خدمات اکتیو شبکه

مدیریت و کنترل بهتر، توسط اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه به سرویس هایی گفته میشود که روی تجهیزات شبکه اعمال میشوند. در اینجا قصد داریم با این نوع خدمات بیشتر آشنا شویم. سپس از مراحل انجام آن توسط شرکت شبکه ارغوان نت، یکی از بهترین کمپانی ها در حوزه شبکه، آگاه خواهیم شد. تعرفه خدمات اکتیو شبکه در مجموعه شبکه ارغوان نسبت به کیفیت ارائه خدمات در این حوزه کاملا بیانگر سالها تجربه کارشناسان ما در این حوزه می باشد.

خرید تجهیزات اکتیو شبکه از فروشگاه شبکه ارغوان

خدمات اکتیو شبکه به چه معنا است؟

تجهیزات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه شامل تنظیمات، پیکربندی تجهیزات متصل شده به شبکه و مدیریت آنها در هر شرایطی است. انجام این کارها باعث میشود تا شبکه بهتر و کارآمدتر از گذشته کار کند.

همانطور که میدانید تجهیزات شبکه به دو نوع اکتیو و پسیو دسته بندی میشوند. منظور از خدمات اکتیو، سرویس ها و اعمالی است که روی تجهیزات اکتیو شبکه مانند روتر، سوئیچ، مودم، اکسس پوینت و … انجام میشود.

چرا به این خدمات نیازمندیم؟

با استفاده از این خدمات، دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات نیستیم؛ زیرا نسخه پشتیبان از آنها گرفته شده است. حتی اگر سیستم و تجهیزات شبکه سوخته، هک یا ویروسی شده باشند.

امنیت شبکه ارتقاء خواهد یافت. امنیت مسئله مهم و ضروری در شبکه و پایداری آن است. با استفاده از خدمات اکتیو شبکه احتمال از بین رفتن یا سرقت داده های شما به حداقل میرسد.

نظارت، مانیتورینگ و مدیریت شبکه و سیستم تبدیل به یک کار بسیار ساده میگردد. شبکه متشکل از تجهیزات متنوع و مختلفی است که نوع نگهداری و رسیدگی به هر کدام از آنها متفاوت از دیگری است. خدمات اکتیو علاوه بر اینکه امکان نظارت و مدیریت آنها را فراهم می آورد، در صورت بروز هر خطا یا احتمال وجود آن، شما را مطلع میسازد.

اما اساسی ترین مزیت آن، کمک به ایجاد شبکه در شرکت یا سازمان شما است. وجود شبکه در رشد و توسعه سازمان شما موثر است. دلیل آن ارتباطات بهتر و بهینه تر میان کارمندان و مخاطبان شرکت شما، سرعت هر چه بالاتر در سرویس دهی و امنیت بیشتر است.

جهت مشاوره رایگان و تخصصی

با کارشناسان شبکه ارغوان در ارتباط باشید

41902- 021

مراحل انجام اکتیو شبکه چگونه است؟

راه اندازی شبکه وابسته به تجهیزات پسیو و اکتیو و خدمات مربوط به شبکه است. پس از پیاده سازی خدمات پسیو شبکه مانند کابل کشی، نوبت به خدمات اکتیو شبکه میرسد. این سرویس آخرین مرحله در راه اندازی یک شبکه است. پس از آن، شبکه به صورت کامل قابل استفاده خواهد بود.

