دستگاه های ذخیره سازی کیونپ
پسیو

کابل فیبر نوری چیست؟ انواع و مشخصات کابل فیبر نوری

برنامه فیبر نوری به طور فزاینده ای در شبکه ها و سیستم های مخابراتی در حال گسترش می باشد. یکی از گزینه های محبوب در شبکه های اترنت و برنامه های مخابراتی کابل فیبر نوری است. سرعت بالای انتقال داده ها برای مسافت های دور یکی از دلایل خرید کابل فیبر نوری می باشد. مقاله پیش رو با بررسی مبانی اصلی کابل شبکه فیبر نوری به اهمیت استفاده از آن ها در کابل فیبر نوری مخابراتی و کابل شبکه فیبر نوری outdoor می پردازد. همچنین نگاهی به قیمت خرید کابل فیبر نوری انداخته و قیمت کابل فیبر نوری و قیمت کابل فیبر نوری 4 کور را مورد بررسی قرار می دهد.

خرید کابل شبکه از فروشگاه تجهیزات شبکه ارغوان

فهرست مقاله

فیبر نوری چیست؟

فیبر نوری از طریق کابل نوری ذرات نور یا فوتون ها را پالس کرده و انتقال می دهد. فیبرهای نوری وقتی که در کابل فیبر نوری قرار می گیرد اطلاعات را در مسافت های طولانی سریع تر از سایر کابل ها و رسانه ها انتقال می دهند. شبکه ها برای انتقال داده از طریق اینترنت، تلفن و برنامه های تلویزیونی خرید کابل فیبر نوری را انجام می دهند. صورت می گیرد. کابل شبکه فیبر نوری مصارف تجاری و خانگی دارد.

کابل فیبر نوری چیست؟

کابل فیبر نوری مجموعه ای از فیبر های نوری هستند که در یک قاب محافظ از جنس پلاستیک قرار می گیرند. خرید کابل فیبر نوری دلایل زیادی دارد. انتقال سیگنال های داده به شکل نور بسیار سریع تر از کابل های برق سنتی است. از دلایل دیگر جنس کابل فیبر نوری غیر فلزی بوده و تحت تاثیر تداخل الکترومغناطیسی قرار نمی گیرد. کابل فیبر نوری جریان الکتریسته نداشته و بسیار ایمن هستند. قیمت کابل فیبر نوری نسبت به کابل مسی در طول زمان کاهش پیدا کرده است.

خرید کابل شبکه لگراند از فروشگاه تجهیزات شبکه ارغوان

کابل شبکه فیبر نوری چیست؟

کابل شبکه فیبر نوری یک اتصال صد در صدی از فیبر نوری با کابل فیبر نوری است که در نزدیک خانه یا دفتر کار نصب می شود. انواعی از شبکه های فیبر نوری موجود هستند. از سریع ترین نوع شبکه می توان از کابل شبکه فیبر نوری به خانه (FTTH) و شبکه فیبر نوری به محل (FTTP) نام برد. کابل های فیبر نوری از طریق هاب شبکه که درنزدیک محل نصب شده است، به خانه یا محل مورد نظر رفته و اتصال اینترنت فیبر نوری را فراهم می کند. از انواع دیگر می توان به کابل شبکه فیبر نوری هم محور با کابل های مسی ) FTTC ( و کابل شبکه فیبر نوری ساختمان ( FTTB) اشاره کرد.

انواع کابل شبکه فیبر نوری

کابل شبکه فیبر نوری به دو دسته سینگل مد فیبر نوری (fiber Singlemode) و مالتی مد فیبر نوری (Multimode fiber ) تقسیم می شود.

