پسیو

چگونه مدیریت کابل کشی شبکه کارآمد ودرستی داشته باشیم؟

مدیریت کابل کشی شبکه

وقتی سیستم شبکه شما به خوبی مدیریت میشود نه تنها کمک میکند که شبکه بطور جامع به روز باشد بلکه از نظر زیبا شناسی نیز جذابیت چشمگیری را دارد. ازهمه مهمتر، مدیریت کارآزموده شبکه می تواند علاوه بر کاهش زمان وهزینه، کارایی عملکرد شبکه را افزایش و نگهداری آنرا بهتر کند. از آنجایی که مدیریت درست مزایای قابل توجه ای را عاید ما می کند برای اینکه سرعت و میزان کابل کشی را در شبکه افزایش دهیم، به راه حل جامعی برای مدیریت کابل نیازمندیم.

ویدئو آموزش مدیریت کابل کشی شبکه همراه با زیرنویس فارس

مدیریت کابل کشی شبکه در 3 مرحله

باتوجه به این که امروزه ظرفیت دیتاسنتر با تجهیزات زیادی اشغال شده، ضروری است که مدیریت بسیار خوبی درکابل شبکه داشته باشیم. بنابراین بهتر است برای مدیریت موثردر شبکه خود مراحل زیر را بکار ببرید:

1. با برنامه ریزی مناسب شروع به کار کنید.

تعداد کابلها، اتصالات مورد نیاز و محلی که کابلها بایستی درداخل رک هدایت شوند را مشخص کنید. علاوه براین بهتر است برای نصب مطمئن سرورها و اجزای اضافی شبکه برنامه داشته باشید .

2. استانداردهای صنعتی را رعایت کنید.

از دستورالعمل های صنعتی پیروی کنید برای مثال میتوانیم به نمونه های خارجی نظیر ANSI/TIA وISO / IEC اشاره کنیم که مانند هر منطقه فدرالی، ایالتی یا محلی، مقررات تنظیمات کابل را رعایت میکنند. اگرسیستم کابل کشی شبکه شما از استانداردها پیروی کند ترکیبی از اطمینان و مهارت قابل توجه ای را در شبکه خود خواهید دید.

استاندارد TIA/EIA و کابل های شبکه

3. ابزارهای مدیریت کابل را انتخاب کنید.

برای اینکه که سیم کشی ها و اتصالات خوب عمل کنند احتیاج به ابزارهای مناسب می باشد، لذا برای مدیریت کابل ابزارهای مناسب انتخاب کنید. مطمئن شوید که فضای کافی برای تمام کابل ها وجود دارد.

بخش کابل کشی و الکتریکال در زیرساخت شبکه

زیرساخت شبکه بخش عمده ای به نام کابل کشی و الکتریکال دارد

دیگر لوازم جانبی مدیریت کابل شبکه

محصولات سری FHU،FHD مجموعه اصلی هستند که مدیریت کارآمد کابل را ارایه می دهند. وهمچنین طیف گسترده ای از سایر لوازم جانبی مدیریت کابل برای ایمن سازی کابل شما را داراست و به ساخت سیستم کابل کشی سازمان یافته شامل مدیریت های کابل، میله های اتصال کابل، اتصالات کابل و رک ها کمک می کند. هریک از آنها انواع مختلفی دارند ودر محیط های مختلف کابل کشی ویژگیهای متفاوتی را نشان می دهند.

مدیریت کابل کشی شبکه ارغوان نت

اگر شبکه شما دیتا سنترهای بزرگی دارد وبرای شما کارایی و امنیت آن اهمیت دارد ضروری است که افرادی متخصص را برای مدیریت کابل شبکه استخدام کنید. عدم ارایه مدیریت کارآمد کابل شبکه در داخل سرور باعث خرابی میشود. به هر حال انتخاب کابل کشی مناسب باعث افزایش کارایی و مدیریت کارآمد در شبکه می شود. برای دریافت مشاوره و راهنمایی در این زمینه با متخصصان ارغوان شبکه تماس بگیرید. 02141902

تلفن تماس شبکه ارغوان برای کابل کشی شبکه

نتیجه گیری

مدیریت موثر کابل شبکه به بهبود ظاهر فیزیکی، ردیابی کابل، جریان هوا، بازده خنک کننده ها و زمان عیب یابی کمک کرده در ضمن احتمال خطای انسانی را از بین می برد. در همین حال، مدیریت کابل برق و داده در رک های سرور نیز سلامت و طول عمر کابل های شما را تضمین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *