خدمات راه اندازی شبکه

خدمات نصب و راه اندازی شبکه 

امروزه داشتن یک شبکه پایدار و مطمئن یکی از الزامات هر سازمان و یا شرکت می باشد. داشتن یک شبکه به معنی ارتباط چند کامپیوتر و تجهیزات مختلف بصورت صحیح به هم است. کارکنان و کارمندان هر شرکت می توانند بصورت کامل امن و مطمئن با سرعت اطلاعات خود را از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر انتقال دهند.

راه اندازی شبکه در ساختمان های اداری دارای استانداردهای می باشد که رعایت و نصب تجهیزات شبکه با کیفیت بسیار به کاهش هزینه های بعدی کمک می کند. کارشناسان مجرب شرکت شبکه ارغوان آماده هستن تا به شما در زمینه نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری، با شرکت های مختلف همکاری لازم را به عمل آورد. کافیست با شماره پنج رقمی 41902-021 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان با کارشناسان شبکه ارغوان بهره مند شوید.

پیشنهاد مطالعه: نکاتی در خصوص راه اندازی شبکه

چرا اجرای شبکه مهم است؟

اتصال چندین دستگاه (کامپیوتر) به یکدیگر در یک مکان موجب ایجاد شبکه میشود؛ اما همه چیز به سادگی این تعریف نیست. نصب شبکه کامپیوتری مستلزم بهره گیری از دانش و استفاده از تجهیزات شبکه است. در واقع، دانش به شما یا پشتیبان شبکه کمک میکند تا متناسب با نیاز محل موردنظر، تجهیزات مناسب انتخاب و به درستی به یکدیگر متصل گردند.

جهت مشاوره رایگان و تخصصی

با کارشناسان شبکه ارغوان در ارتباط باشید

41902- 021

توسعه کسب و کار

صرفه جویی در هزینه ها

در صورتیکه که مراحل نصب و راه اندازی شبکه به درستی پیش رود، هزینه های کمتری را برای سخت افزارها مجبورید خرج کنید. چطور؟ با ساخت یک شبکه و به اشتراک گذاشتن سخت افزارهای موجود.

برای مثال، تصور کنید هر کارمندی نیاز به پرینتر دارد. با این شرایط مجبورید تا به ازای هر کارمند، یک پرینتر بخرید. در حالیکه با ایجاد شبکه، همه کارمندان میتوانند به یک پرینتر متصل شوند و مدارک موردنیاز خود را پرینت کنند.

ارتقاء کارآیی و حجم ذخیره سازی در شبکه

امنیت

هیچ وقت نمیتوان ادعا کرد که از داده های یک شرکت میتوان 100% مراقبت کرد؛ اما پشتیبانان شبکه قادرند تا ویژگی هایی را طی طراحی شبکه شما پیاده کنند که امنیت شبکه را دوچندان میکند. برای مثال، میتوان معین کنید کدام کارمند به کدام داده، فایل یا منبع دسترسی داشته باشد. ولی مهمتر از آن، اگر راه اندازی شبکه به بهترین شکل ممکن انجام شود، امنیت بیش از پیش خواهد شد.

توسعه کسب و کار

راه اندازی شبکه های کامپیوتری برای شرکت ها بسیار سودمند است. این امر به شما این امکان را میدهد تا داده های حیاتی و رقابتی شرکتتان را به صورت متمرکز نگه دارید. علاوه بر آن، به کارمندان اجازه میدهد تا اطلاعات، داده ها یا ایده های خود را در شبکه به اشتراک بگذارند؛ یعنی به بخش مربوطه یا همکاران خود ارسال کنند. همچنین راه ارائه خدمات را برای شرکت ها ارتقاء میبخشد. همین مسائل بهره وری را افزایش میدهد. به دنبال آن نیز توسعه کسب و کارتان ساده تر میشود.

صرفه جویی در هزینه راه اندازی شبکه

ارتقاء کارآیی و حجم ذخیره سازی پس از راه اندازی شبکه

پس از راه اندازی شبکه، نحوه ذخیره سازی اطلاعات برایتان متفاوت خواهد بود. ابتدایی ترین مسئله، افزایش حجم است؛ زیرا به حجم تمام کامپیوترهایی که به شبکه متصل اند، دسترسی خواهید داشت. به علاوه، تمام کارمندانی که توسط کامپیوترهایشان به شبکه متصل اند، به این حجم اطلاعات دسترسی دارند.

