دوربین مداربسته تحت شبکه با نمایش در گوشی همراه

جرم و جنایت در دنیایی که ما زندگی می کنیم همیشه یک واقعیت است و ایمنی و امنیت یکی از مسائل مهم مشاغل و صاحبان خانه است. دوربین های مدار بسته تحت شبکه می توانند امنیت و آرامش خاطر را برای مشاغل و خانه ها فراهم کنند. اگر چه انواع مختلفی از دوربین های امنیتی وجود دارد اما هیچ کدام انعطاف پذیری دوربین مدار بسته تحت شبکه را ندارند .

کسانی که به دنبال فناوری امنیتی مقرون به صرفه و در عین حال قابل اعتماد هستند به انعطاف پذیری دوربین های تحت شبکه علاقه مندند. امروزه دوربین های شبکه موجود در بازار با شبکه های IP از جمله اینترنت کار می کنند، بنابراین شما می توانید از هر کجا که هستید بر دارایی خود نظارت کرده و حتی فیلم های ضبط شده را مرور کنید.

دوربین های شبکه به شما این قدرت را می دهد تا بتوانید بر سیستم امنیتی خود چه در محل و چه در خارج نظارت کنید . برای نظارت می توانید از کامپیوتر شبکه یا اتصالات اینترنتی استفاده کنید. نظارت تصویری شبکه دارای چندین مزیت از جمله مگاپیکسل بالا، وضوح HDTV و مقیاس پذیری است .

دوربین مدار بسته تحت شبکه چیست؟

تصویر دوربین مداربسته تحت شبکه در تبلت

یک دوربین امنیتی شبکه که گاهی اوقات به آن دوربین های IP نیز گفته می شود، بسیار شبیه دوربین های امنیتی سنتی کار می کند. تفاوت عمده آن ها در نحوه ارسال و دریافت اطلاعات است. دوربین مدار بسته تحت شبکه، برای ارسال و ذخیره تصاویر ضبط شده مشابه وب کم های مورد استفاده در کامپیوتر ها عمل می کند. این دوربین ها از اینترنت برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند و به این صورت شما می توانید از هر کجا که هستید ویدئوهای ضبط شده را مشاهده کنید.

دوربین مداربسته تحت شبکه بیسیم و با سیم

وقتی دوربین های مداربسته برای اولین بار به بازار آمدند برای کار کردن باید به منبع برق متصل می شدند. هنوز هم بعضی از دوربین ها به این روش کار می کنند. دوربین های با سیم برای انتقال سیگنال های ویدئویی به مانیتور و کابل های ویدئویی متکی هستند. با دوربین امنیتی بیسیم سیگنال ویدئو و بعضا سیگنال صوتی از طریق اینترنت به گیرنده ای که به مانیتور شما متصل است، منتقل میشود. بسیاری از افراد برای ذخیره تصاویر ویدئویی از رایانه یا حساب های ذخیره سازی cloud استفاده می کنند .

مزایای دوربین تحت شبکه بیسیم

نصب دوربین های امنیتی بیسیم راحت تر از گزینه سیم دار است. دوربین های سیمی باید به سیستم برق خانه شما متصل شوند. بنابراین برای نصب باید یک متخصص حرفه ای استخدام کنید. دوربین های بیسیم به Wi-Fi یا شبکه های دیگر متکی هستند و در کمتر از  30 دقیقه می توان آن ها را متصل و تنظیم کرد.

دوربین های امنیتی بی سیم اغلب برای اجاره نشینان و افرادی با بودجه ایده آل مناسب ترند. این دوربین ها نه تنها قیمت کمتری نسبت به سیستم های باسیم دارند بلکه جا به جایی و حمل آن ها نیز راحت تر است.

محدودیت های دوربین امنیتی بی سیم

دوربین مداربسته تحت شبکه که درب خانه نصب شده

لازم به ذکر است که دوربین مدار بسته بیسیم محدودیت هایی نیز دارد. یک دوربین بی سیم باید یک سیگنال و اتصال به شبکه شما را برای ضبط و ارسال فیلم حفظ کند. اگر اتصال شما مختل شود دوربین امنیتی بی سیم نمی تواند ویدئو را به دستگاه شما ارسال کند.

علاوه بر این، اگر دوربین کاملا بیسیم باشد باید باتری آن را تامین کنید و همیشه باتری را قبل از سوختن تعویض کنید.

در آخر اینکه، یک دوربین بیسیم نمی تواند خیلی از مرکز اصلی فاصله داشته باشد. اگر یک دید مستقیم وجود داشته باشد دامنه دوربین بیسیم ممکن است به 152متر یا بیشتر برسد. در داخل خانه دامنه معمولا کمتر (حدود 45 متر)  است.

دامنه سیگنال به عوامل مختلفی از جمله مصالح ساختمانی منزل، سایر دستگاه های بیسیم موجود در آن منطقه و هر دیوار یا اشیای که باید سیگنال از آن عبور کند بستگی دارد. دیوار های خشک و شیشه ای استاندارد ممکن است بر قدرت سیگنال بیسیم دوربین تاثیر نگذارند اما آجر و بتن تاثیر می گذارد. اگر بین دوربین و گیرنده،  دیوار های آجری ، کف بتونی و درختان بزرگ وجود داشته باشد احتمالا قدرت سیگنال شما ضعیف می شود.

دوربین های امنیتی بیسیم علاوه بر اینکه سیستم امنیتی خانه شما هستند به شما امکان مشاهده و دسترسی 24 ساعته به خانه پ، بدون توجه به اینکه در کجای دنیا باشید را می دهند.

دوربین مداربسته تحت شبکه متمرکز

دوربین های امنیتی شبکه را می توان به دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم کرد.

در یک دوربین شبکه متمرکز، برای مدیریت ضبط های ورودی، ذخیره فیلم و صدای زنگ هشدار در صورت اتصال دوربین به سیستم هشدار، یک ضبط کننده ویدیوی شبکه (NVR) مورد نیاز است.

NVR معمولاً با DVR اشتباه گرفته می شود. NVR یک برنامه نرم افزاری است که برای ذخیره و ضبط فیلم از یک دوربین امنیتی شبکه، در قالب دیجیتال طراحی شده است.

فیلم های دیجیتال را می توان در یک دستگاه ذخیره سازی، مانند کارت حافظه SD ذخیره کرد.  نرم افزار NVR در یک دستگاه اختصاصی ذخیره شده است که می تواند به دوربین های مختلف تحت شبکه موجود در آن متصل شود.

هنگام مقایسه NVR ها با DVR ها، تفاوت اصلی این است که NVR داده های ویدئویی را از شبکه اینترنت دریافت می کند در حالی که DVR آن را مستقیماً از دوربین دریافت می کند.  نحوه پردازش و کدگذاری ویدئو در این دو تفاوت عمده دیگری است.

قبل از ارسال به دستگاه ضبط NVR، سیگنال های ویدئویی را پردازش و رمزگذاری می کند. در مقابل، یک DVR پس از پخش شدن جریان در دستگاه،  پردازش و کدگذاری می کند.

دوربین مداربسته تحت شبکه غیرمتمرکز

در سیستم دوربین غیرمتمرکز شبکه، NVR استفاده نمی شود. در عوض