کابل شبکه یک حالته و چند حالته 

ویژگی کابل فیبر نوری سینگل مد (fiber Singlemode)

فیبر سینگل مد از هسته ای بسیار کوچک تر از 9 میکرون ساخته شده است. در یک مسیر نوری می تواند تا 100 کیلومتر را طی کند. بدین منظور باید تجهیزات الکترونیکی گران تر استفاده کرد که تا 1310 و 1550 نانو متر را پوشش داد. معمولا برنامه های کابل فیبر نوری سینگل مد برای برنامه‌های LAN ، تلویزیون کابلی و تلفن راه دور کاربرد دارد. هسته های Singlemode به طور معمول 8.3 یا 9μm را منتقل می کنند.

ویژگی کابل فیبر نوری مالتی مد (Multimode fiber )

فیبر مالتی مد می تواند از طریق هسته چندین پرتو نور را به طور همزمان انتقال می دهد. اساسا نور در کوتاه ترین مسیر کند ترین حرکت را دارد. هسته ( Core ) بزرگ موجب می شود که اتصالات ساده تر شده و هزینه استفاده از تکنولوژی LED و VCSEL که در پنجره 850 نانومتری کار می کند را کاهش دهد. برای کابل کشی فیبر نوری مسافت کمتر از یک کیلومتر مورد استفاده قرار می گیرد. در این صورت هسته باید در دو اندازه 50 یا 62.5 باشد.

میکرو کابل فیبر نوری

برای اتصال شبکه های فیبری بکار می روند که، از الیاف شیشه در محل توزیع و در ساختمان ها استفاده می شوند. میکرو کابل فیبر نوری قطر بسیار کمی دارند. سبک وزن هستند و غلاف بیرونی آن ها دارای خواص اصطکاک کمی دارد. سیستم میکرو کابل فیبر نوری برای جلوگیری از اختلالات شبکه و کاهش هزینه های گران قیمت در طول نصب به کار می رود.

میکرو کابل فیبر نوریویژگی اصلی کابل فیبر نوری

کابل فیبر نوری، وظیفه انتقال نور ساطع شده از یک منبع نور مانند دیود و لیزر را برعهده دارد. عناصر اصلی یک کابل فیبر نوری عبارتند از:

 • هسته Core: کور در مرکز یک کابل فیبر نوری قرار دارد و نور فیبر را انتقال می دهد. هر چه هسته بزرگ باشد نور بیشتری را انتقال می دهد. منبع نور می تواند از یک دیود یا ساطع کننده نور یا یک لیزر تولید شود.
 • انواع هسته کابل فیبر نوری: براساس استانداردها یا کاربردهای مختلف تقسیم بندی های متنوعی دارند. در طبقه بندی اتصال دهنده ها فیبر LC، فیبر SC و در طبقه بندی انتقال فیبر های تک حالت یا چندگانه را بدست می آوریم.
 • مواد هسته کابل فیبر نوری: جنس هسته کابل فیبر نوری از شیشه و پلاستیک است. با وجود اینکه شیشه گران است اما به دلیل اینکه در انتقال داده در کابل فیبر نوری ضعف کمتری دیده می شود بسیار پر کاربرد است. هسته پلاستیکی راحت و انعطاف پذیر تر است. همچنین مقرون به صرفه است.
 • اندازه هسته کابل فیبر نوری: اندازه هسته فیبر نوری متنوع است. متداول ترین اندازه هسته در حالت سینگل مد 9 میکرومتر قطر دارد. در حالت مالتی مد 50 الی 62.5 میکرومتر قطر موجود است. شکل زیر اندازه هسته ها در داخل روکش 125 میکرومتر را نشان می دهد.

