با راه اندازی شبکه در زمانتان صرفه جویی کنید

با راه اندازی شبکه فایل‌های خود را به اشتراک بگذارید، در زمان و انرژی خود صرفه‌جویی کرده و از آن استفاده بهتری داشته باشید.

مطمئن ترین راه برای اشتراک اطلاعات، راه اندازی شبکه است. در یک شبکه کامپیوتری همه دستگاه های الکترونیکی به هم وصل شده و بجای استفاده از تجهیزات مجزا برای هر سیستم، چندین سیستم می توانند از تجهیزاتی مثل پرینتر، اسکنر و… استفاده کنند. امروزه در کسب وکار شما همه ی افراد و سیستم ها نیاز دارند تا به همدیگر دسترسی داشته باشند، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید و زمان تان را بهتر مدیریت کنید.

خدمات نصب و راه اندازی شبکه 

امروزه داشتن یک شبکه پایدار و مطمئن برای هر سازمان و شرکتی لازم است. با راه اندازی شبکه، همکاری و انجام کارها را سرعت ببخشید. ارتباطی امن و مطمئن برای حفظ محرمانگی اطلاعاتتان برقرار کنید و برای انتقال اطلاعات در بین سیستم ها مختلف سازمان به هیچ ابزار دیگری احتیاج نداشته باشید.

راه اندازی شبکه دارای اصول و استاندادهایی است که در صورت رعایت کردن آنها و استفاده از تجهیزات مناسب در هزینه های آینده تان صرفه جویی قابل ملاحظه ای خواهید کرد. برای نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری، کافیست با شماره پنج رقمی 41902-021 تماس گرفته و از کارشناسان مجرب شرکت شبکه ارغوان کمک بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: نکاتی در خصوص راه اندازی شبکه

خدمات راه اندازی شبکه

اهمیت و راه اندازی شبکه کامپیوتری

اتصال چندین دستگاه (کامپیوتر) به یکدیگر در یک مکان موجب ایجاد شبکه می شود؛ اما همه چیز به سادگی این تعریف نیست. نصب شبکه کامپیوتری مستلزم بهره گیری از دانش لازم برای استفاده از تجهیزات شبکه است. داشتن تجربه و اطلاعات کافی در این زمینه به شما یا پشتیبان شبکه کمک می کند تا متناسب با نیاز محل موردنظر، تجهیزات مناسبی را انتخاب و به درستی به هم متصل و راه اندازی کنید.

توسعه کسب و کار

راه اندازی شبکه های کامپیوتری برای شرکت ها بسیار سودمند است. این امر به شما این امکان را میدهد تا داده های حیاتی و رقابتی شرکتتان را به صورت متمرکز نگه دارید. علاوه بر آن، به کارمندان اجازه میدهد تا اطلاعات، داده ها یا ایده های خود را در شبکه به اشتراک بگذارند؛ یعنی به بخش مربوطه یا همکاران خود ارسال کنند. همچنین راه ارائه خدمات را برای شرکت ها ارتقاء میبخشد. همین مسائل بهره وری را افزایش میدهد. به دنبال آن نیز توسعه کسب و کارتان ساده تر میشود.

ارتقاء کارآیی و حجم ذخیره سازی پس از راه اندازی شبکه

پس از راه اندازی شبکه، نحوه ذخیره سازی اطلاعات برایتان متفاوت خواهد بود. ابتدایی ترین مسئله، افزایش حجم است؛ زیرا به حجم تمام کامپیوترهایی که به شبکه متصل اند، دسترسی خواهید داشت. به علاوه، تمام کارمندانی که توسط کامپیوترهایشان به شبکه متصل اند، به این حجم اطلاعات دسترسی دارند.

بدون وجود شبکه، شما مجبور به کپی کردن یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات توسط سخت افزارهای مختلف بودید. درحالیکه شبکه، تمام این کارها را برایتان ساده تر کرده است. درواقع، با یک تیر دو نشان را میزنید.

صرفه جویی در هزینه ها

در صورتیکه که مراحل نصب و راه اندازی شبکه به درستی پیش رود، هزینه های کمتری را برای سخت افزارها مجبورید خرج کنید. چطور؟ با ساخت یک شبکه و به اشتراک گذاشتن سخت افزارهای موجود.

برای مثال، تصور کنید هر کارمندی نیاز به پرینتر دارد. با این شرایط مجبورید تا به ازای هر کارمند، یک پرینتر بخرید. در حالیکه با ایجاد شبکه، همه کارمندان میتوانند به یک پرینتر متصل شوند و مدارک موردنیاز خود را پرینت کنند.

