریق اینترنت را تسهیل می کند. مدیریت هوشمند ساختمان امنیت را افزایش می دهد و راحتی بیتری را بای کاربران ساختمان فراهم می آورد. بر اساس نظر آراند ام، جنبه تعیین کننده نوسازی، گسترش و امین کردن شبکه های داده محلی به روش مناسب است. ماتیاسگربر اعتقاد داردبه زودی بیش از 33 بیلیون دستگاه به اینترنت متصل خواهند بود که بسیاری از آن ها در ساختمان های هوشمند و شهرهای هوشمند خواهند بود و برای رسیدن به حداکثر پتانسیل خود نیاز به همگرایی زیرساخت ها دارند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>