اجرای پروژه های شبکه توسط متخصص یوزبرد

بخش خدمات اجرای پسیو شبکه ارغوان

خدمات پسیو بدون در نظر گرفتن بزرگ یا کوچک بودن مقیاس شبکه به راه اندازی سخت افزاری یک شبکه کامپیوتری گفته میشود.

خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه بدون در نظر گرفتن بزرگ یا کوچک بودن مقیاس شبکه به راه اندازی سخت افزاری یک شبکه کامپیوتری گفته میشود که یک مجموعه از کامپیوترها، پرینترها، سرورها، دوربین های داخل شبکه، دستگاه های حضوروغیاب و تمامی تجهیزات اکتیو دیگر داخل شبکه بتوانند با هم کار کنند ومدیریت و به اشتراک گذاری فایلها به راحتی انجام شود. در اینجا هرچه قدر کابل کشی و ترانکینگ و خدمات پسیو ساختاریافته تر باشد شبکه با کیفیت بهتری میتواند ایفای نقش کند. جهت مشاوره و راهنمایی رایگان درباره شبکه تان می توانید با شماره 41902-021 تماس بگیرید.

در مجموع تعداد کمی از مدیران به اصولی بودن و به روز ترین تکنولوژیهای ساختاریافته پسیو توجه دارند و متاسفانه تعداد زیادی از مدیران IT  به این مورد توجه ندارند که مهم ترین قسمت یک شبکه LAN  داخل سازمانی میباشد.

جهت مشاوره رایگان و تخصصی

با کارشناسان شبکه ارغوان در ارتباط باشید

41902- 021

مراحل اجرای پسیو شبکه 

 • بازدید از محل اجرای پروژه
 • طراحی نقشه و ارائه بهترین راهکار
 • ارسال نقشه و مستندات و قیمت پیشفاکتور شبکه (ده درصد تلرانس )
 • نصب ترانک و مسیر اجرای کابل کشی
 • متراژ کابل کشی و اجرای کابل کشی
 • راه اندازی نهایی شبکه پسیو

بازدید از محل اجرای پروژه

بازدید از محل پروژه پیش زمینه براوود نقشه اولیه و طراحی و اجرای یک شبکه زیرساخت میباشد که کارشناسان ما در ابتدا به محل پروژه امده و بهترین راهکار را با مشورت و اطلاعات اولیه ای که شما از شبکه زیرساخت پسیو خود دارید را به شما ارائه میدهند و از همه مهمتر بهترین مسیر مقرون به صرفه را به شما پیشنهاد میدهند تا با کمترین هزینه شما بتوانید کار خود را شروع کرده و از شبکه پسیو بدون قطع شدن استفاده کنید

طراحی نقشه و ارائه بهترین راه کار

همانطور که میدانید بهترین پروژه و اجرا پسیو شبکه یا هر کاری در هر زمینه ای مستلزم یک نقشه و طراحی اولیه میباشد که بتوانیم بهترین نیازهای شبکه پسیو را در ان پیاده سازی کنیم تا بتوانیم در ادامه کار بهترین اجرا را داشته و در هزینه های خود صرفه جویی کنیم

ارسال نقشه و مستندات و قیمت پیش فاکتورشبکه (ده درصد ترانس )

بعد از بازدید از محل پروژه پسیو و و طراحی نقشه و دریاف اطلاعات اولیه از محل اجرای پروژه کارشناسان ما نقشه نهایی را طراحی کرده و جدول نهایی اجناس مصرفی پروژه را با 10 درصد تلرانس در پایان اجرا را پیاده سازی کرده و برای شما ارسال خواهند کرد تا بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه اخذ نمایید.

که در اینجا خدمات اجرای یک شبکه پسیو بسته به تعداد نودها و گسترتگی شبکه و اجرای کابل مسی یا فیبر نوری و بسیاری از عوامل دیگر در قیمت گذاری شبکه پسیو تاثیر گذار هستند.

