کوتاه در مورد مباحث بی سیم

1 – شبکه محلی بی سیم(LAN): دو یا چند دستگاه را با استفاده از یک روش توزیع بی سیم پیوند داده و از طریق نقاط دسترسی به اینترنت گسترده تر ارتباط برقرار می کند.
2 – شبکه های بی سیم متروپولیتن(MAN): چندین شبکه بی سیم را متصل می کند.
3 – شبکه بی سیم گستردهWAN): ) شامل مناطق وسیعی مانند شهرهای و شهرهای همسایه می شود.
4- شبکه بی سیم شخصی(PAN): اتصالات دستگاه ها را در کوتاه مدت، عموما دردسترس افراد قرار می دهد.

نقطه به نقطه بی سیم

Topology to-point (توپولوژی بی سیم) همچنینP2P نامیده می شود ساده ترین معماری شبکه است که شما می توانید برای اتصال دو مکان با استفاده از یک لینک رادیویی بی سیم تنظیم کنید .ارتباطات بی سیم نقطه به نقطه می تواند از یک لینک کوتاه برد بین دو نقطه به فاصله چند سانتی متر متصل شود تا یک پیوند بی سیم از نقطه به نقطه که دو نقطه را به فاصله ده ها مایل دور از یکدیگر متصل می کند .در نقطه اتصال نقطه به نقطه، فاصله از ارتفاع هر وسیله رادیویی اترنت ،فرکانس استفاده شده، سطح قدرت و دخالت زیست محیطی تاثیر می گذارد. لینک های بی سیم نقطه به نقطه اغلب برای برنامه های مخابراتی، امنیتی و شبکه استفاده می شود. در فضای ارتباطی ،ارتباطات بی سیم نقطه به نقطه به ایستگاه پایه تلفن همراه بازگردانده می شوند. پشتی های تلفن همراه به طور معمول با استفاده از طیف مجوز و پیوندهای مایکروویو از نقطه ضعف در محدوده بلند پرواز می کنند. با این وجود، با استفاده گسترده از سلول های کوچک، بدون و بدون مجوز، لینک های بی سیم از نقطه به نقطه بسیار طولانی، بیشتر و بیشتر استفاده میشود، به ویژه در مناطق روستایی که در آن دخالت نگرانی قابل توجهی نیست.
در پروژه های ایمنی و امنیت ایمنی، ارتباطات بی سیم بی سیم از نقطه به نقطه مستقر هستند تا سیستم های نظارت تصویری بی نظیر در فضای باز را مستقر کنند. جریان های ویدئویی که از دوربین های فیلد در فضای باز استفاده می شود، از یک شبکه بی سیم نقطه به چند نقطه به یک مکان مرکزی، اغلب در یک نقطه ی بالا مانند یک ساختمان بلند یا کوه ، جمع آوری می شوند. از این محل مرکزی، تمام جریان های ویدیویی بیش از یک لینک بی سیم به نقطه به بیرون به اتاق کنترل منتقل می شود. در برنامه های کاربردی بی سیم، دو ساختمان را می توان با استفاده از اتصال اترنت بی سیم نقطه به نقطه اتصال و دو شبکه اترنتIP را می توان بدون کابل به هم متصل کرد. این راه حل اترنت بی سیم نقطه به نقطه اغلب در محیط شهری و روستایی استفاده می شود که بین آنها ساختمان رودخانه یا جنگل وجود دارد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>