تشخیص عیب و تعمیر دوربین مداربسته کار آسانی نیست. تیم دوستانه شبکه ارغوان رهنمودهایی را برای کمک به شما در جهت رفع مشکلات و تعمیر دوربین مداربسته ارائه داده است.
برای تعمیرات دوربین مداربسته ده روش کلیدی پیشنهاد می شود که در ادامه مقاله به معرفی مشکلات آن می پردازد. همچنین توضیحات جامعی از نحوه تعمیر دوربین مداربسته را ارائه می کند.

پس از نصب و راه اندازی یک سیستم نظارتی که بتوان به آن اعتماد کرد، تعمیرات دوربین مداربسته بسیار ارزشمند است. محافظت از تجارت بدین معناست که دوربین مداربسته درست کار کند. تعمیر دوربین های مدار بسته براساس اجزای تشکیل دهنده صورت می پذیرد. این تعمیر شامل قسمت های مختلف دوربین می باشد. بدنه دوربین از قالب اصلی گرفته تا بخش های الکترونیکی دوربین مانند سنسورها، بورد اصلی و بورد تامین کننده برق و از همه مهم تر لنز دوربین را تحت پوشش قرار دهد.

دلایل کلی تعمیر دوربین مداربسته

بسته به شرایط و نوع خرابی اجزا یک دوربین، تعمیرات دوربین مداربسته در محل نیز امکان پذیر است. تعمیر یک دوربین مداربسته می تواند دلایلی نظیر خطای شبکه سیستم، یک مشکل در تامین برق، تداخل IP یا حتی یک کابل شل باشد.

در هنگام تعمیر دوربین مدار بسته توجه به سلامت کابل ها و اتصال دوربین و برق بسیار ضروری است.

10 کلید عیب یابی دوربین مداربسته

قبل از اینکه نیازمند به تعمیر دوربین مداربسته سوخته باشید با رعایت نکات ذیل علاوه بر کاهش هزینه های غیر قابل پیش بینی، دارایی های شرکت را محافظت و از تجاوز به حریم خود و خانواده یا از حوادثی مانند سرقت و خرابکاری جلوگیری و اداره کسب و کار خود را با خیال راحت انجام دهید.

به محض اینکه فعالیت دوربین مداربسته متوقف شد به سرعت وارد عمل شده و ده نکته کلیدی زیر را دنبال کرده و تعمیر مدار بسته خود را شروع و عیب آن ها را برطرف کنید. این نکات کلیدی عبارتند از:

  1. از اتصال دوربین و برق مطمئن شوید

گاهی اوقات مشکل ناشی از عدم ارتباط و یا حتی ممکن است که قطع آنی شبکه باشد. دوربین های مداربسته دارای پروتکل آدرس IP و دارای نشانگرهای LED هستند که انتقال دادها را نشان می دهند و اما این امکان وجود دارد که در داخل دوربین استتار شده باشند. لذا برای تعمیر دوربین مداربسته به نشانگرهای LED موجود در دوربین نگاه کنید آیا روشن است یا خیر؟ اگر روشن نیست بررسی شود که آیا دوربین در فضای باز به دیوار متصل است؟ دوربین شما بایستی از طریق الکتریسته تغذیه شود نه باتری در نتیجه شما باید ولتاژ دریافت یا عدم دریافت ولتاژ برق توسط دوربین را  چک کنید. برای مثال دوربین پیچیده ای مانند پان تیلت زوم که از مقدار معمول ولتاژ برق بیشتری نیاز دارد.

 

 

یکی از مراحل تعمیر دوربین مداربسته کنترل اتصال برق است که در دوربین های پیشرفته که نیاز به ولتاژ زیاد دارند مهم است . نام این دوربین مدار بسته پیشرفته پان تیلت زوم است.

  1. تماس خروجی دوربین خود که در اصطلاح پینگ می گویند را پیدا کنید

دایرکتوری کامپیوتر خود را چک کرده و  آدرس IP دوربین تان را پیدا کنید. وقتی آدرستان را پیدا کردید میتوانید از لب تاپ و یا تلفن هوشمند تماس خروجی را پینگ کرده و میزان قدرت برقراری ارتباط را چک کنید. کلمه  cmd در داخل موتور جستجوگر ویندوز جستجو کرده، در ادامه باید  فرما ن اعلان Dos باز شود. وقتی این فرمان بالا آمد از شما درخواست می شود که کلمه پینگ را تایب کرده باشید و آدرسIp را وارد کنید. ممکن است عبارتی “زمان نامناسب” یا  عبارت ” مقصد میزبان درخواستی غیر قابل دسترس” بر روی صفحه نمایش ظاهر شود. اگر این پیام ها را مشاهده کردید، چک کنید  که آیا  دستگاه شما در حال استفاده از همان شبکه ای است که دوربین استفاده می کند یا خیر؟ اگر مشاهده کردید که دوربین روی همان شبکه است سعی کنید برای ارتباط از browserخودتان استفاده کنید.