امنیت

هیچ وقت نمیتوان ادعا کرد که از داده های یک شرکت میتوان 100% مراقبت کرد؛ اما پشتیبانان شبکه قادرند تا ویژگی هایی را طی طراحی شبکه شما پیاده کنند که امنیت شبکه را دوچندان میکند. برای مثال، میتوان معین کنید کدام کارمند به کدام داده، فایل یا منبع دسترسی داشته باشد. ولی مهمتر از آن، اگر راه اندازی شبکه به بهترین شکل ممکن انجام شود، امنیت بیش از پیش خواهد شد.

راه اندازی شبکه در شبکه ارغوان

خدمات راه اندازی شبکه های کامپیوتری در ارغوان نت توسط کارشناسان مجرب این حوزه انجام میشود. این خدمات به دو بخش خدمات اکتیو شبکه و خدمات پسیو شبکه تقسیم میشود.

تست و راه اندازی نهایی شبکه پسیو توسط پسیوکار شبکه ارغوان

خدمات پسیو شبکه

منظور از خدمات پسیو شبکه ایجاد زیرساخت های مناسب برای ایجاد یک شبکه مناسب و پرقدرت است. در این بخش، متخصصان ما به شما کمک میکنند تا:

 • نیازهای محل موردنظر شما برای اجرای شبکه ساختمان شناسایی و بررسی شود.
 • طراحی یک شبکه قدرتمند و کارآمد انجام گردد.
 • کابل کشی و نصب تجیهزات شبکه مربوطه، تراکینگ و رک صورت گیرد.
 • بخش پسیو شبکه تست و متناسب با آن کیفیت شبکه سنجیده شود.
 • در صورت بروز خطا، استراتژی های لازم برای بهبود آن اتخاذ گردد.
 • در نهایت، بخش پسیو شبکه محل موردنظرتان راه اندازی شود.

متخصص شبکه در حال تعمیر شبکه

خدمات اکتیو شبکه

این خدمات به معنای نصب تجهیزات اکتیو شبکه است. وسایلی چون سوئیچ، اکسس پوینت، روتر و مودم در این گروه قرار میگیرند. ارغوان نت فروش این محصولات را نیز انجام میدهد؛ اما درصورتیکه این وسایل را دارید و میخواهید اجرای شبکه را به ما بسپارید، کارشناسان بخش خدمات اکتیو شبکه ما به شما کمک میکنند تا:

 • تجهیزات شبکه را نصب، پیکربندی و تنظیم نمایید.
 • سیستم عامل سرور مانند Windows Server را نصب کنید.
 • سرورهای ویندوزی یا لینوکسی را نصب و پیکربندی نمایید.
 • فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری را راه بیاندازید.
 • سیستم های پشتیبان گیری دستی یا اتوماتیک را نصب کنید.
 • خدمات ارتباطی تحت شبکه مانند VOIP را راه اندازی نمایید.

متخصص شبکه ارغوان در حال تعمیر شبکه با لپ تاپ و کیس کامپیوتر

ارتقاء شبکه

خدمت دیگری که مفتخر به ارائه آن هستیم، ارتقاء شبکه های کامپیوتری است. شرکت های بسیاری وجود دارند که شبکه آنها کارآمدی سابق را ندارد یا دچار خطاها یا اشکالاتی شده که باید بهبود داده شود. کارشناسان ما در این زمینه به شما کمک میکنند تا زیرساخت و پتانسیل موجود شناسایی شود. پس از ارزیابی دقیق خطاهای موجود و رفع آنها، شبکه را تبدیل به یک شبکه عالی کنند.

راه اندازی شبکه همواره به معنای نصب شبکه از ابتدا نیست. بلکه خدماتی نظیر بهبود شبکه یا جابجایی نیز جزو این مورد است. البته منظور از جابجایی شبکه، انتقال شبکه و زیرساخت های آن از مکانی به مکان دیگر است. این مسئله در مواردی رخ میدهد که شرکت از جایی نقل مکان میکند و در پی آن، شبکه نیازمند جابجایی است.

تفاوتی ندارد حجم کار شما به چه اندازه ای است، تیم ما آماده نصب شبکه شما با هزینه مناسب است.

نصب و راه اندازی شبکه در اماکن مختلف

هامنطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم طبیعی است که نصب شبکه در یک سازمان با سازمانی دیگر متفاوت می باشد، به بیانی دیگر نصب شبکه با توجه به نیاز شرکت ها متغیر است. بنابراین نمی توان گفت شبکه ای که برای یک شرکت مناسب است  را می توان برای شرکتی دیگر نیز راه اندازی کرد. برای روشن شدن این موضوع چند نمونه از نیاز سازمان ها و اماکن مختلف به شبکه را بررسی می کنیم.

راه اندازی شبکه در هتل

خوب است بدانید هتل هایی که سالانه پذیرای افراد زیادی از سراسر دنیا هستند، همگی از شبکه های مختلف استفاده می کنند. کنترل و نظارت از طریق دوربین های مدار بسته، کنترل سیستم های گرمایشی و سرمایشی، فعال و یا غیر فعال کردن سیستم تهویه و بسیاری از موارد دیگر در زمان کم، تنها از طریق شبکه انجام پذیر خواهند بود.

راه اندازی شبکه در هتل

راه اندازی شبکه در ساختمان های مسکونی

شاید برای عده ای این موضوع عجیب باشد که چرا یک ساختمان مسکونی نیاز به نصب شبکه دارد. در جواب باید بگوییم شاید راه اندازی شبکه برای ساختمان های کوچک ضروری نباشد اما مطمئنا نصب و اجرای شبکه ساختمان برای مجتمع های مسکونی یک نیاز اساسی است. مهم ترین کاربرد آن را می توان استفاده از دوربین های مدار بسته دانست که با شبکه شدن واحدها، تمامی آن ها قادر به مشاهده دوربین های مدار بسته ساختمان خود خواهند بود.

راه اندازی شبکه در ساختمان

راه اندازی شبکه در مراکز آموزشی و دانشگاه ها

اجرای شبکه های کامپیوتری در مراکز آموزشی کاربردهای بسیاری دارد. ارتباط دانشگاه با اساتید جهت انجام خدماتی مانند ابلاغ بخشنامه ها؛ ارتباط دانشجویان با دانشگاه جهت اعتراض به نمرات، انتخاب واحد، مشاهده برنامه هفتگی و عواملی از این قبیل؛ ارتباط دانشجویان با اساتید جهت ارسال تکالیف و پروژه های خود هیچکدام بدون استفاده از شبکه امکان پذیر نمی باشند.

راه اندازی شبکه در دانشگاه

راه اندازی شبکه در کارخانه ها

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن ماشین آلات غول پیکر در کارخانه ها نیاز به کنترل این تجهیزات بیشتر احساس می شود. از آنجایی که کنترل کردن وسایل ذکر شده به صورت دستی عملا غیرممکن است، استفاده از شبکه راه حلی است که بسیاری از مدیران کارخانجات مختلف به کار گرفته اند. افراد با نصب شبکه کامپیوتری به سادگی قادر خواهند بود تجهیزات مختلف را کنترل کرده و بر عملکرد آن ها نظارت داشته باشند؛ در نتیجه کارها با سرعت و سهولت بیشتری نسبت به قبل پیش می رود.

راه اندازی شبکه در کارخانه

در راه اندازی و اجرای شبکه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اهمیت نصب درست تجهیزات شبکه

نصب تجهیزات شبکه اگر بیشتر از تهیه آن ها اهمیت نداشته باشد مطمئنا کمتر نیز اهمیت نخواهد داشت. فرآیند نصب گاهی می تواند بسیار پیچیده و زمانبر باشد و در صورتی که تیم متخصص تجربه کافی نداشته نباشد زمان و انرژی بیشتری هدر خواهد رفت.

به همین دلیل افرادی که در زمینه اجرای شبکه فعالیت می کنند باید به خوبی از فرایند نصب تجهیزات پسیو و اکتیو آگاهی داشته باشند؛ تا در نتیجه موفق به راه اندازی و نصب شبکه ای با کیفیت و متناسب با نیاز سازمان شوند.

باورهای غلط در رابطه با نصب و راه اندازی شبکه

از جمله باورهای غلط افراد در زمینه راه اندازی شبکه، تصور آن ها از سهولت کار می باشد. بسیاری از مردم تصور می کنند تنها با سرهم کردن چند کابل و سوکت و تنظیم مودم و روتر قادر خواهند بود یک شبکه کامل تشکیل دهند.

