تعمیر مودم یا خرید مودم جدید؟!

مودم اصلی ترین ابزار اتصال به شبکه ی بزرگ اینترنت در هر خانه و شرکت ایرانی است. اینکه تعمیر مودم فعلی به صرفه است یا خرید مودم جدید، نیازمند بررسی دستگاه شما و عیب یابی توسط کارشناسان است.

ضرورت تعمیر مودم

از اصلی ترین وسایل برای ورود به اینترنت و فضای مجازی مودم است. که امروزه در هر یک از منازل و یا شرکت ها دست کم یک مودم استفاده می شود. از آنجایی که دسترسی و استفاده از اینترنت بخشی لاینفک از زندگی امروزی شده، در صورتی که مودم شما دچار مشکل شود، بسیاری از فعالیت های زندگی لنگ خواهند ماند.

طبیعی است که هر وسیله الکترونیکی به مرور زمان دچار اختلال و آسیب می شود و مودم ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تعمیر مودم از آن دست تعمیراتی است که نمی توان آن را به تعویق انداخت. چراکه همانطور که گفتیم کسب و کار و زندگی ما امروز به اینترنت وابسته است و از کار و زندگی خواهیم افتاد. به همین منظور برای دسترسی سریع به متخصصان شرکت ارغوان با شماره تلفن 02141902 تماس گرفته و مشکل مودم خود را عیب یابی و برطرف نمائید. برای تعمیر مودم در تهران و کرج می توانید با شرکت شبکه ارغوان برای تعمیرات حضوری تماس بگیرید.

تعمیر مودم اینترنت از خدمات شبکه ارغوان
  • کالیبره کردن انواع مختلف مودم ها
  • تعمیر و تعویض پورت های مودم
  • ریست کردن رمز یا پسورد وسیله
  • تعمیر و تعویض برد و یا آداپتور مودم ها

خدمات تعمیرات مودم

خدماتی که برای تعمیر مودم شما انجام می دهیم

نمای پشت مودم با کابل اترنت و پورت یو اس بی مودم و کلید ریست مودمآیا مودم قابل تعمیر است؟

اینکه بگوئیم مودم قابل تعمیر است یا خیر؟ جواب آن مشخص است. تعمیر مودم نیز مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری امکان پذیر است. اما مسئله این است که این امکان، به صرفه است یا نه؟ به طور کلی بخواهیم بگوئیم، در صورتی که مشکل مودم شما از منبع تغذیه یا کابل برق باشد که قابل تعمیر و تعویض است. همچنین اگر مشکل از فریمور مودم شما باشد و به مودم ضربه یا صدمه فیزیکی وارد نشده باشد و خرابی از فریمور مودم باشد، می توان آن را مجدداً بارگذاری نمود. اما از آنجایی که اکثر مودم ها از یک برد مدار با کانکتورهای برای اتصال کابل های برق و شبکه تشکیل شده اند، تقریباً هیچ قطعه ای که تکنسین فنی بتواند تعمیر یا تعویض کند، وجود ندارد. حتی در صورت امکان تعمیر، هزینه عیب یابی و تعمیر قطعات مدار ممکن است بیشتر از هزینه تعویض با یک دستگاه جدید باشد.

هزینه تعمیر مودم چقدر است؟

هزینه تعمیر مودم، بستگی به مشکل دستگاه شما خواهد داشت. اینکه در تعمیر مودم بایستی قطعات تعویض شود یا نه در هزینه تعمیر دخیل است. به طور میانگین هزینه تعمیرات بین 50 هزار تومان تا 700 هزار تومان متغییر است.

همانطور که گفته شد، هزینه عیب یابی و تعمیر هر وسیله ای با توجه به عوامل مختلفی که در آن نقش داشته است، متفاوت و متغیر می باشد. یعنی تعمیر مودم ها دارای تعرفه و هزینه متفاوت و مختلفی است. معمولاً متخصصین برای تعمیرات مودم و انواع مختلف آن ها علت اصلی خرابی این وسایل را بررسی می‌ کنند. سپس با توجه به تجهیزات و وسایلی که برای تعمیر آن ها مورد نیاز است، قیمت نهایی تعمیرشان را محاسبه و مشخص می‌ کنند. عوامل مختلفی در تعرفه تعمیر مودم نقش دارد که از مهم ترین آن ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تعمیر، تعویض و عیب یابی هر یک از قطعات آسیب دیده در دستگاه
  • ریست کردن و یا تنظیم دستگاه ریست شده
  • رفع مشکلات سیم کشی تلفن
  • برقراری اتصالات و رفع هرگونه مشکل در اتصال دستگاه

معمولاً متخصصین و تعمیرکاران انواع مودم ها قیمت و تعرفه این دستگاه ها را با توجه به عواملی که بیان کردیم، تعیین می کنند. علاوه بر این نیز می توانید برای اطلاع از تعرفه تعمیر مودم با کارشناسان و متخصصین تعمیر تجهیزات شبکه ارغوان تماس بگیرید و پس از بیان مشکل دستگاه خود و دریافت راهنمایی از آن ها از قیمت تعمیر دستگاه نیز مطلع شوید.

چراغ های مودم اینترنت با کابل مودم اترنتدلایل خرابی مودم چیست؟

همان طور که می دانیم دلایل مختلفی برای خراب شدن مودم ها و نیاز به تعمیر مودم وجود دارد. در مطالب بالا به بخشی از دلایل اصلی عیب در این وسایل پرداختیم. اما دیگر دلایل و علت های خرابی مودم عبارت اند از:

روشن نشدن چراغ های مودم: اگر برد هایی که در دستگاه وجود دارد دچار آسیب شود یا بسوزد، سبب روشن نشدن کل چراغ های مودم می شود. استفاده از آداپتور های نامناسب و هرگونه آسیب در آن ها نیز می تواند علت روشن نشدن چراغ های مودم باشد. علاوه بر این، یکی دیگر از دلایل روشن نشدن چراغ ها، نوسانات برق و جریان برق می باشد.

روشن نشدن مودم و قرمز شدن چراغ اینترنت: هنگامی که ظرفیت خازن های موجود در دستگاه مودم خالی شود، چراغ اینترنت آن قرمز می شود. به عبارت دیگر وجود هر گونه مشکل و ایراد در آداپتور و قطعات ورودی برد می تواند سبب روشن شدن و قرمز شدن چراغ اینترنت آن شود.

روشن نشدن کل چراغ های وای فای: اگر چراغ های وای فای روشن نشوند، ممکن است خازن های الکترونیکی آن تخلیه شده باشند. یعنی خالی شدن خازن ها می تواند سبب روشن نشدن چراغ های وای فای شود. علاوه بر این سوختن هر یک از قطعات سی آی بایاس و دیگر قطعات ریزی که در دستگاه وجود دارد، در روشن نشدن چراغ وای فای نقش گسترده ای دارد.