ارتباط مستمر با مشتریان
با خدمات پشتیبانی سانترال شبکه ارغوان

خدمات پشتیبانی سانترال، امکان ارتباط مستمر مشتریان با کسب و کارتان را فراهم می کند. با استفاده از سانترال از اتلاف وقت و انرژی کارکنان تان جلوگیری کنید.

خدمات پشتیبانی سانترال پاناسونیک

وقتی صحبت از ارتباطات شغلی‌تان می شود، شما به خدماتی نیاز دارید که به کارمندان تان کمک کند راحت تر ارتباط برقرار کنند و همکاری بهتری داشته باشند. با استفاده از پشتیبانی سانترال و تلفن های سانترال پاناسونیک که در اختیار کارمندان تان قرار می دهید باعث افزایش تعاملات آن ها با مشتریان و افزایش رضایت کلی می شود.

پاناسونیک از سخت افزار، نرم افزار و پیکربندی خوبی پشتیبانی می کند و با ویژگی هایی طراحی شده است که شما را قادر می سازد بدون نیاز به مدیریت و نگهداری سخت افزار یا نرم افزار با مشتری و کارمندان خود ارتباط برقرار کنید.

تجارت هرگز ساکن نمی ماند. نیازهای شما مرتباً تغییر می کند. به همین دلیل پاناسونیک طیف گسترده ای از سیستم های ارتباطی و تلفنی را برای چندین برنامه تجاری و اداری فراهم می کند. از سیستم های آنالوگ ساده، گرفته تا سیستم عامل های ارتباطی شبکه مبتنی بر IP پیشرفته که قادر به مدیریت چندین مکان، هم به صورت محلی و هم جهانی هستند.

خدمات سانترال پاناسونیک از ارتباطات سیار کارمندان شما پشتیبانی می کنند تا بتوانند در هر کجا که کار می کنند با شما در تماس باشند و در صورت تمایل از دستگاه خودشان استفاده می کنند. سیستم های تلفنی سانترال بهترین ارقام مربوط به هزینه های کل مالکیت صنعت را ارائه می دهند.

همه چیز درمورد خدمات پشتیبانی وویپ VOIP

خدمات سانترالسانترال چیست؟

سانترال یا (PBX (Private Branch Exchange یک سیستم تلفنی تجاری است که مسیر تماس های ورودی و خروجی شرکتتان را به تلفن شما متصل می کند. تلفن سانترال مثل یک مرکز مخابرات عمل می کند و یک شبکه خصوصی را در شرکت و مجموعه ایجاد می کند. به این صورت که شما می توانید چندین خط تلفن را به یک دستگاه متصل کنید.

سال ها پیش سیستم های سانترال در شرکت ها مستقر بودند و توسط اپراتور ها اداره می شدند. تابلو هایی با سیم وجود داشت و با قطع و وصل کردن خطوط مختلف، تماس گیرندگان را به فرد مناسب وصل می کردند. بر خلاف شبکه تلفن سوئیچ عمومی (PSTN)، هدف اصلی PBX صرفه جویی در هزینه های تلفن است.

تلفن سانترال به عنوان یک سیستم تلفن شغلی یا شبکه تلفن خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. مبادلات شعب خصوصی در ابتدا از فناوری آنالوگ استفاده می کردند. امروزه سانترال ها از فناوری دیجیتال استفاده می کنند. سیگنال های دیجیتال با استفاده از سرویس تلفن ساده قدیمی (POTS) برای مکالمات خارجی در حلقه محلی به آنالوگ تبدیل می شوند. با این وجود، سانترال می تواند شامل سیستم های سوئیچینگ شبکه ای باشد که تلفن های آنالوگ را در سیستم سانترال دیجیتال شرکت جای می دهد.

