دستگاه های ذخیره سازی کیونپ
نرم افزار

نرم افزار ip scanner

یک در عصرکنونی شبکه های دیجیتالی باید 24 ساعت در هفته برای کارکنان، شرکا و مشتریان کسب و کار عرضه شوند و به تعاملی یکپارچه در میان نقطه نظرات مشاغل مختلف دست پیدا کنند. چندین دستگاه یا برنامه کار بردی برای اجرای وظایف مهم امور مالی و فروش و تدارکات به کار گرفته می شوند و  از آن جائی که دستگاه ها باید درست کارکنند، لذا مدیران شبکه باید بر خطاها، بارگیری بیش از حد اطلاعات، خرابی و ارتقاء روزانه دستگاه نیازمند نظارت کنند از طرفی شبکه های تجاری به طور مداوم در حال توسعه هستند.

این توسعه ترکیبی پیچیده ای از نسخه های قبلی و نسل آینده تجهیزات شبکه، سرورهای فیزیکی و مجازی، ایستگاه های کاری و دستگاه های شخصی و غیره هستند. تیم های فناوری اطلاعات به ابزارهای بررسی دستگاه ها در شبکه های پیشرفته نیاز دارند. بسیاری از این ابزارهای پیشرفته و تکنیک های نظارت بر شبکه به شدت بر روی اسکن آدرس های IP تکیه می کنند.

پیداکردن آی پی های شبکه با آی پی اسکنر و نرم افزار IP scanner امکان پذیراست. در این مقاله اهمیت نرم افزار پیدا کردن آی پی در شبکه را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین نگاهی کوتاه برنحوه عملکرد برای پیدا کردن آی پی در شبکه خواهیم داشت.

آدرس IP چیست؟

آدرس آی پی شناسه ای منحصر به فردی است که در هنگام اتصال دستگاه الکتریکی مانند سرور یا چاپگر به شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. آی پی آدرس در یک شبکه برای اطمینان از انتقال اطلاعات و ارتباطات بکار گرفته می شود. بیشتر شبکه ها از پروتکل TCP/IP استفاده می کنند. دو نوع آدرس آی پی داریم:

 • (IPv4) آی پی نسخه 4: آدرس 32 بیتی، به عنوان مثال، 216.27.60.136
 • (IPv6)آی پی نسخه 6: آدرس 128 بیتی، به عنوان مثال،2001:cdba:0000:0000:0000:0000:3257:9652

چگونگی تعیین آدرس های IP

به محض اینکه وارد یک شبکه می شویم پروتکل پیکربندی پویا (DHCP) توسط یک سرور، آدرس دسترسی در اختیار میزبان قرار می دهد.

پیشنهاد مطالعه: مانیتورینگ شبکه چگونه باعث ارتقا عملکرد شبکه می‌شود؟

چگونگی پیدا کردن آدرس های IP

می توان گفت تمامی سیستم های عامل، ابزارهای ساده ای برای نظارت به پارامتر های اصلی شبکه از جمله اسکن آدرس آی پی ارائه می دهند. این ابزارها از طریق فرمان قابل دسترسی هستند. این ابزارها لیستی از تمام IP های دستگاه متصل به شبکه ارائه می دهند. نرم افزار IP scanner به پیداکردن آی پی در شبکه کمک می کند.

چرا اسکن شبکه مهم است؟

اسکن آدرس IP یک عملکرد اساسی است که توسط ابزارهای نظارت شبکه ارائه می شود. مدیران شبکه، تسترهای نفوذ، و حتی هکرها برای اسکن شبکه به ابزارهای اسکن IP و نرم افزار IP scanner اسکن بسته‌ها متکی هستند. با این ابزارها، تیم های امنیتی می توانند دستگاه های غیرمجاز پنهان شده در شبکه های شرکتی را پیدا کنند.

اسکنر شبکه چیست؟

نرم افزار ip scanner

آی پی اسکنر ابزار یا برنامه‌ای است که برای شناسایی و دسته‌بندی همه دستگاه‌های موجود در شبکه بر اساس IP، آدرس MAC، فروشنده، پورت و غیره به کار می رود. اسکنر شبکه علاوه بر تشخیص شبکه، با تست نفوذ و عیب یابی برای تحقیقات قانونی نیز استفاده می شود.

در حین انجام یک اسکن، یک مدیر شبکه طیف وسیعی از آدرس های IP را به عنوان ورودی به اسکنر ارائه می دهد. اسکنر تمام این آدرس ها را برای تعیین وضعیت، عملکرد و در دسترس بودن همه دستگاه های موجود در محدوده آدرس های IP پینگ و بررسی می کند. اسکن را می توان به صورت دستی یا خودکار برنامه ریزی کرده و بر اساس نیازهای نظارتی یک سازمان به کار گرفت.

علت استفاده از نرم افزار IP scanner

از دلایل بسیار مهم بکارگیری از نرم افزار IP scanner امنیت و امکان اسکن و پویش شبکه و تشخیص دستگاه ها و آدرس های گمشده است. آی پی دستگاه های متصل به شبکه توسط نرم افزار یافتن آی پی در شبکه، اسکن و سلامت آن بررسی می شود. با تشخیص دستگاه های ناشناخته و مشکوک نیز بر امنیت شبکه نظارت می کند.

