Power over Ethernet و تکنولوژی جدید آر اند ام

سطح عملکرد Power over Ethernet یا PoE می‌تواند نامناسب باشد در صورتی که با گرم شدن بیش از حد موجب از بین رفتن کابل کشی شود. اما توجه به این نکته ضروری است که نسل بعدی PoE فرصت‌های بسیار زیادی را فراهم می‌کند و در ساختن ساختمان های هوشمند‌تر و کارآمدتر نقش به‌سزایی دارد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با تکنولوژی منحصر به فرد ساخت پلاگ‌های RJ45 توسط شرکت آر اند ام (R&M) آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

تأمین برق از راه دور، با استفاده از Power over Ethernet، بازار شبکه را متحول کرده و تحت تاثیر نیروی برق انتقالی توسط کابل‌های شبکه قرار داده است. از زمان راه اندازی PoE، خروجی الکتریکی قابل انتقال توسط کابل 4 زوج شبکه چند برابر شده است. PoE به زودی به 90 وات می‌رسد و جریان در سراسر چهار زوج کابل به هم تابیده جاری می‌شود (4PPoE).
استاندارد مرتبط IEEE 802.3bt تقریباً در سال 2018 تکمیل شد و به تصویب رسیده است که در آن نرخ جریان فعلی تا 1 آمپر برای هر زوج کابل به هم تابیده افزایش خواهد یافت. در عین حال شبکه کامپیوتری محلی (LAN) همچنان انتقال سریع داده با 10Gigabit اترنت را تضمین می‌کند.
این یعنی PoE امکانات و فرصت‌های جدید و فوق العاده‌ای را برای اینترنت اشیا (IoT) ایجاد می‌کند. طیف گسترده‌ای از سنسورهای اتوماسیون ساختمان، آنتن‌های قدرتمند وای فای و دوربین‌های فیلمبرداری، سیستم‌های کنترل اضطراری و کنترل دسترسی، تکنولوژی پزشکی، تعمیر و نگهداری از راه دور، چک کردن و ترمینال‌ها، روشنایی، تهویه هوا و تکنولوژی گرمایش، تین کلاینت و سیستم‌های دیجیتالی بسیار بیشتری می‌توانند یکپارچه شوند. همگرایی منبع تغذیه و انتقال اطلاعات باعث می‌شود که ساختمان‌ها هوشمند شوند.
علاوه بر این، با استفاده از تکنولوژی LED، روشنایی ساختمان‌های اداری، مراکز خرید و سالن های کنسرت می تواند با Power over Ethernet کار کند. نام این نوآوری، روشنایی متصل یا روشنایی هوشمند است. این رویکرد باعث صرفه جویی در انرژی نیز می‌شود. علاوه بر این روشنایی را می‌توان از طریق شبکه داده‌ها و مطابق با نیازهای محلی تنظیم کرد. هر لامپ LED یا زنجیره‌ای از لامپ‌ها دارای آدرس IP خاص خود می‌باشد و می‌تواند به صورت جداگانه آدرس دهی شوند تا روشنایی هر بخش بصورت جداگانه تامین شود و سیستم روشنایی ساختمان هوشمند گردد.
یکی دیگر از نوآوری‌های موجود در بازار علامت‌های دیجیتالی هستند که برخی از آن‌ها عبارتند از: کنترل از راه دور برق و کنترل مانیتورهای LED، دیوار های پخش ویدئو (video wall) و صفحات نمایش امتیازات (score board). این باعث می‌شود که پیام‌ها، هشدارهای ترافیکی، تصاویر زنده و تبلیغات به سرعت در شبکه‌های داده پخش و مدیریت شوند.


