تعمیر سوئیچ چگونه انجام می شود؟

در ادامه این مقاله می‌ خوانیم که تعمیر سوئیچ شبکه، عیب یابی سوئیچ شبکه و تعمیر سوئیچ دی لینک چگونه انجام می شود. همچنین مطالبی را در مورد تعمیرات سوئیچ خراب و تعمیرات سوئیچ سیسکو ارائه می‌ دهیم. از طرف دیگر می ‌خواهیم با عیب یابی سوئیچ شبکه و دلایل خرابی آن بیشتر آشنا شویم. همچنین هزینه تعمیر انواع مختلف سوئیچ های شبکه را بیان می کنیم. لذا افراد می‌ توانند با مطالعه این محتوا با تعمیر این وسایل خود و هزینه آن ها آشنا شوند.

خدمات تعمیر تجهیزات شبکه ارغوان

تعمیر سوئیچ شبکه، عیب یابی سوئیچ شبکه:

سوئیچ شبکه از جمله سخت افزار ها و قطعات بسیار کوچکی است که بیشترین تمرکز را بر ارتباطات صورت گرفته بین دو دستگاه مختلف دارد. از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است در این قطعات به وجود بیاید، می‌ توانیم به پایین بودن سرعت انتقال، روشن نشدن و عدم اتصال اشاره کنیم. به همین منظور می‌ توان گفت هر یک از این مشکلات نیاز به تعمیر و بررسی دارد. یعنی افراد بایستی در صورت وجود هر یک از این مشکلات هر چه سریع تر به بررسی و تعمیر وسایل خود بپردازند.

در برخی از مواقع افراد بهتر است خودشان به تعمیر سوئیچ شبکه بپردازند. چرا که در صورت درست شدن سوئیچ شبکه علاوه بر رضایت بسیار، می توانند پول تعمیر آن را ذخیره کنند.

نحوه تعمیر کردن سوئیچ:

تعمیر سوئیچ شبکه به گونه ای است که افراد می بایستی از قطع نبودن برق مطمئن شوند. سپس مدتی صبر کنند تا خازن های سوئیچ شبکه به طور کامل شارژ شوند. عیب یابی سوئیچ شبکه نیز به گونه ای است که افراد می بایستی کار های روتین را انجام دهند. همچنین از عملکرد و کارایی صحیح مبدل های برق و فیوز مطمئن شوند. در صورتی که تمامی این کارها را انجام دادند و مشکلی در سوئیچ شبکه مشاهده نکردند، می بایستی برای عیب یابی آن و تعمیر سوئیچ خراب آن را با پیچ گوشتی باز کنند. اگر گرد و غباری روی وسیله وجود دارد بهتر است آن را به طور کامل تمیز کنند. زیرا کوچک ترین گرد و غبار روی برد سوئیچ شبکه سبب ایجاد مشکلات بیشتری برای آن می شود.

علاوه بر این افراد می بایستی اتصال سیم برق پاور ها و کابل آن ها را نیز بررسی کنند. اگر خود آن ها می توانند بهتر است سوئیچ شبکه را تعمیر کنند. اما در صورتی که توان تعمیر سوئیچ شبکه و عیب یابی آن را ندارند بهتر است از راهنمایی و کمک متخصصین و تعمیر کاران در این زمینه بهره مند شوند.

تعمیر کردن سوئیچ سیسکو و تعمیر کردن سوئیچ دی لینک:

از مهم ترین عوامل و دلایل خرابی سوئیچ سیسکو می‌ توانیم به خاموش بودن چراغ پاور و یا خرابی پورت اشاره کنیم. معمولاً یکی از اصلی ترین دلایل خرابی پورت، شرایط نگهداری نامناسب از آن می باشد. به همین منظور افراد با تعویض پورت های سوئیچ سیسکو می ‌توانند برای همیشه مشکل و آسیب های آن را برطرف کنند. علاوه بر این دلیل خاموش بودن چراغ پاور ممکن است به دلایل مختلفی باشد. لذا افراد بهتر است از ups و یا سیستم های محافظت کننده برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پاور ها استفاده کنند.