ویژگی اصلی کابل فیبر نوری

 • روکش هسته کابل فیبر نوری Cladding: معمولا روکش ها فلزی یا چند لایه پلاستیک یا لایه نازکی از شیشه که هسته فیبر را از ضربه محافظت می کند. نور را با ضریب شکست کمتری به هسته منتقل می کند.
 • پوشش اولیه Primary Coating برای جلوگیری از شوک های ناگهانی و خمیدگی های بیش از حد و تقویت هسته فیبر پوششی پلاستیکی طراحی شده است.
 • Strength Member or Strengthening Fiber: برای جلوگیری از از محافظت هسته فیبر در برابر خرد شدگی در طول نصب طراحی شده است.
 • پوشش بیرونی Outer Jacket: آخرین لایه حفاظتی و وظیفه تقویت کابل را برعهده دارد. این پوشش بیرونی برای شناسایی نوع فیبر نوری در کابل به شکل رنگ دار عرضه می شود. برای مثال رنگ زرد کابل فیبر نوری یک منظوره و رنگ نارنجی کابل فیبر نوری چند منظوره را نشان می دهد. این پوشش استاندارد آتش نشانی مانند OFNP یا LSZH را دارد.

ساختار کابل فیبر نوری

شماره های هسته کابل فیبر نوری

هسته های کابل فیبر نوری به دو دسته تک هسته (single core) و چند هسته (multicore) تقسیم می شوند. رایج ترن نوع کابل فیبر نوری در بازار نوع تک هسته ای آن است که دارای یک هسته و یک لایه روکش است. کابل های فیبر نوری چند هسته ای دارای روکش با چندین هسته هستند. کابل های چهار، شش، هشت، دوازده و بیست و چهار هسته پرکاربردترین نوع کابل هستند. قیمت کابل فیبر نوری 4 کور به عواملی نظیر بکارگیری آن در فضا های بسته یا باز بستگی دارد. ناگفته نماند که قیمت کابل فیبر نوری 4 کور به علت نوسانات بازار عرضه و تقاضا بسیار متغیر است. شکل زیر نمایی از کابل های فیبر نوری چند هسته ای را نشان می دهد.

دو ساختار کابل فیبر نوری

کابل فیبر نوری Outdoor

کابل فیبر نوری فضای باز برای محافظت از فیبر نوری در فضای پیچیده بیرون استفاده می شود. اکثر کابل فیبر نوری Outdoor طراحی بافر شل دارند. یک عضو تقویت کننده در سراسر کابل در قسمت وسط قرار دارد. لوله های شل، عضو مرکزی را در خود جای می دهد. داخل لوله شل ژل ضد آب است. این مواد به مقامت کابل در برابر آب کمک می کند. انتقال سریع داده در مسافت های طولانی، پوشش دهی بالای سیگنالی، کابل های نازک تر و سبک تر مزایای اصلی خرید کابل فیبر نوری هستند. قبل از استعلام قیمت کابل فیبر نوری بهتر است کابل شبکه فیبر نوری مناسب خود را انتخاب کنید.

برای مثال کابل فیبر نوری outdoor راه حلی است که برای توزیع شبکه فیبر نوری متناسب برای شبکه های خانگی طراحی شده است. جعبه های کابل فیبر نوری در فضای باز برای نگهداری و محافظت از مقادیر زیادی از فیبر نوری به کار می رود. انواع کابل فیبر نوری معمولی در فضای باز عبارتند از GYTS، GYTA، GYXTW، GYTA53، GYTY53 و GYTC8S و کابل های فیبر GYTS، GYTA و GYXTW در فضای باز برای کاربردهای هوایی و کانالی، GYTA53ed و GYTA53 استفاده می شود.

کابل فیبر نوری تا کجا می تواند سیگنال را حمل کند؟

فاصله انتقال سیگنال به نوع کابل، طول موج و خود شبکه بستگی دارد. دامنه های معمول برای کابل چند حالته 10 گیگابیت بر ثانیه در حدود 984 فوت و برای کابل یک حالته تا 25 مایل است. در صورت نیاز به دامنه طولانی تر، می توان از تقویت کننده های نوری یا تکرار کننده ها برای بازسازی و اصلاح خطای سیگنال نوری استفاده کرد.