پیدا کردن ای پی های شبکه با ای پی اسکنر علاوه بر تضمین امنیت، سرعت یافتن اطلاعات مربوط به دستگاه ها را افزایش می دهد. نرم افزار یافتن آی پی شبکه به کاربر کمک می کند تا دستگاه گم شده در شبکه به راحتی و در اسرع وقت ردیابی و شناسایی کند. توسط نرم افزار IP scanner اطلاعات زیادی از شبکه استخراج می شود. می توان به اطلاعات مربوط به آدرس های IP، آدرس MAC، سیستم عامل، تعداد پورت های باز و وضیعت پورت ها و شرح کاملی از شبکه اشاره کرد.

10 ابزار برتر برای یافتن آدرس IP و اسکن یک شبکه

 • IP Address Manager
 • Network Performance Monitor
 • User Device Tracker
 • Engineer’s Toolset
 • Angry IP Scanner
 • Network Monitor
 • Manage Engine Advanced IP Scanner
 • MyLanViewer
 • Advanced IP Scanner
 • IP Address Manager

نرم افزار IP scanner پیشرفته قابل اعتماد و رایگان برای تجزیه و تحلیل LAN

یکی از اسکنرهای محبوب در شبکه، نرم افزار IP scanner پیشرفته است. یک رابط کاملا حسی که قادر است در عرض چند ثانیه رایانه های موجود در شبکه را شناسایی کند. امکان دسترسی آسان به HTTP، HTTPS، FTP و پوشه های اشتراک گذاری شده را فراهم می کند.

این ابزار با نرم افزار مدیریت از راه دور Radmin ادغام می شود. از راه دور کامپیوتر را خاموش و عملکردهای Wake-on-LAN موجود در آن به مدیران در عملیات امنیتی کمک کند. از دستورات ping، tracert و SSH برای مدیریت از راه دور استفاده می کنند. این ابزار رایگان است. فقط از سیستم عامل های ویندوز پشتیبانی می کند.

نحوه استفاده نرم افزار IP scanner

نرم افزار IP scanner دستگاه را مطابق با محدوده آدرس IP انتخاب شده اسکن می کند. شما می توانید طیف وسیعی از آدرس IP را که می خواهید در شبکه اسکن کنید تنظیم کرده و یک لیست از نرم افزار IP scanner دریافت کنید. این لیست شامل تمام اطلاعات مربوط به دستگاه های شبکه است. سپس می توانید لیست را مرتب کنید. فیلترها را اعمال کنید. اطلاعات را به فایل جداگانه ، ( CSV ) ارسال کنید.

نحوه استفاده از نرم افزار IP scanner بسیار آسان و راحت است. نرم افزار پیدا کردن آی پی در شبکه ابزاری بر اساس محیط ابری است. با دریافت فایل نصب دانلود دسترسی به شبکه محلی امکان پذیر می شود. ضمن پیکربندی سریع، نرم افزار IP scanner را تنظیم می کند.

ضمن پیکربندی سریع، نرم افزار ip scannerپس از راه اندازی، صفحه مرورگر باز می شود که در آن می توانید محدوده IP را تنظیم کنید. همچنین می‌توانید با کلیک راست روی Agent Shell از صفحه نمایشی آیکون، IP Scanner را انتخاب و با Browse to Surface Scan Inventory آن را باز کنید. پس از اتمام کار، روی دکمه Start IP Scan یا Scan New IPs کلیک کنید.

دکمه Start IP Scan یا Scan New IPsنگاه کلی

امروزه سیاست کلی شرکت های کوچک و بزرگ بر اساس امنیت و برای پیشگیری از دسترسی های غیر مجاز است. با بکارگیری از نرم افزارهای اسکن شبکه، نظیر نرم افزار ip scanner از هک شدن شبکه ها جلوگیری می شود. پیدا کردن آی پی های شبکه با آی پی اسکنر ضمن محافظت از سیستم ها، شبکه شرکت های تجاری را پویش و اسکن کرده و خواندن بسته های حاوی اطلاعات را آسان می کند.

https://appuals.com/what-is-ip-scanner/#:~:text=IP%20Scanner%20is%20a%20tool,and%20information%20relevant%20to%20them

https://www.tek-tools.com/network/network-ip-scan-guide-and-tools

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. سلام
  از این نرم افزار برای پیدا کردن ip کلاینت هایی که در ورک گروپ هستن میخوام استفاده کنم تا آنها را در صورت مجاز بود به دامین اضافه کنم . آیا همچین امکانی داره که اونها را نشون بده ؟ میشه آنلاین نشون بده ؟

  1. سلام و عرض ادب
   این ابزارها لیستی از تمام IP های دستگاه متصل به شبکه ارائه می دهند. مقاله را دوباره مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مودم اینترنت پرسرعت
دکمه بازگشت به بالا