عملکرد بهتر با خدمات اجرای اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه شامل تنظیم و پیکربندی دستگاه های ارتباطی شبکه و مدیریت آنها است. این پیکربندی باعث می شود که یک شبکه در حال اجرا عملکرد مناسبی داشته باشد. هر شبکه بر اساس کاربردها و نوع عملکرد خود نیازمند تجهیزات و تنظیمات خاص خود است.

تجهیزات اکتیو شبکهمدیریت و کنترل بهتر، توسط اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه به سرویس هایی گفته می شود که روی تجهیزات شبکه اعمال می شوند. در اینجا قصد داریم با این نوع خدمات بیشتر آشنا شویم. سپس از مراحل انجام آن توسط شرکت شبکه ارغوان نت، یکی از بهترین کمپانی ها در حوزه شبکه، آگاه شویم. تعرفه خدمات اکتیو شبکه در مجموعه شبکه ارغوان نسبت به کیفیت ارائه خدمات در این حوزه کاملا بیانگر سالها تجربه کارشناسان ما در این حوزه می باشد.

خرید تجهیزات اکتیو شبکه از فروشگاه شبکه ارغوان

خدمات اکتیو شبکه به چه معنا است؟

خدمات اکتیو شبکه شامل تنظیم و پیکربندی تجهیزات متصل شده به شبکه و مدیریت آنها در هر شرایطی است. انجام این کارها باعث می شود تا شبکه بهتر و کارآمدتر از گذشته کار کند. همانطور که می دانید تجهیزات شبکه به دو نوع اکتیو و پسیو دسته بندی می شوند. منظور از خدمات اکتیو، سرویس ها و اعمالی است که روی تجهیزات اکتیو شبکه مانند روتر، سوئیچ، مودم، اکسس پوینت و … انجام می شود.

تجهیزات اکتیو شبکه

تجهیزات VOIP (142)

تجهیزات جانبی شبکه (207)

تجهیزات شبکه 3G-4G-TD-LTE (13)

روتر های شبکه (131)

سوئیچ شبکه (353)

سوئیچ poe (66)

کارت شبکه (20)

مودم (85)

خدمات اکتیو شبکه ارغوان

 • تنظیمات و پیکربندی سرورهای لینوکس و ویندوز:
  کنترل کننده دامنه، سرور فایل، سرور پشتیبان، سرور وب، سرور برنامه، سرور ایمیل، سرور چاپ
 • پیکربندی نرم افزار پیکربندی و تنظیم خدمات سرور لینوکس و ویندوز:
  اکتیو دایرکتوری، DNS، DHCP، NAT، پروکسی، IIS، RAS، امنیت
 • پیاده سازی سیستم مدیریت و نظارت
 • نظارت بر شبکه
 • پیکربندی روتر پیکربندی روترها و سوئیچ های مدیریتی
 • پیکربندی و تنظیم فایروال ها
 • نصب و پیکربندی بی سیم
 • نصب و پیکربندی آنتی ویروس ها بر روی سرورها و کلاینت ها
 • اجرای و طراحی سناریوی پشتیبان گیری خودکار برای سرورها
 • مدیریت پهنای باند و دسترسی به اینترنت و کنترل ترافیک
 • پیاده سازی سیستم IP تلفنی
 • راه اندازی دوربین امنیتی و سیستم نظارت
خدمات اکتیو شبکه

پرفروش ترین تجهیزات اکتیو

چرا به این خدمات نیازمندیم؟

با استفاده از این خدمات، دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات نیستیم؛ زیرا نسخه پشتیبان از آنها گرفته شده است. حتی اگر سیستم و تجهیزات شبکه سوخته، هک یا ویروسی شده باشند، امکان بازیابی نسخه پشتیبان وجود دارد.

امنیت شبکه ارتقاء خواهد یافت. امنیت مسئله مهم و ضروری در شبکه و پایداری آن است. با استفاده از خدمات اکتیو شبکه احتمال از بین رفتن یا سرقت داده های شما به حداقل می  رسد.

نظارت، مانیتورینگ و مدیریت شبکه و سیستم تبدیل به یک کار بسیار ساده می گردد. شبکه متشکل از تجهیزات متنوع و مختلفی است که نوع نگهداری و رسیدگی به هر کدام از آنها متفاوت از دیگری است. خدمات اکتیو علاوه بر اینکه امکان نظارت و مدیریت آنها را فراهم می آورد، در صورت بروز هر خطا یا احتمال وجود آن، شما را مطلع می سازد.

اما اساسی ترین مزیت آن، کمک به ایجاد شبکه در شرکت یا سازمان شما است. وجود شبکه در رشد و توسعه سازمان شما موثر است. دلیل آن ارتباطات بهتر و بهینه تر میان کارمندان و مخاطبان شرکت شما، سرعت هر چه بالاتر در سرویس دهی و امنیت بیشتر است.