روکش کابل فیبر نوری

روکش های فیبر نوری دارای دو نوع PVC و LSZH است که هر دو نوع این روکش ها باعث استحکام و حفاظت کلی کابل می شوند؛ اما در بین این دو روکش، PVC پرکاربردترین است. PVC در محیط هایی که احتمال آتش سوزی در آن ها بیشتر است بسیار خطرناک ظاهر شده، به طوری که دود غلیظ و گاز هیدروژن کلریدی که آزاد می کند، می تواند برای انسان آزار دهنده باشد.

LSZH نوعی روکشی است که ترکیبات خاصی دارد، البته در مقابل مورد قبلی دود کمتری تولید می کند و هالوژن های سمی تولید نمی کند.

کابل فیبر نوری لگراند

کابل های فیبر نوری چگونه عمل می کنند؟

این نوع کابل ها به کمک پالس های نوری، سیگنال های نوری تولید شده را توسط ال ای دی ها انتقال می دهند. این کابل ها دارای تعداد بیشماری از رشته های شیشه ای است که اگر بخواهیم آن ها را توصیف کنیم باید بگوییم که کمی از موی انسان ها باریک تر اند. هر کدام از این رشته ها دارای هسته یا core هستند که مسیر نور را برای حرکت فراهم می کنند. هسته های هر رشته توسط روکش هایی احاطه شده اند که از هدر رفتن سیگنال ها جلوگیری می کنند و به نور این اجازه را می دهند که در طول کابل حرکت کنند.

در بالا به انواع کابل فیبر نوری اشاره کردیم، کابل های single mode از رشته های باریک شیشه ای و یک لیزر برای تولید نور استفاده می کنند اما کابل های multi-mode از ال ای دی ها برای تولید نور کمک می گیرند.

شبکه های فیبری single mode از تکنیک های WDM برای اینکه انتقال ترافیکی خود را افزایش دهند کمک می گیرند. WDM به نور این اجازه را می دهد که با طول موج های مختلف ترکیب شود و پس از آن جدا شود. از این طریق ارتباطات متعددی از طریق پالس نور انجام می شوند.

مزایای کابل فیبر نوری

 • کابل های فیبر نوری ظرفیت بیشتری دارند. پهنای باندی که یک کابل فیبر نوری ارائه می دهد به نسبت یک کابل مسی با ضخامت یکسان بسیار بیشتر است. همچنین سرعت این کابل ها به 10، 40 و 100 گیگابیت بر ثانیه هم می رسد.
 • نور بدون اینکه قدرتش را از دست بدهد می تواند مسافت های طولانی را طی کند. کمک گرفتن از این کابل ها می تواند نیاز به تقویت کننده های سیگنال را کاهش دهد.
 • فیبر نوری به تداخل حساسیت کمتری نشان می دهد. شبکه های سنتی برای اینکه بتوانند از تداخلات الکترومغناطیسی محافظت کنند به یک پوشش مخصوص نیاز دارند. برای جلوگیری از تداخلات آن هم در زمانی که کابل های زیادی در کنار هم قرار دارد، وجود پوشش مخصوص کافی نیست. استفاده از کابل های فیبر از به وجود آمدن این چنین مشکلاتی جلوگیری می کند.
 • در این نوع کابل ها خطر آتش سوزی به صفر می رسد، چرا که جریان الکتریسیته از درون آن ها عبور نمی کند.
 • این کابل ها در مقابل سیم های مسی از وزن بسیار کمتری برخوردار هستند.
 • فیبرهای نوری برای تبادل دیتا در حالت دیجیتال و شبکه های رایانه ای بسیار مناسب هستند.

محبوب ترین کاربردهای کابل های فیبر نوری کدامند؟

 • شبکه های رایانه ای
 • اینترنت
 • تلفن
 • نور و دکوراسیون
 • صنعت خودرو
 • بازرسی های مکانیکی
 • تلویزیون کابلی
 • برنامه های نظامی و فضایی
 • تلویزیون کابلی

انواع کابل فیبر نوری در رنگ های مختلف

کابل فیبر نوری در شبکه های رایانه ای 

شبکه سازی بین رایانه ها در یک ساختمان واحد یا از طریق سازه های مجاور با استفاده از کابل های فیبر نوری آسان تر و سریعتر می شود. کاربران می توانند کاهش قابل توجهی را در زمان انتقال پرونده ها و اطلاعات در شبکه ها مشاهده کنند.

