امنیت و پایداری شبکه شما،
هدف اصلی ما در اجرای پروژه پسیو شبکه

هر چه در طراحی زیرساخت شبکه تان دقت بیشتری به خرج دهید، شبکه ی مطمئن و پایدارتری خواهید داشت. به همین منظور، اجرای پروژه های پسیو شبکه خود را به شرکتی با قدمت بالا و مهندسینی مجرب و کاربلد بسپارید.

خدمات پسیو بدون در نظر گرفتن بزرگ یا کوچک بودن مقیاس شبکه به راه اندازی سخت افزاری یک شبکه کامپیوتری گفته میشود.

خدمات پسیو شبکه

به راه اندازی سخت افزاری یک شبکه کامپیوتری، بدون در نظر گرفتن بزرگ یا کوچک بودن مقیاس آن، خدمات پسیو شبکه گفته می شود. در خدمات پسیو شبکه، مجموعه قطعات مختلف از جمله کامپیوترها، پرینترها، سرورها، دوربین های داخل شبکه، دستگاه های حضور و غیاب و تمامی تجهیزات اکتیو دیگر داخل شبکه را به هم متصل شده و مدیریت و به اشتراک گذاری فایلها فراهم می شود. اینجاست که هر چقدر کابل کشی شبکه و ترانکینگ و خدمات پسیو شبکه تان ساختار یافته تر باشد، کیفیت بهتری دریافت خواهید کرد.

مراحل اجرای پسیو شبکه 

 • بازدید از محل اجرای پروژه
 • طراحی نقشه و ارائه بهترین راهکار
 • ارسال نقشه و مستندات و قیمت پیشفاکتور شبکه (ده درصد تلرانس )
 • نصب ترانک و مسیر اجرای کابل کشی
 • متراژ کابل کشی و اجرای کابل کشی
 • راه اندازی نهایی شبکه پسیو

بازدید از محل اجرای پروژه

برای برآورد اولیه از محل پروژه و طراحی زیرساخت شبکه شما، کارشناسان ما در محل شما حضور پیدا کرده تا بهترین طراحی را برای شبکه شما داشته باشند. بازدید از محل اجرای پروژه به کاشناسان ما دید بهتری از نیازمندیهای شبکه مورد نیاز شما داده و منجر به ارائه راهکارهای بهتر در اجرا و پیاده سازی شبکه خواهد شد.

طراحی نقشه و ارائه بهترین راه کار

درست مانند یک ساختمان که پیش از طرای نیازمند نقشه است، اجرای پروژه های پسیو شبکه نیز نیازمند طراحی نقشه اند تا که کارشناسان ما بدانند که قرار است در نهایت چه شبکه ای برای شما پیاده سازی کنند و به چه تجهیزاتی برای پیاده سازی آن نیازمندیم و در واقع بهترین راه کار را ارائه کنیم. تفاوت اصلی اجرای یک شبکه حرفه ای و مطمئن با یک شبکه ناپایدار و نا امن در این مرحله است.

ارسال نقشه و قیمت پیش فاکتورشبکه

پس از بازدید از محل پروژه، کارشناسان و مهندسین شبکه ارغوان، باتوجه با اطلاعات جمع آوری شده از گام قبلی، نقشه نهایی اجرای پروژه را طراحی کرده و لیست نهایی اجناس مصرفی در پروژه را با 10 درصد تلرانس در پایان اجرا در اختیار شما قرار خواهند داد. هزینه نهایی اجرای پسیو شبکه به تعداد نودها و گستردگی شبکه، نوع کابل مصرفی و بسیاری عوامل دیگر مرتبط است که در اجرای هر پروژه برای شما محاسبه می شود و به اطلاع شما می رسد.