نصب ترانک و مسیر اجرای کابل کشی

پس از گذشت مراحل طراحی و تاییدیه نوبت تیم اجرای گروه شبکه ارغوان است که با مجرب ترین نیروی انسانی یک شبکه پسیو کارا و با کیفیت را اجرا کرده و به شما تحویل دهند

نصب ترانک و اماده سازی بستر کابل کشی مهمترین قسمت یک شبکه پسیو بعد از طراحی نقشه است تا بتوانیم کوتاه ترین و بهترین مسیر را برای صرفه جویی و امن بودن مسیر کابل کشی اجرا کنیم. انتخاب نوع ترانک بسته به تعداد نودهای شبکه پسیو مهم است اگر تعداد نود ها زیاد باشد بهترین ترانکینگ برای اجرای پروژه ترانکینگ 2 پارتیشنه میباشد این نوع تراکینگ با یک پارتیشن نودهای برق را از شبکه جدا میکند که مانع انتقال نویز به کابل کشی شبکه شده و کیفیت اتقال دیتای خوب را برای شبکه پسیو به ارمغان می اورد ، البته تراکینگ ها قابلیت نصب پارتیشن های متحرک را هم دارند ولی پشت نود های شبکه و برق مجبور به قطع این پارتیشن هستیم و عملا برق و شبکه در این نقطه قاطی میشوند و کیفت کابل کشی و شبکه پسیو ما را پایین می آورد. ( خرید ترانکینگ و داکت )

متراژ کابل کشی و اجرای کابل کشی

بعد از نصب ترانک و انتخاب مسیر مناسب برای اجرای پسیو شبکه مسیر کلیه نود های شبکه را متر زده تا از پرت شدن زیاد کابل شبکه جلو کیری کنیم و بعد از این قسمت کلیه کابل کشی را اجرا میکنیم کابل کشی باید با احتیاط اجرا شود تا از تا شدن کشیدگی و زخمی شدن کابل جلوگیری شود . کابل کشی باید به دور از هر گونه میدان مغناطیسی اجرا شود و از اجرای کابل کشی در مسیر برق که جریان عبوری از ان زیاد میباشد اجتناب شود.

راه اندازی نهایی شبکه پسیو

راه اندازی نهایی شبکه پسیو بعد از انجام پروسه ترانکینگ و کابل کشی  به دسته های زیر تقسیم میشود.

 • نصب نود ها و پریزهای برق و کیستون های شبکه
 • نصب لیبل و پلاک گذاری نودها برای عیب یابی اسان در زمان پشتیبانی شبکه
 • نصب رک و ارایش کابلهای داخل رک
 • نصب پچ پنل و لیبل گذاری انها
 • تست فلوک شبکه
 • نصب تجهیزات اکتیو داخل رک

جهت مشاوره رایگان و تخصصی

با کارشناسان شبکه ارغوان در ارتباط باشید

41902- 021

نصب نود ها و پریزهای برق و کیستون های شبکه

نصب نودها و کیستون ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در زمان تست فلوک خود نمایی میکند و همین طور پریز های برق که باید حتما استاندارد بسته شوند و از وایر شو و وارنیش حتما استفاده شود که از اتصال آن جلو گیری کنیم.

نصب لیبل و پلاک گذاری نودها

برای عیب یابی اسان در زمان پشتیبانی شبکه

پلاک گذاری نود ها هم برای پشتیبانی آسان زیر ساخت شبکه پسیو مهم است و از اتلاف وقت پشتیبان شبکه و کارشناسان قسمت IT   و همچنین وقت کارکنان مجموعه جلو گیری میشود.

نصب رک و ارایش کابلهای داخل رک

ارایش کابهای داخل رک به صورت ساختار یافته و به روز همراه با لیبل و پلاک گذاری انجام شود تا در اینده به ارتقاع شبکه و مدیریت زیرساخت کمک کند.

نصب پچ پنل و لیبل گذاری آنها

بعد از آرایش کابل ها نصب پچ پنل میباشد که مانند نصب کیستوها در زمان تست فلوک و زمان کار با شبکه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند که اگر با دقت بسته شوند موجب کیفیت و کارایی بیشتر زیرساخت شبکه پسیو میشود. لیبل گذاری ها باید با دقت انجام شود که بعد از اینگه تیم اجرای پسیو از ساختمان خارج شد مدیر یا کارشناس IT   سازمان مربوطه بتواند به راحتی مشکلات و قطع شدن ناگهانی در داخل شبکه را به راحتی مدیریت کند.

