زیرساخت شبکه

رهیافتی بر زیر ساخت شبکه و شرکت های مرتبط با آن

در این متن به معرفی زیر ساخت شبکه و اجزا و زیر بخش های آن پرداخته شده است. برندهای مهم فعال در این زمینه نام برده شده و وظایف اصلی شرکت های مرتبط با زیرساخت شبکه و بهصورت کلان تر، شرکتهای مرتبط با شبکه، بر شمرده شده است.

ادامه مطلب

مانیتورینگ شبکه

مانیتورینگ شبکه چگونه باعث ارتقا عملکرد شبکه می‌شود؟

مانیتورینگ شبکه چیست؟ مانیتورینگ شبکه عبارت است از فرآیند نظارت بر دسترسی، عملیات و عملکرد شبکه های پیچیده. این فرآیند شامل ردیابی و ت...

ادامه مطلب

نرم افزار شبکه چیست

انواع نرم افزارهای شبکه برای نظارت بر عملکرد شبکه

نرم افزار شبکه اصطلاحی کاملاً گسترده برای طیف وسیعی از نرم افزارها با هدف طراحی و پیاده سازی شبکه‌های مدرن است. انواع مختلفی از نرم افز...

ادامه مطلب

امنیت شبکه های کامپیوتری

چرا باید از سرویس‌های امنیت شبکه استفاده کنیم؟

امنیت شبکه چیست؟ مجموعه فعالیت‌های نرم افزاری یا تجهیزات سخت افزاری است که برای محافظت از اطلاعات یک سازمان به کار گرفته می‌شود. سرویس‌های مختلفی برای تامین امنیت شبکه مانند سیستم تشخیص نفوذ،‌ سیستم‌هایی برای تامین امنیت ایمیل، کنترل دسترسی شبکه، دسترسی از راه دور vpn و …. ارائه شده است.

ادامه مطلب

سوئیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

سوئیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

سوئیچ ها از منابع مهم هر شبکه محسوب می‌شوند؛ چه رسانه انتقال آن شبکه فیبر نوری باشد و یا کابل های معمول اترنت. قبل از خرید سوئیچ ها نیاز به آشنایی کلی با اصطلاحات اولیه سوئیچ و پاسخ به این سوال که سوئیچ چیست دارید. برای دریافت پاسخ کامل به این سوال با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

دیتا سنتر راه اندازی شده

راه اندازی دیتا سنتر؛ آنچه باید بدانید

طبق آمارهای منتشر شده، بیش از 7 میلیون دیتا سنتر در سراسر جهان وجود دارد و این عدد روز به روز بیشتر می‌شود و آن به خاطر اهمیت دیتاها و ماهیتی است که به خود گرفته اند. اگر در جستجوی اطلاعات بیشتر راه اندازی دیتا سنتر و فاکتورهای موثر بر هزینه، طبقه بندی و سایر عوامل هستید کافی آنچه در زیر آمده است را تا پایان بخوانید.

ادامه مطلب