جریان‌های بالا در طول شبانه روز


برخی از خصوصیات برنامه‌های کاربردی PoE این است که آنها به حداکثر خروجی الکتریکی 24 ساعته در روز و در طول هفت روز هفته نیاز دارند. تا به امروز، بارهای پیک فقط چند ثانیه یا نهایتاً چند دقیقه، مثلاً در جریان عملیات راه اندازی یا تعویض طول می‌کشیدند. سوالی که پیش می‌آید این است که آیا علاوه بر تجهیزات اکتیو شبکه، زیرساخت‌های کابل کشی پسیو نیز برای تحمل این میزان نیروی الکتریکی ثابت و جدید مجهز شده اند؟ جریانهای بالا چه تأثیری بر کیفیت اتصال، کابل کشی و انتقال سیگنال خواهند داشت؟

تشدید احتمالی

دسته‌های کابل گرم می‌شوند و عملکرد LAN تحت تأثیر قرار می‌گیرد. مقاومت اتصالات به دلیل این که اتصالات با اتصالتی با کیفیت پایین‌تر جایگزین شده‌اند، افزایش می‌یابد. این‌ می‌تواند منجر به گرم شدن بیش از حد، جرقه زدن و در نتیجه تخریب شود. یافته‌های آر اند ام (R&M) نشان می‌دهد که استفاده گستره ازتکنولوژی insulation piercing contact یا IPC در سوکت‌های RJ45 یا کانکشن ماژول ها می‌تواند خطر بزرگی را در پی داشته باشد. IPC اغلب برای سربندی پلاگ‌های RJ45 در پچ کوردها مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی به طور ذاتی برای 4PPoE مناسب نیست.
در مورد اتصالات IPC، حتی اگر در ابتدا به گونه ای به نظر برسد که اتصال به خوبی کار می‌کند، مقاومت اتصال به طور مداوم و غیر قابل پیش بینی افزایش می‌یابد(به دلیل گذشت زمان و تغییر در شکل هادی‌های داخل کابل). شبیه‌سازی‌های آر اند ام (R&M) نشان می‌دهد که سطح مقاومت اتصالات اگر کمتر از 100 الی 50 mΩ میلی اهم باشد می‌تواند باعث شود درنهایت کل کانکتور بیش از اندازه گرم شده و تخریب شود.

سربندی محکم و قابل اطمینان سیم ها


اگر پچ کوردها برای کاربردهای PoE با جریان بالا مورد استفاده قرار گیرند، تکنولوژی سربندی دیگر نمی‌تواند نادیده گرفته شود. هر گونه کاستی و نقصی می‌تواند پیامدهای بحرانی را برای کل زیرساخت‌های یک ساختمان به همراه داشته باشد. یک سناریوی نامناسب می‌تواند به تخریب بیش از حد پچ کورد منجر شود. تعویض یک پچ کورد تنها ممکن است برای تضمین یا بازگرداندن قابلیت اطمینان عملیاتی شبکه کافی نباشد. تکنولوژی IDC که توسط آر اند ام (R&M) مورد استفاده قرار می‌گیرد، چنین خطراتی را شامل نمی‌شود. این تکنولوژی توسط نشان کیفیت جدید آر اند ام (R&M) با نام PowerSafe تأیید شده است. شرکت آر اند ام (R&M) تنها شرکت ارائه دهنده پچ کوردهای RJ45 با تکنولوژی IDC است.


تنها راهکار با توان بالا


IDC ایمنی طولانی مدت را ارائه می دهد: در مورد IDC، سیم در بین دو رسانا قرار می گیرد و سیم‌ها درون یک محفظه u شکل به طور ثابت نگه داشته می‌شوند. عایق سیم از دو طرف بریده می‌شود و به رسانای درون کانکشن ماژول متصل می‌شود.
در شکل زیر نحوه عملکرد سیستم IDC از شرکت آر اند ام (R&M) در پلاگ های RJ 45 را در مقابل تکنولوژی IPC که توسط دیگر شرکت های تولید کننده پلاگ RJ45 در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد را مشاهده می‌کنید.

ارائه این تکنولوژی در واقع بسیار هنرمندانه است! سربندی IDC در برابر خستگی، تنش مکانیکی و ارتعاش، درجه حرارت و رطوبت، گرد و غبار و گاز غلیظ و در نتیجه در برابر خوردگی مقاوم است.

تست‌های آزمایشگاهی و تجربیات شرکت آر اند ام (R&M) نشان می‌دهد که مقاومت تماس در یک اتصال IDC ثابت و پایدار است. بنابراین IDC یک انتخاب امن و مطمئن به عنوان یک تکنولوژی سربندی برای Power over Ethernet با جریانهای بالا در عملیات مداوم است. ابزار و اطلاعات دقیقی برای برنامه ریزی PoE در وب سایت آر اند ام (R&M) در دسترس است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این تگ های HTML و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>