تست فلوک شبکه

در این قسمت شبکه سازمان تست مشود تا قبل از راه اندازی تجهیزات اکتیو شبکه از کیفیت و کارکرد شبکه پسیو مطمئن شویم و در اجرای شبکه پسیو فقط پاس کردن تست فلوک مهم نیست و باید به پارامتر های دیگر هم توجه کنیم که کیفیت شبکه برای سازمانهایی که سرعت  انتقال دیتا برای انها مهم است نیز بتوانند از شبکه پسیو راه اندازی شده بهترین بهره را ببرند. پیشنهاد مطالعه (تست فلوک چیست؟)

نصب تجهیزات اکتیو داخل رک

و در پایان پاور ماژول ها، سویچها، روترها و … باید نصب شود و مهمتر از همه حتما ارت دستگاهای اکتیو باید بسته شود که از شوک های داخل شبکه محافظت شود.

در پایان کار شبکه باید سیستم های حفاظتی ، نظارتی، اعلان و اتفاع حریق باید کنترل شود که از شبکه از هر حیس محافظت شود.

تیم شبکه ارغوان با تجربه ای که در زمینه اجرای پروژه های پسیو دارد تابلو های هوشمند نیز طراحی نموده است تا مدیرست شبکه برای مدیران مجموعه راحت و کارآمد باشد.

پشتیبانی و گارانتی خدمات پسیو شبکه

نگهداری و پشتیبانی شبکه در پایان اجرای شبکه پسیو از اهمیت ویژه ای برخوردار است که گروه شبکه ارغوان با کارشناسان مجرب و کار ازموده در کنار شما عزیزان هستند تا هیچ گونه نگرانی از Down شدن شبکه نداشته باشد .اعتماد و رضایت مشتریان و سازمان هایی که با گروه شبکه ارغوان کار میکنند از اولویت ویژه ای برخوردار است و تمامی خدمات پسیو شبکه اجرا شده بسته به  نوع کالای استفاده شده از یک سال تا 10 سال گاراتی میباشد.

برای انجام پروژه های سازمان خود با گارانتی و کیفیت بالا با کارشناسان شبکه ارغوان در تماس باشید تا بهترین راه کار را در زمینه راه اندازه شبکه پسیو ، اکتیو و قطعات شبکه را به شما مدیران مشاوره دهند

گروه شبکه ارغوان با تجربه بیش از 10 سال در زمینه زیر ساخت شبکه (طراحی و راه اندازی اتاق سرور،کابل کشی ، تراکینگ…) همراره در خدمت تمامی هموطنان عزیز بوده و رضایت تمامی مشتریان ما از کیفیت راه اندازی پسو شبکه اولویت داشته و در تمام مدت کار این شرکت رضایت تمامی مشتریان را به لطف خدای مهربان داشته است.

مشتریان ما

نمونه ای از اجرای پروژه های شبکه توسط گروه شبکه ارغوان :

ردیف نام پروژه شرح اجرا تاریخ اجرای پروژه مدت اجرا آدرس محل اجرای پروژه
* بانک مهر اقتصاد استان یزد اجرای server room 1389 24 روز یزد – میدان باهنر – بلوار شهید صدوقی
* بانک مهر اقتصاد استان آذربایجان غربی اجرای server room 1390 20 روز ارومیه – ابتدای خیابان ارتش
* بانک گردشگری اجرای server room 1389 15 روز تهران – خیابان فرشته
* بانک مهر اقتصاد استان لرستان اجرای server room 1390 25 روز لرستان – روبه روی بیمارستان عشایر
* صندوق بیمه روستاییان وعشایر طراحی و اجرای شبکه پسیو و اکتیو در دو ساختمان 1391 16 روز کرمانشاه – بلوار گلریزان
* بانک مهر اقتصاد استان قزوین اجرای server room 1393 18 قزوین- چهارراه ولیعصر
* بانک مهر اقتصاد استان قزوین طراحی و اجرای شبکه پسیو و سیستم نظارت تصویری و امنیتی 13 شعبه 1393 5 ماه کل استان قزوین (ابیک – تاکستان – محمدیه – البرز و شعب داخلی استان)
* بانک مهر اقتصاد شعب استان مازنداران طراحی و اجرای سیستم نظارت تصویری (دوربین مدار بسته) 42 شعبه 1391 3 ماه کلیه شعب استان مازندران
* بانک مهر اقتصاد شعب استان مازندران طراحی و اجرای شبکه پسیو 16 شعبه از 42 شعبه استان 1392 5 ماه استان مازندران(چمستان- نور – چالوس – تنکابن- رامسر و ….)
* بانک مهر اقتصاد استان کرمانشاه طراحی و اجرای شبکه پسیو 18 شعبه از 22 شعبه استان کرمانشاه 1394 6 ماه کلیه شعب استان کرمانشاه (گیلانغرب – سرپل ذهاب – قصر شیرین –روانسر – پاوه- سنقر – هرسین – صحنه و شعب داخلی استان
* بانک مهر اقتصاد طراحی و اجرای سیستم نظارت تصویری و امنیتی 22 شعبه استان کرمانشاه 1393 2 ماه کلیه شعب استان کرمانشاه
* موسسه مالی و اعتباری فردوسی طراحی و اجرای server room 1393 1 ماه تهران – خیابان قائم مقام
* صنایع دفاع اجرا و راه اندازی server room ساختمان صنایع دفاع 1392 1 ماه تهران – میدان هروی
* شرکت بهمن خودرو طراحی و اجرای شبکه پسیو در 3 طبقه 1392 1 ماه تهران – خیابان ازادی
* هواپیمایی طراحی و اجرای شبکه پسیو 1396 14 روز فرود گاه مهراباد
* همراه اول اجرای سیستم نظارتی 1396 1 ماه تهران – خیابان شاپور
* صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان بوشهر طراحی و اجرای پسیو شبکه و سیستم نظارتی و امنیتی استان بوشهر 1398 1 ماه
استان بوشهر