بدون وجود شبکه، شما مجبور به کپی کردن یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات توسط سخت افزارهای مختلف بودید. درحالیکه شبکه، تمام این کارها را برایتان ساده تر کرده است. درواقع، با یک تیر دو نشان را میزنید.

امنیت در شبکه

جهت مشاوره رایگان و تخصصی

با کارشناسان شبکه ارغوان در ارتباط باشید

41902- 021

راه اندازی شبکه در شبکه ارغوان

خدمات راه اندازی شبکه های کامپیوتری در ارغوان نت توسط کارشناسان مجرب این حوزه انجام میشود. این خدمات به دو بخش خدمات اکتیو شبکه و خدمات پسیو شبکه تقسیم میشود.

خدمات پسیو شبکه

منظور از خدمات پسیو شبکه ایجاد زیرساخت های مناسب برای ایجاد یک شبکه مناسب و پرقدرت است. در این بخش، متخصصان ما به شما کمک میکنند تا:

 • نیازهای محل موردنظر شما برای اجرای شبکه ساختمان شناسایی و بررسی شود.
 • طراحی یک شبکه قدرتمند و کارآمد انجام گردد.
 • کابل کشی و نصب تجیهزات شبکه مربوطه، تراکینگ و رک صورت گیرد.
 • بخش پسیو شبکه تست و متناسب با آن کیفیت شبکه سنجیده شود.
 • در صورت بروز خطا، استراتژی های لازم برای بهبود آن اتخاذ گردد.
 • در نهایت، بخش پسیو شبکه محل موردنظرتان راه اندازی شود.

 

خدمات اکتیو شبکه

این خدمات به معنای نصب تجهیزات اکتیو شبکه است. وسایلی چون سوئیچ، اکسس پوینت، روتر و مودم در این گروه قرار میگیرند. ارغوان نت فروش این محصولات را نیز انجام میدهد؛ اما درصورتیکه این وسایل را دارید و میخواهید اجرای شبکه را به ما بسپارید، کارشناسان بخش خدمات اکتیو شبکه ما به شما کمک میکنند تا:

 • تجهیزات شبکه را نصب، پیکربندی و تنظیم نمایید.
 • سیستم عامل سرور مانند Windows Server را نصب کنید.
 • سرورهای ویندوزی یا لینوکسی را نصب و پیکربندی نمایید.
 • فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری را راه بیاندازید.
 • سیستم های پشتیبان گیری دستی یا اتوماتیک را نصب کنید.
 • خدمات ارتباطی تحت شبکه مانند VOIP را راه اندازی نمایید.

 

ارتقاء شبکه

خدمت دیگری که مفتخر به ارائه آن هستیم، ارتقاء شبکه های کامپیوتری است. شرکت های بسیاری وجود دارند که شبکه آنها کارآمدی سابق را ندارد یا دچار خطاها یا اشکالاتی شده که باید بهبود داده شود. کارشناسان ما در این زمینه به شما کمک میکنند تا زیرساخت و پتانسیل موجود شناسایی شود. پس از ارزیابی دقیق خطاهای موجود و رفع آنها، شبکه را تبدیل به یک شبکه عالی کنند.

راه اندازی شبکه همواره به معنای نصب شبکه از ابتدا نیست. بلکه خدماتی نظیر بهبود شبکه یا جابجایی نیز جزو این مورد است. البته منظور از جابجایی شبکه، انتقال شبکه و زیرساخت های آن از مکانی به مکان دیگر است. این مسئله در مواردی رخ میدهد که شرکت از جایی نقل مکان میکند و در پی آن، شبکه نیازمند جابجایی است.

مراحل اجرای شبکه

نصب و راه اندازی شبکه در اماکن مختلف

هامنطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم طبیعی است که نصب شبکه در یک سازمان با سازمانی دیگر متفاوت می باشد، به بیانی دیگر نصب شبکه با توجه به نیاز شرکت ها متغیر است. بنابراین نمی توان گفت شبکه ای که برای یک شرکت مناسب است  را می توان برای شرکتی دیگر نیز راه اندازی کرد. برای روشن شدن این موضوع چند نمونه از نیاز سازمان ها و اماکن مختلف به شبکه را بررسی می کنیم.

راه اندازی شبکه در هتل

خوب است بدانید هتل هایی که سالانه پذیرای افراد زیادی از سراسر دنیا هستند، همگی از شبکه های مختلف استفاده می کنند. کنترل و نظارت از طریق دوربین های مدار بسته، کنترل سیستم های گرمایشی و سرمایشی، فعال و یا غیر فعال کردن سیستم تهویه و بسیاری از موارد دیگر در زمان کم، تنها از طریق شبکه انجام پذیر خواهند بود.

راه اندازی شبکه در ساختمان های مسکونی

شاید برای عده ای این موضوع عجیب باشد که چرا یک ساختمان مسکونی نیاز به نصب شبکه دارد. در جواب باید بگوییم شاید راه اندازی شبکه برای ساختمان های کوچک ضروری نباشد اما مطمئنا نصب و اجرای شبکه ساختمان برای مجتمع های مسکونی یک نیاز اساسی است. مهم ترین کاربرد آن را می توان استفاده از دوربین های مدار بسته دانست که با شبکه شدن واحدها، تمامی آن ها قادر به مشاهده دوربین های مدار بسته ساختمان خود خواهند بود.

راه اندازی شبکه در مراکز آموزشی و دانشگاه ها

اجرای شبکه های کامپیوتری در مراکز آموزشی کاربردهای بسیاری دارد. ارتباط دانشگاه با اساتید جهت انجام خدماتی مانند ابلاغ بخشنامه ها؛ ارتباط دانشجویان با دانشگاه جهت اعتراض به نمرات، انتخاب واحد، مشاهده برنامه هفتگی و عواملی از این قبیل؛ ارتباط دانشجویان با اساتید جهت ارسال تکالیف و پروژه های خود هیچکدام بدون استفاده از شبکه امکان پذیر نمی باشند.

راه اندازی شبکه در کارخانه ها

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن ماشین آلات غول پیکر در کارخانه ها نیاز به کنترل این تجهیزات بیشتر احساس می شود. از آنجایی که کنترل کردن وسایل ذکر شده به صورت دستی عملا غیرممکن است، استفاده از شبکه راه حلی است که بسیاری از مدیران کارخانجات مختلف به کار گرفته اند. افراد با نصب شبکه کامپیوتری به سادگی قادر خواهند بود تجهیزات مختلف را کنترل کرده و بر عملکرد آن ها نظارت داشته باشند؛ در نتیجه کارها با سرعت و سهولت بیشتری نسبت به قبل پیش می رود.

جهت مشاوره رایگان و تخصصی

با کارشناسان شبکه ارغوان در ارتباط باشید

41902- 021

 

در اجرای شبکه به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

امنیت شبکه

یکی از موارد با اهمیت که در هنگام اجرای شبکه توجه ویژه ای به آن می شود، امنیت شبکه است. البته که نمیتوان ادعا کرد که یک سیستم صد در صد امن است با این وجود می توان با استفاده از تجهیزات مخصوص و رعایت یک سری از پروتکل ها امنیت شبکه را افزایش داد.

به عنوان مثال فایروال ها یکی از تجهیزات اکتیوی هستند که در زمینه امنیت شبکه نقش موثری دارند. این ابزارها جهت کنترل ترافیک و درخواست بر بستر شبکه مورد استفاده قرار می گیرند؛ به همین دلیل می توانند برای جلوگیری و مقابله با حملات توزیع شده (ddos) موثر باشند. استفاده از ضد بدافزارها و ضد ویروس ها نیز دو عامل دیگری هستند که در حفظ امنیت شبکه تاثیر زیادی دارند.

پشتیبانی شبکه و پشتیبان گیری از شبکه

ممکن است برخی افراد پشتیبانی شبکه را با پارامتر پشتیبان گیری از شبکه اشتباه بگیرند. توجه داشته باشید که پشتیبان گیری شبکه به معنی ذخیره اطلاعات شبکه در یک سیستم و حافظه اطلاعاتی دیگر می باشد؛ در نتیجه در صورت از دست رفتن اطلاعات امکان بازگردانی آن ها وجود خواهد داشت. اما پشتیبانی شبکه به اقداماتی گفته می شود که پس از نصب و راه اندازی شبکه به منظور رفع مشکلات احتمالی انجام می پذیرد.