سوئیچ دی لینک هم همانند دیگر برند ها و مدل های مختلف سوئیچ شبکه می باشد. علاوه بر این تعمیر آن نیز همانند دیگر سوئیچ ها انجام می شود. یعنی افراد برای تعمیر سوئیچ دی لینک می بایستی پورت، پاور ها و سیم های اتصال وسایل را بررسی کنند. علاوه بر این آن ها می بایستی در صورت وجود مشکل در پورت های سوئیچ دی لینک از سیستم های محافظت کننده استفاده کنند. همچنین پورت ها را تعویض و تعمیر کنند‌. چرا که هر چه سریع تر این مشکلات را برطرف کنند  از ایجاد دیگر مشکلات و آسیب های جبران ناپذیر جلوگیری می شود. یکی از مهم‌ ترین نکات در تعمیر انواع مختلف سوئیچ ها از جمله سوئیچ سیسکو و دی لینک آشنایی با قطعات و تجهیزات مورد استفاده در آن ها می باشد. یعنی هرچه افراد با قطعات استفاده شده در این سوئیچ ها بیشتر آشنا باشند بهتر می‌توانند به عیب یابی و رفع مشکل آنها بپردازند.

دلایل خرابی سوئیچ شبکه:

خرابی سوئیچ شبکه به دلایل مختلفی مربوط می ‌شود. یعنی عوامل مختلفی در ایجاد مشکل و آسیب برای سوئیچ های شبکه موثر هستند. از مهم ترین عوامل و دلایل خرابی سوئیچ شبکه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

لرزش: کوچک ترین لرزش هنگام استفاده از سیستم های سوئیچ شبکه می تواند سبب ایجاد ترک های باریک شود. لذا این ترک ها به مرور زمان بزرگ تر می‌ شوند و مشکلات جدی تری به وجود می آورند.

گرد و غبار: گرد و غبار سبب ایجاد مشکلاتی هنگام استفاده از سیستم سوئیچ شبکه می شود. یعنی می توان گفت گرد و غبار می تواند راه های ارتباطی سیستم سوئیچ شبکه را مختل کند.

گرما و رطوبت: گرما و رطوبت از دیگر موارد و دلایل خرابی سوئیچ شبکه هستند. چرا که این دو مورد می تواند بر مقاومت های حساس سوئیچ شبکه نقش گسترده ای داشته باشد. علاوه بر این گرمای بسیار بالا می ‌تواند سبب آسیب رسیدن به پرسسور مرکزی سوئیچ شبکه شود.

وجود نوسان در ولتاژ ها: معمولاً کیفیت پایین برق سبب ایجاد نوسان در ولتاژ تغذیه ای برای سوئیچ شبکه ها می شود. لذا نوسان می تواند باعث آسیب رسیدن جدی به مدار سوئیچ شبکه شود.

افراد برای جلوگیری از خرابی سوئیچ شبکه می بایستی از مواردی که بیان کردیم تا جایی که امکان دارد جلوگیری کنند. در صورت رعایت این موارد می‌ توانند از تعمیر سوئیچ شبکه جلوگیری کنند و نیاز به پرداخت هزینه بسیار نداشته باشند.

هزینه تعمیر انواع سوئیچ شبکه:

می دانیم که هزینه تعمیر انواع سوئیچ شبکه بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. از مهم ترین عوامل می‌ توانیم به تعویض و تعمیر قطعات، پاور ها، پورت و یا استفاده از وسایل و تجهیزاتی برای تعمیر سوئیچ شبکه اشاره کنیم.

علاوه بر این اتصال سیم های برق و تعمیر لرزش سوئیچ شبکه نیز می ‌تواند در افزایش و کاهش هزینه تعمیر آن نقش گسترده ای داشته باشد. لذا افراد می‌ توانند از کارشناسان و تعمیر کاران سوئیچ شبکه هزینه تعمیر سوئیچ را بپرسند. سپس در صورت تمایل به تعمیر و تعویض این سخت افزار ها بپردازند. خلاصه اینکه که سوئیچ شبکه از جمله سخت افزار هایی است که برای ارتباط میان دو دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین نیاز به مراقبت بسیار بالایی دارد. لذا افراد می بایستی هنگام کوچک ترین مشکل در این وسیله هرچه سریع تر به عیب یابی و تعمیر آن بپردازند.