با استفاده از پشتیبانی سانترال امکان مدیریت تماس های ورودی، خروجی و همچنین ارتباطات داخلی را خواهید داشت. این سیستم از سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است که به دستگاه های ارتباطی مانند آداپتورهای تلفن، هاب ها، سوئیچ ها، روترها و دستگاه های تلفن متصل می شود.

سانترال های مدرن دارای ویژگی های مدیریتی فراوانی هستند که ارتباطات را در داخل سازمان آسان و موثرتر می کنند و باعث افزایش بهره‌وری می شوند. اندازه و پیچیدگی آن‌ها متفاوت است، از سیستم های ارتباطی شرکتی بسیار گران و پیچیده در مقیاس بزرگ گرفته تا برنامه هایی که با پرداخت هزینه کم ماهانه روی ابر اجرا می شوند.

انواع مختلف مشاغل از روش های مختلف سود می برند و انتخابی که در آن مسیر دنبال می شود ممکن است با رفتارهای خاص، استراتژی شرکت، انطباق، هزینه کل مالکیت و غیره تعیین شود. شرکتی را انتخاب کنید که پشتیبانی سانترال خوبی به شما ارائه دهد و در این راه به شما مشاوره دهد.

ورودی ها و خروجی های دستگاه سانترال

ورودی ها و خروجی های دستگاه سانترال

سانترال چگونه کار می کند؟

تجهیزات مورد استفاده در پشتیبانی سانترال بسته به پیچیدگی سیستم متفاوت است. سیستم های تلفنی سنتی PBX از خطوط تلفن مسی استفاده می کنند که به یک جعبه PBX متصل می شوند. این جعبه شامل سوئیچ های تلفنی است که امکان توزیع تماس به تلفن های مختلف در یک دفتر را فراهم می کند و این تلفن ها می توانند به تعداد محدودی از خطوط خارجی دسترسی داشته باشند.

IP PBX پروتکل اینترنت، از سیگنال های تلفن دیجیتال، به جای تلفن ثابت آنالوگ، برای ارسال تماس استفاده می کند. از آنجا که کاربر می تواند از کابل‌های اترنت برای اتصال تلفن به جای تلفن سنتی استفاده کند، نیازی به سیم کشی مجدد نیست. سیستم های PBX IP همچنین می توانند توسط تیم پشتیبانی سانترال مدیریت شوند. در حالی که سیستم های میزبان به هزینه ماهانه احتیاج دارند، هزینه های سخت افزاری کاربر نهایی با استفاده از آن‌ها کمتر است. سیستم های سانترال کوچک‌تر که غالباً به آن‌ها سانترال مجازی گفته می شود، دارای ویژگی های کمتری هستند و بیشتر مناسب مشاغل کوچک هستند.

انواع تلفن سانترال:

تماس تلفنی هنوز در بسیاری از موارد اولین حالت ارتباط بین مشاغل و مشتری بالقوه است. این بدان معنی است که داشتن یک پشتیبانی سانترال قابل اعتماد و پیشرفته برای هر سازمانی یک تصمیم حیاتی است. ۴ سیستم اصلی PBX وجود دارد که  هر یک دارای نقاط قوت و ضعف خاصی هستند:

 • PABX سنتی
 • IP PBX (مرکز تلفن تحت شبکه)
 • PBX میزبان
 • سانترال مجازی
سانترال مجازی

۴. سانترال مجازی

PBX مجازی تقریباً همان PBX میزبان است و اغلب به آن PBX ابری گفته می شود. هزینه‌هایش معمولاً کمتر از نمونه های PBX میزبان است، اما ویژگی های کمتری نیز دارند.

غالباً، یک PBX مجازی فقط تماس های داخلی را از طریق اینترنت انجام می دهد، بنابراین شرکت هایی که تماس خارجی ندارند آن‌ها را جذاب می دانند. برای مشاغلی که فقط به استفاده از چند ویژگی مکالمه مانند پست صوتی و نگه داشتن موسیقی نیاز دارند، یک PBX مجازی ارزان قیمت ممکن است مفید باشد.