به عنوان مثال فرض کنید مدیر یک سازمان مدتی پس از نصب و اجرای یک شبکه به مشکلی در رابطه با شبکه برخورد می کند؛ در این صورت اگر شرکتی که وظیفه نصب شبکه را بر عهده داشته دارای تیم پشتیبانی باشد، به سادگی و در مدت زمانی کم اقدام به رفع مشکل سازمان مربوطه خواهد کرد.

مشکلات امنیتی در شبکه های بی سیم

با توجه به ابعاد سازمان ممکن است امکان نصب شبکه با سیم وجود نداشته باشد و به همین جهت مجبور به اجرای شبکه بی سیم باشید. در این شرایط عامل مهمی که باید بیش از هر پارامتر دیگری مورد توجه قرار گیرد امنیت شبکه است.

متاسفانه شبکه های بدون سیم آسیب پذیرترین نوع شبکه از لحاظ امنیتی می باشند. به همین دلیل در هنگام نصب باید پارامترهای امنیتی مختلفی را برای آن ها در نظر گرفت. از جمله این پارامترها می توان به سیستم احراز هویت، استفاده از نرم افزارهای امنیتی مانند فایروال ها و الگوریتم های رمزنگاری اشاره کرد.

باورهای غلط در رابطه با نصب و راه اندازی شبکه

از جمله باورهای غلط افراد در زمینه راه اندازی شبکه، تصور آن ها از سهولت کار می باشد. بسیاری از مردم تصور می کنند تنها با سرهم کردن چند کابل و سوکت و تنظیم مودم و روتر قادر خواهند بود یک شبکه کامل تشکیل دهند.

اما آیا شبکه تشکیل شده متناسب با استانداردهای شرکت است؟ آیا با وجود استفاده از گران ترین تجهیزات شبکه، سرعت و کیفیت در بالاترین حالت خود می باشد؟ توجه داشته باشید که نصب و اجرای شبکه فرایندی بسیار پیچیده است. از طرفی دیگر به دلیل حساسیت بالای کار کوچک ترین سهل انگاری در این زمینه می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای سازمان داشته باشد.

اهمیت نصب درست تجهیزات شبکه

نصب تجهیزات شبکه اگر بیشتر از تهیه آن ها اهمیت نداشته باشد مطمئنا کمتر نیز اهمیت نخواهد داشت. فرآیند نصب گاهی می تواند بسیار پیچیده و زمانبر باشد و در صورتی که تیم متخصص تجربه کافی نداشته نباشد زمان و انرژی بیشتری هدر خواهد رفت.

به همین دلیل افرادی که در زمینه اجرای شبکه فعالیت می کنند باید به خوبی از فرایند نصب تجهیزات پسیو و اکتیو آگاهی داشته باشند؛ تا در نتیجه موفق به راه اندازی و نصب شبکه ای با کیفیت و متناسب با نیاز سازمان شوند.

چرا برای نصب شبکه، ارغوان نت را انتخاب کنیم؟

خدمات راه اندازی شبکه مستلزم داشتن دانش و تجربه درخشان و مرتبط در این زمینه است. در غیر این صورت، شبکه ای خواهید داشت که پر از خطا و ایراد است. درحالیکه پولتان نیز به هدر رفته است. تیم ارغوان نت به صورت حرفه ای و با بهره گیری از اطلاعات خود شبکه ای کارا و سودمند را برایتان فراهم می آورند. همکاری با شرکت ها و سازمان های بزرگ در سرتاسر ایران نیز نشان از کیفیت خدمات ما دارد.

دلیل بعدی، تعرفه های مناسب و مقرون به صرفه ما است. قیمت خدمات ما نشات گرفته از هدف اصلی ما، یعنی رضایت شما است. به همین منظور سرویس هایی نظیر اجرای شبکه در بالاترین کیفیت و پایین ترین قیمت برای شبما کاربران عزیز انجام می شود.

پیشنهاد مطالعه: هزینه راه اندازی شبکه