مراحل انجام خدمات اکتیو شبکه چگونه است؟

راه اندازی شبکه وابسته به تجهیزات پسیو و اکتیو و خدمات مربوط به شبکه است. پس از پیاده سازی خدمات پسیو شبکه مانند کابل کشی، نوبت به خدمات اکتیو شبکه می رسد. این سرویس آخرین مرحله در راه اندازی یک شبکه است. پس از آن، شبکه به صورت کامل قابل استفاده خواهد بود.

مراحل اکتیو شبکه به ترتیب عبارتند از:

 • پیکربندی و تنظیم تجهیزات شبکه مانند روتر، سوئیچ، فایروال، اکسس پوینت و … .
 • نصب سیستم عامل سرور مانند Windows Server و … .
 • راه اندازی خدمات تحت شبکه مثل Domain، DHCP و … .
 • نصب و راه اندازی نرم افزارهای تحت شبکه مانند آنتی ویروسها، SQL Server و … .
 • مجازی سازی
تجهیزات اکتیو شبکه

می خواهید شبکه تان را بهینه کنید تا عملکرد بهتری داشته باشد؟ با کارشناسان ما مشورت کنید.

پس از این مراحل نوبت چیست؟

پس از اتمام تمامی مراحل بالا، نوبت به استفاده از شبکه است. شبکه نیز مانند هر امر دیگری به نگهداری و مراقبت نیاز دارد. پشتیبان شبکه برای نگهداری و بررسی سلامت شبکه به کمکتان آمده است. به صورت کلی، پشتیبان شبکه به فردی گفته میشود که در امور شبکه دانش، تجربه و مهارت کافی را دارا باشد. فردی که بتواند عملکرد شبکه را به صورت منظم ارزیابی کند، احتمال بروز خطا را تشخیص داده و از بروز آن جلوگیری کند و در نهایت عملکرد شبکه ار ارتقاء بخشد.

روند کار ارائه خدمات اکتیو شبکه ارغوان

در صورتی که اکتیو شبکه به درستی انجام شود، شرکت یا سازمان شما دارای یک شبکه سودآور خواهد شد. شرکت شبکه ارغوان نیز با توجه به اهمیت این موضوع مراحل انجام این خدمات را با دقت و کیفیت بسیار بالا، توسط کارشناسان و متخصصان مجرب این حوزه انجام می دهد.

ما در ابتدا شرایط فعلی شرکت و شبکه موجود شما را بررسی می کنیم. اینکه چه امکاناتی را در اختیار دارید و به چه مواردی نیاز است دسته بندی این اطلاعات به طراحی یا توسعه هر چه بهتر شبکه شما کمک خواهد کرد. اگر چه ممکن است در ابتدا تصور کنید که انجام تمامی این امور هزینه ی بالای را برایتان در برخواهد داشت؛ اما در نظر داشته باشید که پرداخت هزینه های ناچیز امروز، از پرداخت هزینه های بسیار بالای آینده جلوگیری خواهد کرد.

پس از طراحی نوبت اجرا و پیاده سازی طرح است. در این بخش شبکه برنامه ریزی شده متناسب با تجهیزات مورد نیاز و خدمات اکتیو شبکه راه اندازی می شود. اگر چه در مرحله طراحی تمامی خطاها و اشکالات احتمالی پیش بینی شده اند؛ اما به هنگام اجرای آن، به صورت واقعی با آنها رو به رو خواهیم شد. در این شرایط میتوانیم طبق موقعیت موجود راه حل های لازم را انتخاب و طرح را بهینه کنیم.

پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه امر جدایی ناپذیر در عملکرد شبکه است؛ به عبارت دیگر، اگر میخواهید شبکه شما کارآمد باشد، به درستی از آن مراقبت شود و در نهایت رشد و توسعه شرکتتان راحت تر انجام شود، حضور یک پشتیبان شبکه در کنار شما الزامی است. پشتیبان های شبکه شرکت ارغوان متخصصانی با تجربه و خبره در این زمینه هستند که مشکلات شبکه تان را در سریع ترین حالت ممکن برطرف می کنند و از هیچ تلاشی در جهت هر چه بهتر شدن عملکرد آن، دریغ نخواهند کرد.

تعرفه خدمات اکتیو شبکه ارغوان به چه صورت است؟

تعرفه خدمات اکتیو شبکه، به فاکتورهای مختلفی از جمله امکانات فعلی شبکه شما، نیازها و بودجه بندی تان مرتبط است. شرکت شبکه ارغوان با تحلیل شرایط شما، هزینه و تجهیزات لازم را برآورد می کند و پس از تأیید شما، نسبت به اجرای خدمات اقدام خواهد کرد. هدف ما ارائه بهترین تجهیزات و مناسب ترین هزینه به شما مشتریان عزیز است.