در هر صورت، PBX VoIP ضمن افزایش فروش، در وقت و هزینه کسب و کار صرفه جویی خواهد کرد. شرکتهایی که از پشتیبانی سانترال استفاده می کنند می توانند به طور کلی هزینه خطوط تلفن کمتری را پرداخت کنند و از VoIP برای پس انداز سالانه استفاده کنند.

🛒 : خرید تجهیزات VOIP

PBX میزبان (Hosted PBX)

۳. PBX میزبان (Hosted PBX)

VoIP PBX میزبان یک گزینه محبوب برای اکثر مشاغل است چراکه باعث صرفه جویی در هزینه ها میشود.

یکی از بزرگترین مزایای راه حل Hosted PBX این است که هیچ گونه هزینه ارتقا ندارد. با استفاده از سیستم‌های تلفن قدیمی، باید نگران ارتقاء نرم‌افزار و جایگزینی سخت‌افزارهایی مانند سرورها، روترها و موارد دیگر باشید؛ اما Hosted PBX از پرداخت هزینه‌های تعمیر و نگهداری و … جلوگیری می‌کند؛ بنابراین PBX میزبان می تواند انتخاب خوبی برای بسیاری از مشاغل باشد.

خرید تلفن های تحت شبکه VOIP

IP PBX (مرکز تلفن تحت شبکه)

۲. IP PBX (مرکز تلفن تحت شبکه)

IP PBX مطمئناً نسبت به PABX سنتی پیشرفته تر است. سرمایه گذاری در سانترال IP می تواند گرانتر از سانترال سنتی باشد اما هزینه کلی مالکیت بسیار پایین تر است. علاوه بر این، سیستم های اصلی دارای طول عمر نیستند، زیرا این سیستم ها معمولاً مبتنی بر نرم افزار هستند و می توانند برای ارائه عملکرد و ثبات بیشتر، ارتقا یابند. IP PBX ها ویژگی ها و قابلیت های پیشرفته‌ای دارند که می توانند بهره‌وری و رضایت مشتری را افزایش دهند و هزینه تماس و پشتیبانی را کاهش دهند.

IP PBX برای شرکت هایی که می خواهند دقیقاً بر روی نحوه تنظیمات PBX داخلی خود نظارت مستقیم داشته باشند و نمی خواهند هزینه اشتراک مربوط به سایر گزینه های PBX را پرداخت کنند، مناسب است. با این وجود خریداران باید به دنبال یک راه حل انعطاف پذیر باشند که بتواند در صورت نیاز به راحتی به Cloud منتقل شود.

🛒 :  خرید محصولات مرکز تلفن تحت شبکه (IP PBX)

دستگاه سانترال سنتی

۱. سانترال سنتی

PABX سنتی وظیفه مدیریت و برنامه‌ریزی تماس‌های ورودی به شرکت یا سازمان را بر عهده دارد. این سیستم ارتباطات سازمانی و تماس‌ها را هدایت میکند و انتقال تماس گیرنده به بخش‌های مختلف درون سازمانی را ممکن می‌سازد. این خطوط بسته به آنچه PABX پشتیبانی می کند ممکن است خطوط آنالوگ مس، خطوط دیجیتال ISDN یا حتی خطوط اینترنتی باشد، زیرا به رابط شبکه نیاز دارد. به طور معمول، PABX های سنتی کارت‌هایی با پورت اختصاصی برای اتصال خطوط آنالوگ و ISDN دارند.

از طرف کاربر، تلفن های داخلی و دیجیتالی PABX سنتی از PUBX پشتیبانی می کنند که با زیرساخت اختصاصی کابل به PABX متصل می شوند و عملکردهای اصلی تماس یا عملکردهای دیجیتال پیشرفته‌ای را ارائه می دهند.

با پیشرفت صنعت، پشتیبانی از سخت افزار دشوارتر شده است و ارتقا سیستم های سنتی PABX برای ارائه عملکردهای جدید (مانند ضبط، مرکز تماس و غیره) به طور فزاینده ای دشوار و نسبتاً پرهزینه شده است.

بسیاری از مشاغل هنوز از PABX سنتی استفاده می کنند و به سرمایه گذاری در سیستم های تلفنی با عملکرد محدود ادامه می دهند، اما این امر به طور کلی تحت تأثیر نیازها و انتظارات شرکت است. با این حال ما شاهد افزایش استفاده از IP PBX و سیستم PBX میزبان هستیم.

تفاوت بین PBX و PABX:

PABX (تعویض انشعاب خودکار خصوصی) نوعی سانترال خودکار است. اصطلاح PABX برای سیستم های خودکار مدرن ایجاد شده است، در حالی که PMBX (مبادله شاخه دستی خصوصی) به سیستم های دستی قدیمی اشاره دارد. با این حال، همه سیستم های PBX مدرن امروزه خودکار هستند و دیگر نیازی به تمایز بین سیستم های خودکار و دستی نیست. در امروزه، مخفف PABX و PBX به جای هم استفاده می شوند و همان سیستم را توصیف می کنند.

ویژگی تلفن های سانترال:

عملکرد PBX می تواند بسیار پیچیده باشد، اما در ادامه برخی از ویژگی های اساسی آن را بیان می‌کنیم:

 • استفاده بیش از یک خط تلفن در یک سازمان
 • مدیریت تماس های ورودی و خروجی
 • تقسیم یک خط تلفن منفرد به چندین خط داخلی که از طریق شماره‌های سه یا چهار رقمی موسوم به پسوند شناسایی می شوند و تماس ها را به خط داخلی مناسب می رسانند.
 • ارتباطات داخلی و رایگان
 • ارتباط با کیفیت با مشتریان از طریق ویژگی هایی مانند ضبط تماس، پست صوتی، تلفن گویا و غیره
 • پاسخ‌های خودکار که بطور خودکار کاربران را از طریق منوهای صوتی به سمت مناسب ترین خطوط هدایت می کند
 • مدیریت هزینه ها
 • ارتباطات شبانه روزی

 

پشتیبانی سانترال برای شرکت های مختلف:

هیچ دو شغلی یکسان نیستند به همین دلیل سیستم های مختلفی برای نیاز های مختلفی وجود دارند. سیستم های سانترال انعطاف پذیر هستند. امروزه اکثر مشتریان سیستم های تلفنی IP یا سیستم های تلفنی ترکیبی را می خواهند اما این خدمات هنوز شامل سیستم های تلفنی آنالوگ نیز می شود.

پشتیبانی سانترال مزایای سیستم های تلفنی سنتی را با فناوری IP ترکیب می کند. توانایی سیستم در متمرکز کردن ارتباطات و مدیریت شبکه به شما کمک می کند ضمن کاهش هزینه ها، کارایی را افزایش دهید.

سیستم های PBX آنالوگ همچنان مدیریت تماس کارآمد و انعطاف پذیری را برای نیازهای تجاری شما فراهم می کند و امکان گسترش در آینده نیز وجود دارد.

نیاز شما هر چه باشد، پاناسونیک به شما آزادی و انعطاف پذیری گسترده ای از سیستم های ارتباطی PBX سیمی و بی سیم را می دهد.

پشتیبانی سانترال برای هر صنعتی

سیستم های سانترال پاناسونیک برای همه بخش های صنعت از فروش و مدیریت تا مراقبت های بهداشتی مناسب هستند. تیم خدمات پشتیابنی سانترال ما تمام نیاز های ارتباطی آینده شما را برآورده می کند. کار روزمره شما را آسان تر می کنیم و به شما آزادی می دهیم تا بر روی بهترین کار تمرکز کنید؛ بنابراین، نیاز شما هر چه باشد، ما می توانیم ابزارهای ارتباطی را به شما ارائه دهیم.