نصب ترانک و مسیر اجرای کابل کشی

پس از گذشت مراحل طراحی و تایید طرح، تیم اجرای پسیو شبکه ارغوان وارد عمل شده و کابل کشی شبکه تان را شروع می کنند. نصب ترانک و اماده سازی بستر کابل کشی مهمترین قسمت یک شبکه پسیو برای پیدا کردن بهینه ترین مسیر کابل کشی، بعد از طراحی نقشه است. انتخاب نوع ترانک بسته به تعداد نودهای شبکه پسیو مهم است اگر تعداد نود ها زیاد باشد بهترین ترانکینگ برای اجرای پروژه ترانکینگ 2 پارتیشنه میباشد این نوع تراکینگ با یک پارتیشن نودهای برق را از شبکه جدا می کند که مانع انتقال نویز به کابل کشی شبکه شده و کیفیت انتقال دیتای خوب را برای شبکه به ارمغان می آورد.

متراژ کابل کشی و اجرای کابل کشی

بعد از نصب ترانک و انتخاب مسیر مناسب برای اجرای پسیو شبکه، تمامی مسیر نود های شبکه را اندازه گیری می کنیم تا از پرت شدن کابل شبکه جلوگیری کنیم و سپس کابل کشی شبکه را اجرا می کنیم. کابل کشی باید با احتیاط اجرا شود تا از تا شدن، کشیدگی و زخمی شدن کابل جلوگیری شود. کابل کشی باید به دور از هرگونه میدان مغناطیسی اجرا شود و از اجرای کابل کشی در مسیر برق که جریان زیادی از آن عبور می کند، خودداری شود.

راه اندازی نهایی شبکه پسیو

راه اندازی نهایی شبکه پسیو بعد از انجام پروسه ترانکینگ و کابل کشی به کارهای زیر ختم می شود.

 • نصب نود ها و پریزهای برق و کیستون های شبکه
 • نصب لیبل و پلاک گذاری نودها برای عیب یابی اسان در زمان پشتیبانی شبکه
 • نصب رک و ارایش کابلهای داخل رک
 • نصب پچ پنل و لیبل گذاری انها
 • تست فلوک شبکه
 • نصب تجهیزات اکتیو داخل رک
نصب رک شبکه توسط پسیوکار اجرای پروژه های پسیو شبکه

نصب تجهیزات اکتیو داخل رک

و در پایان پاور ماژول ها، سویچها، روترها و … باید نصب شود و مهمتر از همه حتما ارت دستگاهای اکتیو باید بسته شود که از شوک های داخل شبکه محافظت شود. در پایان کار شبکه باید سیستم های حفاظتی، نظارتی، اعلان و اتفاء حریق باید کنترل شود که از شبکه از هر حیث محافظت شود.

تست فلوک شبکه در خدمات پسیو شبکه

تست فلوک شبکه

قبل از راه اندازی تجهیزات اکتیو شبکه برای اطمینان از کیفیت و کارکرد شبکه لازم است تا شبکه اجرا شده تست شود. اصلی ترین تست این مرحله، تست فلوک شبکه است، هرچند به پارامتر های دیگری نیز باید توجه کرد.

نصب پچ پنل و لیبل گذاری آنها هنگام اجرای پروژه های پسیو شبکه

نصب پچ پنل و لیبل گذاری آنها

پس از آرایش کابل ها، نوبت به نصب پچ پنل می رسد که بر کارایی و کیفیت زیرساخت شبکه پسیو تأثیر می گذارد. لیبل گذاری ها باید با دقت انجام شود تا پس از اجرای پروژه پسیو شبکه، مدیر یا کارشناس IT سازمان مربوطه، به راحتی مشکلات شبکه را عیب یابی و مدیریت کند.

نصب تجهیزات درون رک هنگام اجرای پروژه های پسیو شبکه

نصب رک و ارایش کابلهای داخل رک

ارایش کابهای داخل رک به صورت ساختار یافته و به روز همراه با لیبل و پلاک گذاری انجام شود تا در اینده به ارتقاع شبکه و مدیریت زیرساخت کمک کند.

نصب لیبل و پلاک گذاری نودها برای عیب یابی اسان هنگام اجرای پروژه پسیو شبکه

نصب لیبل و پلاک گذاری نودها برای عیب یابی اسان در زمان پشتیبانی شبکه

پلاک گذاری نود ها هم برای پشتیبانی آسان زیر ساخت شبکه پسیو مهم است و از اتلاف وقت پشتیبان شبکه و کارشناسان قسمت IT  و همچنین وقت کارکنان مجموعه جلو گیری میشود.