 

1- منظور از تجهیزات شبکه پسیو چیست؟

به طور کلی، برای راه اندازی یک شبکه هر چند کوچک یا بزرگ به یک سری وسیله و تجهیزات نیازمندیم. این تجهیزات به دو دسته اکتیو و پسیو تقسیم می شوند. تجهیزات پسیو به تجهیزاتی گفته می شود که برای فعالیت در شبکه، نیازمند جریان برق نیستند، مانند کابل ها، رک ها، کانکتورها و سوکت ها و…. در حالی که تجهیزات اکتیو برای انجام کارشون در شبکه نیازمند جریان برق هستند، مثل سوئیچ ها، مودم ها، کارت های شبکه و….

2- تفاوت دستگاه های اکتیو و دستگاه های پسیو در چیست؟

یک شبکه اکتیو حداقل یک منبع جریان دارد که می تواند به مدت نامحدود انرژی شبکه را تأمین کند. یک شبکه پسیو منبع جریان الکتیریکی ندارد. شبکه های پسیو فاقد هرگونه منبع نیروی الکتریکی بوده و  از عناصر که به جریان برق نیاز ندارند مانند مقاومت ها و خازن ها تشکیل شده اند.

3- خدمات پسیو شبکه چه خدماتی است؟

انجام پروسه ترانکینگ و آماده سازی بستر کابل کشی و متراژ و اجرای کابل کشی، نصب نود ها و پریزهای برق و کیستون های شبکه، نصب لیبل و پلاک گذاری نودها برای عیب یابی آسان در زمان پشتیبانی شبکه، نصب رک و آرایش کابل های داخل رک، نصب پچ پنل و لیبل گذاری آنها، تست فلوک شبکه و نصب تجهیزات اکتیو داخل رک و… همگی از جمله خدمات پسیو شبکه هستند که توسط پسیوکار صورت می گیرد.

4- چرا باید اجرای شبکه پسیو را به یک پسیو کار بسپاریم؟

نصب شبکه پسیو در ظاهر کار ساده ای به نظر می رسد اما در صورت در نظر نگرفتن استانداردها و نداشتن تجربه کافی در انجام پروسه، مشکلاتی را برای کاربران به وجود خواهد آورد که به طبع رفع آنها هزینه بیشتری نسبت به اجرای همان پروسه توسط یک پسیوکار حرفه ای، دارد.

اعوجاج، قطعی شبکه، عدم توانایی در گسترش شبکه، عدم توانایی در عیب یابی و حل مشکلات دشواری که حین اجرای شبکه رخ می دهد، از جمله مشکلاتی است که کاربران عادی در انجام آنها ناتوانند و تنها یک پسیو کار حرفه ای می تواند از انجام آنها بربیاید.

5- هزینه اجرای یک پروژه پسیو چقدر است؟

هزینه اجرای یک پروژه پسیو به مسائل مختلفی بستگی دارد. اینکه گستردگی شبکه مدنظر شما چقدر است. چه تجهیزاتی برای اجرای آن نیاز دارید و چه خدماتی می خواهید، تعیین کننده اصلی هزینه اجرای پروژه پسیو شما خواهد بود. هزینه این کار پس از مشاهده ابعاد محل و برآورد هزینه ها به طور دقیق و براساس تعرفه رسمی توسط پسیوکار صورت می گیرد.