فیبر نوری در اینترنت

کابل های فیبر نوری مقدار زیادی داده را با سرعت بسیار بالا منتقل می کنند؛ بنابراین این فناوری به طور گسترده ای در کابل های اینترنت استفاده می شود. در مقایسه با سیم های مسی سنتی کابل های فیبر نوری حجیم تر، سبک تر، انعطاف پذیرتر هستند و داده های بیشتری را حمل می کنند.

فیبر نوری در جراحی و دندانپزشکی

استفاده از کابل فیبر نوری در جراحی و پزشکیکابل های فیبر نوری به طور گسترده ای در زمینه های پزشکی و تحقیقاتی استفاده می شوند. ارتباطات نوری بخش مهمی از روش های غیرتهاجمی جراحی است که در بین مردم به آندوسکوپی معروف است. در چنین برنامه هایی، برای روشن شدن ناحیه جراحی در داخل بدن، از نور روشن استفاده می شود و این می تواند تعداد و اندازه برش های ایجاد شده را کاهش دهد.

فیبر نوری همچنین در میکروسکوپ و تحقیقات پزشکی جهت معاینه غدد سرطانی، شناسایی نارسایی های داخلی بدن، اندازه گیری خون و مایعات و همچنین در دندان پزشکی استفاده می شود.

فیبر نوری در تلفن

تماس با تلفن در داخل یا خارج از کشور هرگز به این آسانی نبوده است. با استفاده از ارتباطات فیبر نوری، می توانید سریعتر متصل شوید و مکالمه های واضح و روشن بدون هیچ گونه تاخیری در هر دو طرف داشته باشید.

فیبر نوری نور و دکوراسیون

استفاده از کابل فیبر نوری در دکوراسیون و نورپردازیاستفاده از فیبرهای نوری در زمینه نور تزئینی نیز طی سال ها رشد کرده است. کابل های فیبر نوری یک راه حل آسان، اقتصادی و جذاب برای پروژه های روشنایی ارائه می دهند. در نتیجه، آن ها به طور گسترده ای در روشنایی تزئینات استفاده می شوند. یکی از مزیت های محبوب این فناوری اسن است که نور انتقال یافته فاقد تشعشعات خطرناک ماوراء بنفش می باشد.

فیبر نوری در صنعت خودرو

کابل های فیبر نوری نقش مهمی در نورپردازی و ویژگی های ایمنی خودروهای امروزی دارند. آن ها در نورپردازی چه در فضای داخلی و چه در وسایل نقلیه خارجی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. فیبر نوری به دلیل توانایی آن در صرفه جویی در فضا و تأمین نور برتر، هر روز در وسایل نقلیه بیشتری استفاده می شود. همچنین، کابل های فیبر نوری می توانند سیگنال ها را با سرعت رعد و برق بین قسمت های مختلف خودرو منتقل کنند. این باعث می شود آن ها در استفاده از برنامه های ایمنی مانند کنترل کشش و کیسه های هوا بسیار ارزشمند باشند.

فیبر نوری در بازرسی های مکانیکی

کابل های فیبر نوری به طور گسترده ای در بازرسی از مکان های صعب العبور مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این برنامه ها بازرسی در محل برای مهندسان و همچنین بازرسی از لوله ها برای لوله کش ها است.

فیبر نوری در تلویزیون کابلی

استفاده از کابل های فیبر نوری در انتقال سیگنال های کابل طی سال های گذشته رشد چشمگیری داشته است. این کابل ها برای انتقال سیگنال ها برای تلویزیون های با کیفیت بالا ایده آل هستند زیرا از پهنای باند و سرعت بیشتری برخوردار اند. همچنین، کابل های فیبر نوری در مقایسه با همان مقدار سیم مسی ارزان تر هستند.