نصب نود ها و پریزهای برق و کیستون های شبکه هنگام اجرای پروژه های پسیو شبکه

نصب نود ها و پریزهای برق و کیستون های شبکه

نصب نودها و کیستون ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در زمان تست فلوک خود نمایی میکند و همین طور پریز های برق که باید حتما استاندارد بسته شوند و از وایر شو و وارنیش حتما استفاده شود که از اتصال آن جلو گیری کنیم.

آماده اجرای پروژه های پسیو شبکه شما هستیم!

برای ثبت سفارش تلفنی اجرای پروژه های پسیو شبکه خود با تلفن 02141902 تماس بگیرید.

پشتیبانی و گارانتی خدمات پسیو شبکه

در پایان اجرای پسیو شبکه، نگهداری و پشتیبانی شبکه  از اهمیت ویژه ای برخوردار است که گروه شبکه ارغوان با کارشناسان مجرب و کار آزموده خود در کنار شما عزیزان است تا نگرانی شما را از بابت Down شدن شبکه برطرف کرده و بتوانید تمام تمرکز خود را بر کسب و کار خود معطوف کنید. اعتماد و رضایت و آسودگی خاطر شما مشتریان عزیز اولویت شرکت ارغوان است و همه ی خدمات پسیو شبکه ارغوان دارای گارانتی است.

گروه شبکه ارغوان با تجربه بیش از 10 سال در زمینه زیر ساخت شبکه (طراحی و راه اندازی اتاق سرور،کابل کشی ، تراکینگ…) آماده ارائه تمامی خدمات شبکه به شما سروران عزیز است. جهت همکاری با شماره تلفن 02141902 تماس بگیرید.

برخی مشتریان شبکه ارغوان

نمونه ای از اجرای پروژه های شبکه توسط گروه شبکه ارغوان :

ردیفنام پروژهشرح اجراتاریخ اجرای پروژهمدت اجراآدرس محل اجرای پروژه
1بانک مهر اقتصاد استان یزداجرای server room138924 روزیزد – میدان باهنر – بلوار شهید صدوقی
2بانک مهر اقتصاد استان آذربایجان غربیاجرای server room139020 روزارومیه – ابتدای خیابان ارتش
3بانک گردشگریاجرای server room138915 روزتهران – خیابان فرشته
4بانک مهر اقتصاد استان لرستاناجرای server room139025 روزلرستان – روبه روی بیمارستان عشایر
5صندوق بیمه روستاییان وعشایرطراحی و اجرای شبکه پسیو و اکتیو در دو ساختمان139116 روزکرمانشاه – بلوار گلریزان
6بانک مهر اقتصاد استان قزویناجرای server room139318قزوین- چهارراه ولیعصر
7بانک مهر اقتصاد استان قزوینطراحی و اجرای شبکه پسیو و سیستم نظارت تصویری و امنیتی 13 شعبه13935 ماهکل استان قزوین (ابیک – تاکستان – محمدیه – البرز و شعب داخلی استان)
8بانک مهر اقتصاد شعب استان مازندارانطراحی و اجرای سیستم نظارت تصویری (دوربین مدار بسته) 42 شعبه13913 ماهکلیه شعب استان مازندران
9بانک مهر اقتصاد شعب استان مازندرانطراحی و اجرای شبکه پسیو 16 شعبه از 42 شعبه استان13925 ماهاستان مازندران(چمستان- نور – چالوس – تنکابن- رامسر و ….)
10بانک مهر اقتصاد استان کرمانشاهطراحی و اجرای شبکه پسیو 18 شعبه از 22 شعبه استان کرمانشاه13946 ماهکلیه شعب استان کرمانشاه (گیلانغرب – سرپل ذهاب – قصر شیرین –روانسر – پاوه- سنقر – هرسین – صحنه و شعب داخلی استان
11بانک مهر اقتصادطراحی و اجرای سیستم نظارت تصویری و امنیتی 22 شعبه استان کرمانشاه13932 ماهکلیه شعب استان کرمانشاه
12موسسه مالی و اعتباری فردوسیطراحی و اجرای server room13931 ماهتهران – خیابان قائم مقام
13صنایع دفاعاجرا و راه اندازی server room ساختمان صنایع دفاع13921 ماهتهران – میدان هروی
14شرکت بهمن خودروطراحی و اجرای شبکه پسیو در 3 طبقه13921 ماهتهران – خیابان ازادی
15هواپیماییطراحی و اجرای شبکه پسیو139614 روزفرود گاه مهراباد
16همراه اولاجرای سیستم نظارتی13961 ماهتهران – خیابان شاپور
17صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان بوشهرطراحی و اجرای پسیو شبکه و سیستم نظارتی و امنیتی استان بوشهر13981 ماهاستان بوشهر

