پشتیبانی ویندوز ۷ به زودی تمام می‌شود! هشدار دوباره مایکروسافت به کاربران

مایکروسافت در هفته گذشته یک پیغام به کاربران ویندوز ۷ ( نسخه‌های Home و Ultimate ) ارسال کرد تا دوباره یادآوری کند عمر ویندوز ۷ تمام شده و به زودی پشتیبانی این سیستم عامل از طرف مایکروسافت قطع می‌شود. این پیغام اخطار می‌داد که پشتیبانی ویندوز ۷ کمتر از نه ماه دیگر تمام می‌شود. پیغام نشان داده شده به کاربران حاوی این متن بود :
After ۱۰ years, support for Windows ۷ is nearing an end
بعد از ۱۰ سال، پشتیبانی ویندوز ۷ دیگر انجام نمی‌شود

تصویر بالا برای کسانی که ویندوز ۷ را دوست داشتند شاید کمی غم‌انگیر باشد. با زدن گزینه Do not remind me again دیگر این پیغام به شما نشان داده نمی‌شود. همینطور با انتخاب گزینه Learn more وارد سایت مایکروسافت می‌شوید و آنجا اطلاعات کامل‌تری از پایان پشتیبانی ویندوز ۷ به دست می‌آورید. مایکروسافت این پیغام فوری را از طریق آپدیت KB۴۴۹۳۱۳۲ در ویندوز ۷ اعمال کرد. البته در بعضی از سیستم‌ها بیشتر از یک بار این پچ دانلود و نصب شده بود. در تصویر زیر کاربری دو بار در تاریخ‌های ۲۷ مارچ و ۴ آپریل آپدیت دریافت کرده است.

البته مایکروسافت گفته کسانی که از نسخه‌های Enterprise و Professional ویندوز ۷ استفاده می‌کنند این آپدیت را دریافت نمی‌کنند. این درباره ویندوزهای سرور هم صدق می‌کند.
مایکروسافت آخرین آپدیت ویندوز ۷ را در ژانویه سال ۲۰۲۰ ارائه می‌کند و کاربران باید کم کم با ویندوز ۷ خداحافظی کنند. همانطور که ویندوز xp که بسیار محبوب بود از گردونه خارج شد، حالا نوبت به ویندوز ۷ رسیده که به مرور از کامپیوترهای کاربران کنار گذاشته شود.
البته هر کسی Extend Security Updates یا esu را تهیه کند. می‌تواند هر ماه پچ های امنیتی را دریافت کند. اما آپدیت رایگان از تاریخ مذکور قطع خواهد شد. جالب است بدانید نزدیک به ۶۲۵ میلیون دستگاه یعنی چیزی حدود ۴۲% کاربران سیستم عامل، هنوز از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند.
مایکروسافت حتما برنامه‌هایی دارد که کاربران را ترغیب به استفاده از ویندوز ۱۰ کند. ما هم پیشنهاد می‌کنیم بعد از اتمام پشتیبانی ویندوز ۷ دیگر از این سیستم عامل استفاده نکنید تا تجربه تلخ ویندوز xp و باج گیری Wanna Cry و امثال آنها گریبان گیرتان نشود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>