گام هایی برای رسیدن به دیتا سنتر سبز

ارائه‌دهندگان دیتا سنتر همگی به‌خوبی می‌دانند که تبدیل دیتاسنتر به دیتا سنتر سبز کار آسانی نیست. بر اساس گزارشی از آزمایشگاه ملی Lawrence Berkeley انرژی (آزمایشگاه Berkeley) دیتاسنترها عامل مصرف نزدیک به 2 درصد انرژی ایالات متحده هستند. تضمین یکپارچگی این سیستم‌ها یک چالش بزرگ برای دیتا سنتر است که به دنبال ایجاد پایستگی برای امکانات آن‌ها است و اینکه شرکت‌ها به آن‌ها اعتماد کنند. اما چند گام ساده می‌تواند همه چیز را عوض کند .

1- درایورهای با متغیرهای متناوب (VFDها) را نصب کنید

درایورهای با متغیرهای متناوب (VFDها) می‌توانند بر روی چیلرهای خنک کننده هوا نصب شوند تا بازدهی را از طریق کاهش سرعت چرخش کمپرسور در پاسخ به شرایط خارج از اوج و بار کم، بهبود بخشد. کاهش سرعت چرخش یعنی لازم نیست کمپرسور به‌سختی کار کند بنابراین چیلر در طول شرایط خارج از اوج برق کمتری مصرف می‌کند.


2- دستورالعمل ASHRAE مرجع قرار دهید

دستورالعمل‌های مربوط به حرارت انجمن مهندسان گرمایش، خنک‌سازی و تهویه مطبوع آمریکا (ASHRAE) در هنگام توسعه امکانات بسیار مفید است. این دستورالعمل‌ها راهنمایی‌هایی را برای بهینه‌سازی دمای محیط داخلی در حین کاهش مصرف برق برای خنک‌سازی ارائه می‌دهند.


3- بین راهروهای سرد و گرم از مانع استفاده کنیدبرای این منظور از موانع فیزیکی برای کاهش مخلوط شدن هوای سرد راهروهای ذخیره مرکزی با هوای گرم راهروهای خروجی استفاده می‌شود. در این صورت مصرف انرژی کاهش می‌یابد و بازده خنک سازی بهبود می‌یابد.

4- از تکنولوژی مجازی‌سازی استفاده کنید

این می‌تواند یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک دیتا سنتر با انرژی کارآمد باشد. مجازی‌سازی تعداد سرورهای فیزیکی را به حداقل می‌رساند و مصرف برق مورد نیاز برای راه‌اندازی زیرساخت IT دیتا سنتر را کاهش می‌دهد. با فراهم کردن نمونه‌ سرورهای متعدد برای راه‌اندازی یک ماشین واحد، خروجی انرژی بلافاصله کاهش می‌یابد.


5- تجهیزات اکتیو خود را به‌روزرسانی کنید

با به‌روزرسانی تجهیزات اکتیو مصرف برق کاهش می‌یابد.


6- پنل‌های خالی را در نظر بگیرید


پنل‌های خالی را فراموش نکنید! پنل‌های خالی برای از حذف فضای خالی در رک‌های سروری مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک محیط در رک سروری ایجاد می‌کند. این به افزایش ظرفیت واحد خنک کننده قابل استفاده کمک می‌کند. و اثربخشی و کارایی زیرساخت‌های خنک‌کننده را به حداکثر می‌رساند.


7- از روزهای با هوای سرد بهره ببریم

بسته به‌جایی که مرکز داده شما قرار گرفته است، مهم است که از هوای سرد که در خارج از دیوارهای مرکز داده قرار دارد، مهم است. در روزهای سردتر، تمام کمپرسورها را در برخی از مراکز خاموش کنید و از هوای بیرونی استفاده کنید تا هوای خنک را در فضا به گردش درآورید.


8- به چراغ‌ها نگاه کنید

چیزهایی شبیه به لامپ‌های روشنایی کارآمد و چراغ‌هایی که دارای سنسورهای حساس به حرکت هستند، می‌توانند با کاهش خروجی انرژی و هزینه‌ها نقش تغییردهنده‌های نهایی را بازی کنند. همچنین فراموش نکنید که از چراغ‌ها در شب استفاده کنید تا در مصرف انرژی در ساعات کاری غیرضروری صرفه‌جویی شود.


9- ساده بگیرید

گاهی اوقات چند تغییر ساده می‌تواند کارهای زیادی انجام دهد. دیتا سنتر را به‌راحتی با کارهایی مانند استفاده از درزگیر درها، پوشاندن ردیف‌ها و کف‌پوش‌ها برش خورده ارتقا دهید. به‌روزرسانی نسبتاً ارزان کمک خواهد کرد کارایی تهویه هوا در سطح بالایی قرار گیرد و اجسام خنک بمانند .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>