سوالات متداول

1- منظور از تجهیزات شبکه پسیو چیست؟

به طور کلی، برای راه اندازی یک شبکه هر چند کوچک یا بزرگ به یک سری وسیله و تجهیزات نیازمندیم. این تجهیزات به دو دسته اکتیو و پسیو تقسیم می شوند. تجهیزات پسیو به تجهیزاتی گفته می شود که برای فعالیت در شبکه، نیازمند جریان برق نیستند، مانند کابل ها، رک ها، کانکتورها و سوکت ها و…. در حالی که تجهیزات اکتیو برای انجام کارشون در شبکه نیازمند جریان برق هستند، مثل سوئیچ ها، مودم ها، کارت های شبکه و….

2- تفاوت دستگاه های اکتیو و دستگاه های پسیو در چیست؟

یک شبکه اکتیو حداقل یک منبع جریان دارد که می تواند به مدت نامحدود انرژی شبکه را تأمین کند. یک شبکه پسیو منبع جریان الکتیریکی ندارد. شبکه های پسیو فاقد هرگونه منبع نیروی الکتریکی بوده و  از عناصر که به جریان برق نیاز ندارند مانند مقاومت ها و خازن ها تشکیل شده اند.

3- خدمات پسیو شبکه چه خدماتی است؟

انجام پروسه ترانکینگ و آماده سازی بستر کابل کشی و متراژ و اجرای کابل کشی، نصب نود ها و پریزهای برق و کیستون های شبکه، نصب لیبل و پلاک گذاری نودها برای عیب یابی آسان در زمان پشتیبانی شبکه، نصب رک و آرایش کابل های داخل رک، نصب پچ پنل و لیبل گذاری آنها، تست فلوک شبکه و نصب تجهیزات اکتیو داخل رک و… همگی از جمله خدمات پسیو شبکه هستند که توسط پسیوکار صورت می گیرد.

4- چرا باید اجرای شبکه پسیو را به یک پسیو کار بسپاریم؟

نصب شبکه پسیو در ظاهر کار ساده ای به نظر می رسد اما در صورت در نظر نگرفتن استانداردها و نداشتن تجربه کافی در انجام پروسه، مشکلاتی را برای کاربران به وجود خواهد آورد که به طبع رفع آنها هزینه بیشتری نسبت به اجرای همان پروسه توسط یک پسیوکار حرفه ای، دارد.

اعوجاج، قطعی شبکه، عدم توانایی در گسترش شبکه، عدم توانایی در عیب یابی و حل مشکلات دشواری که حین اجرای شبکه رخ می دهد، از جمله مشکلاتی است که کاربران عادی در انجام آنها ناتوانند و تنها یک پسیو کار حرفه ای می تواند از انجام آنها بربیاید.

5- هزینه اجرای یک پروژه پسیو چقدر است؟

هزینه اجرای یک پروژه پسیو به مسائل مختلفی بستگی دارد. اینکه گستردگی شبکه مدنظر شما چقدر است. چه تجهیزاتی برای اجرای آن نیاز دارید و چه خدماتی می خواهید، تعیین کننده اصلی هزینه اجرای پروژه پسیو شما خواهد بود. هزینه این کار پس از مشاهده ابعاد محل و برآورد هزینه ها به طور دقیق و براساس تعرفه رسمی توسط پسیوکار صورت می گیرد.