اما آیا شبکه تشکیل شده متناسب با استانداردهای شرکت است؟ آیا با وجود استفاده از گران ترین تجهیزات شبکه، سرعت و کیفیت در بالاترین حالت خود می باشد؟ توجه داشته باشید که نصب و اجرای شبکه فرایندی بسیار پیچیده است. از طرفی دیگر به دلیل حساسیت بالای کار کوچک ترین سهل انگاری در این زمینه می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای سازمان داشته باشد.

مشکلات امنیتی در شبکه های بی سیم

با توجه به ابعاد سازمان ممکن است امکان نصب شبکه با سیم وجود نداشته باشد و به همین جهت مجبور به اجرای شبکه بی سیم باشید. در این شرایط عامل مهمی که باید بیش از هر پارامتر دیگری مورد توجه قرار گیرد امنیت شبکه است.

متاسفانه شبکه های بدون سیم آسیب پذیرترین نوع شبکه از لحاظ امنیتی می باشند. به همین دلیل در هنگام نصب باید پارامترهای امنیتی مختلفی را برای آن ها در نظر گرفت. از جمله این پارامترها می توان به سیستم احراز هویت، استفاده از نرم افزارهای امنیتی مانند فایروال ها و الگوریتم های رمزنگاری اشاره کرد.

پشتیبانی شبکه و پشتیبان گیری از شبکه

ممکن است برخی افراد پشتیبانی شبکه را با پارامتر پشتیبان گیری از شبکه اشتباه بگیرند. توجه داشته باشید که پشتیبان گیری شبکه به معنی ذخیره اطلاعات شبکه در یک سیستم و حافظه اطلاعاتی دیگر می باشد؛ در نتیجه در صورت از دست رفتن اطلاعات امکان بازگردانی آن ها وجود خواهد داشت. اما پشتیبانی شبکه به اقداماتی گفته می شود که پس از نصب و راه اندازی شبکه به منظور رفع مشکلات احتمالی انجام می پذیرد.

به عنوان مثال فرض کنید مدیر یک سازمان مدتی پس از نصب و اجرای یک شبکه به مشکلی در رابطه با شبکه برخورد می کند؛ در این صورت اگر شرکتی که وظیفه نصب شبکه را بر عهده داشته دارای تیم پشتیبانی باشد، به سادگی و در مدت زمانی کم اقدام به رفع مشکل سازمان مربوطه خواهد کرد.

امنیت شبکه

یکی از موارد با اهمیت که در هنگام اجرای شبکه توجه ویژه ای به آن می شود، امنیت شبکه است. البته که نمیتوان ادعا کرد که یک سیستم صد در صد امن است با این وجود می توان با استفاده از تجهیزات مخصوص و رعایت یک سری از پروتکل ها امنیت شبکه را افزایش داد.

به عنوان مثال فایروال ها یکی از تجهیزات اکتیوی هستند که در زمینه امنیت شبکه نقش موثری دارند. این ابزارها جهت کنترل ترافیک و درخواست بر بستر شبکه مورد استفاده قرار می گیرند؛ به همین دلیل می توانند برای جلوگیری و مقابله با حملات توزیع شده (ddos) موثر باشند. استفاده از ضد بدافزارها و ضد ویروس ها نیز دو عامل دیگری هستند که در حفظ امنیت شبکه تاثیر زیادی دارند.

به دنبال ارتقاء کیفیت و سرعت شبکه خود هستید؟ از مهندسین خدمات شبکه ارغوان کمک بگیرید.

چرا برای راه اندازی شبکه، شرکت شبکه ارغوان را انتخاب کنیم؟

خدمات راه اندازی شبکه مستلزم داشتن دانش و تجربه درخشان و مرتبط در این زمینه است. در غیر این صورت، شبکه ای خواهید داشت که پر از خطا و ایراد است. درحالیکه پولتان نیز به هدر رفته است. تیم ارغوان نت به صورت حرفه ای و با بهره گیری از اطلاعات خود شبکه ای کارا و سودمند را برایتان فراهم می آورند. همکاری با شرکت ها و سازمان های بزرگ در سرتاسر ایران نیز نشان از کیفیت خدمات ما دارد.

دلیل بعدی، تعرفه های مناسب و مقرون به صرفه ما است. قیمت خدمات ما نشات گرفته از هدف اصلی ما، یعنی رضایت شما است. به همین منظور سرویس هایی نظیر اجرای شبکه در بالاترین کیفیت و پایین ترین قیمت برای شبما کاربران عزیز انجام می شود.

پیشنهاد مطالعه: هزینه راه اندازی شبکه