  1. نام کاربری و رمز عبور را بدانید

اگر می توانید دوربین را پینگ کنید اما خودتان قادر به اتصال نیستید، ممکن است که ورود به سیستم یا رمز عبور مشکل دارد. اگر علت همین باشد به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

  1. جداول ARP را بررسی کنید

جداول پروتکل وضوح آدرس (ARP) معمولا در قسمت بیرونی تعبیه شده است. آن ها را بررسی کنید. با استفاده از این جداول می توانید از آدرس های MAC و IP مرجع عبور کنید.

  1. تداخل IP ها را تایید کنید

اگر بیش از یک دوربین دارید باید اطمینان حاصل کنید که آن ها IP های مختلفی دارند که باعث می شود که شما را از دسترسی به یک یا تمام دوربین ها باز می دارد.

  1. سیستم عامل را ارتقاء دهید

توجه کنید که دوربین شما به روز باشد بدین منظور به VMS متصل شوید و دسترسی به صفحه وب دوربین امکان پذیر می شود.

  1. مجددا دوربین را راه اندازی کنید

گاهی اوقات اولین کاری که انجام می دهیم این است که سیستم را به مدت 10 الی 20 ثانیه خاموش و تنظیمات خود را مجددا وارد کنید.

  1. کابل کشی را بررسی کنید

کابل ها را بررسی کرده و مطمئن شوید که کابل ها صاف و محکم بدون گره هستند و شل قرار نگرفته اند.

  1. تنظیمات کارخانه را مجددا انجام دهید

 با این تنظیم شاید فکر کنید که تمام تاریخ ها را از دست داده اید اما این کار به تعمیر دوربین مداربسته کمک زیادی می کند. به سادگی با فشار دادن یک سنجاق کاغذ به داخل سوراخ تنظیم که در پشت دستگاه قرار دارد تنظیمات جدید انجام می شود.

  1. برای پشتیبانی در هنگام تعمیر دوربین مداربسته با سازنده یا سرویس خدمات نظارت از راه دور تماس گرفته و از یک متخصص کمک بگیرید

 اگر از روند مراحل انجام گرفته در تعمیرات دوربین مداربسته در محل خود مطمئن نیستید از یک متخصص درخواست کنید در هر مرحله به شما کمک کند.

 

متخصصان نصب و  تعمیر دوربین مداربسته

به تیم شبکه ارغوان برای تعمیرات دوربین مداربسته خود اطمینان داشته باشید. شبکه ارغوان با ارائه تجربه و آموزش ساده، سرویس مفید و دوستانه ای را برای شما مهیا می کند. خدمات درجه یک را در سر تا سر شهر تهران و در شهرستان ها ارائه می دهد. شبکه ارغوان تامین کنندگان و نصب کنندگان پیشرو درحوزه دوربین های مداربسته با کیفیت بالا است. سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته با کیفیت بالا و خدمات پس از فروش و تعمیرات دور بین در محل یا تعمیر ات دوربین مداربسته سوخته با توجه به بودجه مشتریان داخلی، تجاری و صنعتی و خرده فروشی را در اختیار هر مشتری قرار می دهد.

متخصصان نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته در محل اتصال و امنیت را تضیمن می کند. نمایی از نصب یک دوربین مدار بسته توسط یک کارشناس صورت می گیرد.

تعمیر دوربین مداربسته در یک نگاه

پس از نصب دوربین مداربسته که برای همه مشاغل بسیار حیاتی است، دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است دوربین مداربسته شما به تعمیر نیاز داشته باشد. از دلایل ترمیم دوربین مداربسته، اطمینان از عملکرد دوربین است. آیا دوربین کار می کند یا خیر؟ اگر نه، با توجه به راهکارهای عنوان  شده تعمیر دوربین مداربسته خود را جدی گرفته و سیستم خود را ایمن کنید. شبکه ارغوان خدمات تامین، نصب و تعمیرات دوربین مداربسته را با توجه به کسب و کار شما ارائه می دهد. فقط یک تماس با 02141902 امنیت کار و خانه خود را تضمین کنید.