مراحل اکتیو شبکه به ترتیب عبارتند از:

  • پیکربندی و تنظیم تجهیزات شبکه مانند روتر، سوئیچ، فایروال، اکسس پوینت و … .
  • نصب سیستم عامل سرور مانند Windows Server و … .
  • راه اندازی خدمات تحت شبکه مثل Domain، DHCP و … .
  • نصب و راه اندازی نرم افزارهای تحت شبکه مانند آنتی ویروسها، SQL Server و … .
  • مجازی سازی
تجهیزات اکتیو شبکه

جهت مشاوره رایگان و تخصصی

با کارشناسان شبکه ارغوان در ارتباط باشید

41902- 021

پس از این مراحل نوبت چیست؟

پس از اتمام تمامی مراحل بالا، نوبت به استفاده از شبکه است. شبکه نیز مانند هر امر دیگری به نگهداری و مراقبت نیاز دارد. پشتیبان شبکه برای نگهداری و بررسی سلامت شبکه به کمکتان آمده است.

به صورت کلی، پشتیبان شبکه به فردی گفته میشود که در امور شبکه دانش، تجربه و مهارت کافی را دارا باشد. فردی که بتواند عملکرد شبکه را به صورت منظم ارزیابی کند، احتمال بروز خطا را تشخیص داده و از بروز آن جلوگیری کند و در نهایت شبکه را کارآمد سازد.

اگر خدمات اکتیو شبکه خود را به ارغوان نت بسپارید، روند کار به چه صورت است؟

طرح راه اندازی شبکه

در صورتی که اکتیو شبکه به درستی انجام شود، شرکت یا سازمان شما دارای یک شبکه سودآور خواهد شد. شرکت ارغوان نت نیز با توجه به اهمیت این موضوع مراحل انجام این خدمات را با دقت و کیفیت بسیار بالا، توسط کارشناسان و متخصصان مجرب این حوزه انجام میدهد.

ما در ابتدا شرایط فعلی شرکت و شبکه موجود شما را بررسی میکنیم. اینکه چه امکاناتی را در اختیار دارید و به چه مواردی نیاز. دسته بندی این اطلاعات به طراحی یا توسعه هر چه بهتر شبکه شما کمک خواهد کرد.

اگر چه ممکن است در ابتدا متصور شوید انجام تمامی این امور هزینه های گزافی را برایتان در بر خواهد داشت؛ اما در نظر داشته باشید که پرداخت هزینه های ناچیز امروز، از پرداخت هزینه های بسیار بالای آینده جلوگیری خواهد کرد.

پس از طراحی نوبت اجرا و پیاده سازی طرح است. در این بخش شبکه برنامه ریزی شده متناسب با تجهیزات مورد نیاز و خدمات اکتیو شبکه راه اندازی میشود. اگر چه در مرحله طراحی تمامی خطاها و اشکالات احتمالی پیش بینی شده اند؛ اما به هنگام اجرای آن، به صورت واقعی با آنها رو به رو خواهیم شد. در این شرایط میتوانیم طبق موقعیت موجود راه حل های لازم را انتخاب و طرح را بهینه کنیم.

پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه امر جدایی ناپذیر در عملکرد شبکه است؛ به عبارت دیگر، اگر میخواهید شبکه شما کارآمد باشد، به درستی از آن مراقبت شود و در نهایت رشد و توسعه شرکتتان راحت تر انجام شود، حضور یک پشتیبان شبکه در کنار شما الزامی است.

پشتیبان های شبکه شرکت ارغوان نت متخصصانی با تجربه و خبره در این زمینه هستند که مشکلات شبکه را برطرف میکنند و از هیچ تلاشی در جهت هر چه بهتر شدن عملکرد آن، دریغ نمیکنند.

تعرفه خدمات اکتیو شبکه ارغوان نت به چه شکل است؟

تعرفه خدمات اکتیو شبکه ارغوان

طراحی شبکه وابسته به امکانات فعلی، نیازهای شبکه و بودجه بندی شما است. شرکت ارغوان نت با درک شرایط شما عزیزان پلن های متفاوتی را در جهت ارائه خدمات برایتان فراهم آورده است. به همین علت تعرفه خدمات اکتیو شبکه متفاوت خواهد بود. هدف ما دسترسی بیشتر شما به امکانات و تجهیزات روز دنیا است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، حتما با ما تماس بگیرید. مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.