فیبر نوری در برنامه های نظامی و فضایی

کابل های فیبر نوری با داشتن سطح بالایی از امنیت داده های مورد نیاز در کاربرد های نظامی و هوافضا، راه حل ایده آلی برای انتقال داده ها در این مناطق هستند. از این کابل ها می توان برای کنترل و برقراری ارتباط با آنتن رادار، هدایت و کنترل موشک ها و ارتباط با زیردریایی ها استفاده کرد. در حال حاضر در کشورهای مختلف بر روی سیستم های فیبر نوری در صنایع دفاعی سرمایه گذاری های گسترده ای انجام شده است. نیروهای هوایی، زمینی، دریایی و فضایی از این فیبرهای نوری به طور گسترده ای استفاده می کنند.

فیبر نوری در حسگرها

فیبرنوری کاربرد زیادی در سنجش از راه دور دارد و بعضی از مواقع از خود مواد فیبر نوری به عنوان حسگر استفاده می کنند. حتی گاهی اوقات از فیبر نوری برای اتصال یک حسگر غیر فیبر نوری به یک سیستم سنجش استفاده می شود. از فیبر نوری به عنوان حسگر معمولا برای اندازه گیری کمیت های فیزیکی مانند جریان الکتریکی استفاده می شود.

کابل های فیبر نوری دارای مجموعه ای از کاربرد ها هستند که فراتر از آن است که اکثر مردم از آن مطلع هستند. شما می توانید از آن ها در تمام مدت استفاده کنید و حتی زمانی که نمی دانید!

فیبر نوری در برنامه های نظامی و فضایی

کابل های فیبر نوری با داشتن سطح بالایی از امنیت داده های مورد نیاز در کاربرد های نظامی و هوافضا، راه حل ایده آلی برای انتقال داده ها در این مناطق هستند. از این کابل ها می توان برای کنترل و برقراری ارتباط با آنتن رادار، هدایت و کنترل موشک ها و ارتباط با زیردریایی ها استفاده کرد. در حال حاضر در کشورهای مختلف بر روی سیستم های فیبر نوری در صنایع دفاعی سرمایه گذاری های گسترده ای انجام شده است. نیروهای هوایی، زمینی، دریایی و فضایی از این فیبرهای نوری به طور گسترده ای استفاده می کنند.

فیبر نوری در تلویزیون کابلی

استفاده از کابل های فیبر نوری در انتقال سیگنال های کابل طی سال های گذشته رشد چشمگیری داشته است. این کابل ها برای انتقال سیگنال ها برای تلویزیون های با کیفیت بالا ایده آل هستند زیرا از پهنای باند و سرعت بیشتری برخوردار اند. همچنین، کابل های فیبر نوری در مقایسه با همان مقدار سیم مسی ارزان تر هستند.

ساختار درونی یک کابل فیبر نوری

آیا نور تولید شده توسط لیزر تک حالته می تواند به چشم شما آسیب برساند؟

بله نور لیزر از انتهای کابل تک حالته یا پورت انتقال روی یک سوئیچ می تواند به چشم شما آسیب جدی برساند. همیشه پوشش های محافظ را روی انتهای کابل های فیبر و درگاه ها نگه دارید.

آیا قیمت کابل فیبر نوری در خرید کابل فیبر نوری تاثیری دارد؟

با وجود اینکه قیمت کابل شبکه فیبر نوری نسبت به کابل های مسی گران تر است اما موارد استفاده از فیبر نوری روز به روز بیشتر می شود. بکار گیری از کابل فیبر نوری مخابراتی به دلیل پهنای باند بالا و انتقال سیگنال های سریع تر در شبکه های تلفن و اتصالات اینترنتی بسیار رایج شده است. لازم به ذکر است که برای استفاده از کابل فیبر نوری مخابراتی نیازمند به زیر ساخت هایی بر اساس کابل کشی فیبر نوری است. قیمت کابل فیبر نوری در هنگام کابل کشی شبکه فیبر نوری هزینه کمتری نسبت به کابل مسی ضد آب مورد استفاده در مصارف هوایی یا زیر زمینی دارد. قیمت کابل فیبر نوری و کابل کشی فیبر نوری با توجه به مزایایی که ارائه می دهد بسیار مقرون به صرفه و قابل قبول تراست. در هنگام خرید کابل فیبر نوری به مزایای زیر توجه می شود:

 • قابلیت های پهنای باند بالاتر: بهترین گزینه برای استفاده طولانی مدت و به راحتی تا 10 گیگابایت را پشتیبانی می کند.
 • کارایی بالا در مسافت های طولانی: سیگنال پرقدرت و مداوم در حالت فیبر تکی 100 کیلومتر و در حالت چند گانه تا 1 کیلومتر را پوشش می دهد.
 • هزینه مناسب: با افزایش اخیر قیمت مس کابل های فیبر نوری بسیار مقرون به صرفه تر هستند.
 • وزن و قطر کم: کابل فیبر نوری نسبت به کابل مسی سبک تر با دوام تر است. اندازه کوچک آن نصب را آسان تر و فضای کمتری را اشغال می کند.
 • ایمنی الکترومغناطیسی: کابل های فیبر نوری از برخورد نور مصون و نسبت به مس کمتر در معرض نوسانات دما هستند.
 • امنیت: دسترسی به فیبر نوری بسیار سخت است. مناسب ارگان های دولتی، بانک ها و سایر موسسات هستند زیرا هیچ سیگنالی از خود ساطع نمی کنند.
 • قابلیت اطمینان: تداخل الکترو مغناطیسی (EMI) بر کابل کشی فیبر نوری تاثیر ندارد. رسانه قابل اعتمادی برای انتقال داده ها است.

ملزومات اینترنت فیبر نوری

برای راه اندازی اینترنت فیبر نوری به مودم و کابل مودم فیبر نوری نیاز است. شرکت های مخابراتی با استفاده از کابل های فیبر نوری مخابراتی خدمات اینترنت های خانگی را راه اندازی می کنند. همچنین روترهای بی سیم فیبر نوری کمک می کند، لپ تاپ ها، تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های مختلف به سرویس اینترنت فیبر نوری متصل شود.

کابل مودم فیبر نوری بهمراه روتر مجهز شده به اتصالات کابل فیبر نوری، راه حل اتصال به اینترنت است. اطلاعات از طریق کابل مودم فیبر نوری سریعتر دریافت و ارسال می شود. مودم فیبر نوری سیگنال هایی را از طریق کابل مودم فیبر نوری دریافت کرده و آن ها را به سیگنال های دیجیتالی تبدیل می کند تا دستگاه های دیجیتالی آن ها را درک کنند. روتر فیبر نوری نیز با سرعت کابل های فیبر نوری هماهنگ می شود. روترهای فیبر نوری پرسرعت بوده و ترافیک اینترنت بین دستگاه ها را به صورت بی سیم یا از طریق کانال های LAN مدیریت می کنند.

ساختار درونی یک کابل فیبر نوری NEC

جمع بندی مبحث کابل فیبر نوری

این مقاله دانشی چند در مورد ساختار و عملکرد کابل فیبر نوری ارائه کرده است. با توضیحاتی از کابل فیبر نوری سینگل مد و مالتی مد، کابل شبکه فیبر نوری مخابراتی، کابل فیبر نوری outdoor، میکرو کابل فیبر نوری و کابل کشی فیبر نوری راهنمای روشنی برای استفاده از شبکه های فیبر نوری در شبکه است.

منابع:

https://www.universalnetworks.co.uk/faq/what-is-the-difference-between-multimode-and-singlemode-fibre-optic-cable/

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مودم اینترنت پرسرعت
دکمه بازگشت به بالا