کابل تایپ سی(Type-c) چیست و نسبت بهMicro USB چه مزیت هایی دارد؟

USB Type-C یک کانکتور جدید و البته باریک است که از استاندار های متفاوت از جملهUSB 3.1 و ارسال توان(USB PD)  پشتیبانی می کند. با استفاده از مبدل می توان اتصال میان پور تUSB Type-C  را با پورت ها دیگر برقرار کنید. به طور مثال از این پورت می توانید به عنوان خروج یDisplayPort ، HDMIوVGA  استفاده کنید. به سادگی کابل تایپ سی به یک پورت واحد تبدیل می شود و امکان استفاده از دیگر خروجی ها را فراهم می کند .بر خلاف تصور عموم، کابل شارژ تایپ سی تنها به عنوان شارژراستفاده نمی شود. علاوه بر اینکه از تکنولوژی تایپ سی در کابل های فست شارژر سامسونگ استفاده می شود، به عنوان یک کابل پر سرعت برای تبادل اطلاعات از آن استفاده می کنند.

کاربرد های کابل تایپ سی چیست ؟

برای استفاده از تکنولوژی تایپ سی شما فقط به یک کابل نیاز دارید. فرقی ندارد قصد داشته باشید با کابل تایپ سی، یک هارد اکسترنال را به لپ تاپ خود وصل کنید یا تلفن های هوشمند خود شارژ کنید .کانکتور شارژر تایپ سی به اندازه ای کوچک است که بتواند در یک دستگاه تلفن فوق العاده نازک قرار بگیرد و همچنین به اندازه کافی قدرتمند است تا بتواند تمام لوازم جانبی مورد نظر را به لپ تاپ شما متصل کند .در واقع ، بسیاری از رایانه ها مانندChromebook Pixel Google دارای درگاهUSB Type-C و درگاهUSB Type-A هستند. با اتصال کانکتورهایUSB Type-C می توانید از وسایل قدیمیتان هم استفاده کنید. یعنی حتی اگر شما یک کامپیوتر داشته باشید که فقط درگاههایUSB Type-C داشته باشد مانند مک بوک جدید اپل میتوانید با استفاده از آداپتورها و هابها این مسئله را حل کنید.گسترشUSB Type-C یک جهش ارزشمند است. در حال حاضر این اتصال در مک بوک های جدیدتر و برخی از دستگاههای تلفن همراه به کار میرود و اکثر کمپانیها برای ساخت محصولات خود از این تکنولوژی استفاده میکنند.اتصال تایپ سی تنها یک فناوری برای اپل یا تلفن همراه نیست. با گذشت زمان، USB-C در دستگا ههای بیشتر استفاده میشود و حتی ممکن است روزی جایگزین اتصال لایتنینگ درiPhone وiPad اپل شود.

مزایای استفاده از  شارژر تایپ سی چیست ؟

از اصلی ترین ویژگیهای مثبت کابل تایپ سی می توان به مواردی نظیر سریع تر شدن سرعت شارژ و همچنین افزایش عمر باتری ها اشاره کرد. کابل شارژType C  ویژگیهای مثبت دیگری هم دارد که در ادامه به بررسی آ نها میپردازیم.

 1-یکپارچه شدن پورت تمام دستگاه ها و دور ریختن کابل های قدیمی

انجمن توسعه دهندگان تکنولوژیUSB  با معرفیUSB Type-C  به عنوان استاندارد جهانی سعی در یکپارچه کردن پورت و کانکتورهمه دستگا هها دارد. با ورود کابل شارژ تایپ سی به عرصه تکنولوژی و استفاده در تمام دستگاهها، مشکل وجود کابلهای متنوع و متفاوت برای دیوایس های مختلف حل خواهد شد. دیگر نیازی نیست که برای هر دستگاه یک کابل منحصر به فردUSB Tyoe-A  یاUSB Tyoe-B  داشته باشید.

2-استفاده آسان از شارژر تایپ سی بر خلاف شارژر های تایپ بی

کابل شارژتایپ سی برگشت پذیر است و از نظر نحوه وصل کردن، شبیه به کابل لایتینگ آیفون است. یعنی هنگامی که می خواهید شارژر را به گوشیتان وصل کنید، دیگر لازم نیست کانکتور را حداقل 3 بار برگردانید و به دنبال جهت قرار گیری صحیح باشید. می توانید از هر دو طرف کابل را به پورت تلفن همراه بزنید. این قابلیت، یکی از بهترین ویژگی های کابل تایپ سی است. اتصال تایپ سی، در حال گسترس میان تمامی تلفن های همراه است. در اصل همه دستگاه ها باید به عنوان استاندارد جهانی، از این اتصال استفاده کنند. به همین دلیل در آینده ای نزدیک، دیگر نیازی نیست که شما کابل های مختلفUSB  را همراه داشته باشید چون همه دستگاه هایی که از این پس تولید می شوند از این تکنولوژی بهره مند هستند.

بدون آگاهی برای خرید کابل فست شارژ سامسونگ اقدام نکنید!

به تازگی کمپانی سامسونگ از کابل تایپ سی به عنوان شارژر دستگاه های جدید استفاده می کند و برای گوشی های جدید دیگر ازتکنولوژی قدیمی یا همانType B  استفاده نمی کند. البته با توجه به اینکه استفاده از کابل تایپ سی بسیاری از مسائل مربوط به چند گانگی پورت ها را  حل می کند، اکثر کمپانی ها به سمت این تکنولوژی روی آورده اند . برخی افراد با آگاهی به اینکه قیمت شارژ سامسونگ پایین نیست، اقدام به خرید کابل های تایپ سی ارزان می کنند، که این کابل ها اکثرا تقلبی هستند. از آنجایی که تعداد کابل های تقلبی فست شارژ سامسونگ به شدت افزایش پیدا کرده، بهتر است با آگاهی کامل اقدام  به خرید شارژر کنید زیرا استفاده از شارژر تقلبی، عوارض جدی و پر هزینه ای دارد. در صورتی که قصد خرید کابل فست شارژ ساموسنگ دارید، سراغ یک فروشگاه اینترنتی معتبر بروید. فروشگاه اینترنتی جانبی می تواند یکی از مطمئن ترین انتخاب های شما باشد. اگر فروشگاه اینترنتی خاصی مد نظرتان هست، به اعتبار و عملکرد های آن توجه داشته باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>