استعلام تعرفه خدمات شبکه شرکت شبکه ارغوان ارتباط

خدمات شبکه که شامل مشاوره، تهیه و تامین اجزاء شبکه، خرید دستگاه ها و تجهیزات شبکه، استقرار، راه اندازی و پشتیبانی و ارزیابی است توسط تیم متخصصان و مهندسان فنی شرکت تجهیزات شبکه ارغوان ارتباط ارائه می گردد. شرکت شبکه ارغوان ارتباط چندین پروژه موفق صفر تا صد اجرای پسیو و اکتیو را در کارنامه درخشان خود دارد. از جمله اجرا پروژه شبکه می توان به اجرا پسیو و اکتیو در بیمارستان جامع سرطان برکت، بیمارستان مرکز طب برکت، ساختمان مرکزی کرمان خودرو (کادک)، ساختمان مرکزی بانک سینا، ساختمان مرکزی شرکت تاپکو، شرکت ایرانخودرو (تام) و سایر موارد اشاره کرد.

برخی مشتریان شبکه ارغوان

نمونه ای از اجرای پروژه های شبکه توسط گروه شبکه ارغوان :

ردیفنام پروژهشرح اجراتاریخ اجرای پروژهمدت اجراآدرس محل اجرای پروژه
1بانک مهر اقتصاد استان یزداجرای server room138924 روزیزد – میدان باهنر – بلوار شهید صدوقی
2بانک مهر اقتصاد استان آذربایجان غربیاجرای server room139020 روزارومیه – ابتدای خیابان ارتش
3بانک گردشگریاجرای server room138915 روزتهران – خیابان فرشته
4بانک مهر اقتصاد استان لرستاناجرای server room139025 روزلرستان – روبه روی بیمارستان عشایر
5صندوق بیمه روستاییان وعشایرطراحی و اجرای شبکه پسیو و اکتیو در دو ساختمان139116 روزکرمانشاه – بلوار گلریزان
6بانک مهر اقتصاد استان قزویناجرای server room139318قزوین- چهارراه ولیعصر
7بانک مهر اقتصاد استان قزوینطراحی و اجرای شبکه پسیو و سیستم نظارت تصویری و امنیتی 13 شعبه13935 ماهکل استان قزوین (ابیک – تاکستان – محمدیه – البرز و شعب داخلی استان)
8بانک مهر اقتصاد شعب استان مازندارانطراحی و اجرای سیستم نظارت تصویری (دوربین مدار بسته) 42 شعبه13913 ماهکلیه شعب استان مازندران
9بانک مهر اقتصاد شعب استان مازندرانطراحی و اجرای شبکه پسیو 16 شعبه از 42 شعبه استان13925 ماهاستان مازندران(چمستان- نور – چالوس – تنکابن- رامسر و ….)
10بانک مهر اقتصاد استان کرمانشاهطراحی و اجرای شبکه پسیو 18 شعبه از 22 شعبه استان کرمانشاه13946 ماهکلیه شعب استان کرمانشاه (گیلانغرب – سرپل ذهاب – قصر شیرین –روانسر – پاوه- سنقر – هرسین – صحنه و شعب داخلی استان
11بانک مهر اقتصادطراحی و اجرای سیستم نظارت تصویری و امنیتی 22 شعبه استان کرمانشاه13932 ماهکلیه شعب استان کرمانشاه
12موسسه مالی و اعتباری فردوسیطراحی و اجرای server room13931 ماهتهران – خیابان قائم مقام
13صنایع دفاعاجرا و راه اندازی server room ساختمان صنایع دفاع13921 ماهتهران – میدان هروی
14شرکت بهمن خودروطراحی و اجرای شبکه پسیو در 3 طبقه13921 ماهتهران – خیابان ازادی
15هواپیماییطراحی و اجرای شبکه پسیو139614 روزفرود گاه مهراباد
16همراه اولاجرای سیستم نظارتی13961 ماهتهران – خیابان شاپور
17صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان بوشهرطراحی و اجرای پسیو شبکه و سیستم نظارتی و امنیتی استان بوشهر13981 ماهاستان بوشهر

اصول اولیه درلیست قیمت و تعرفه خدمات شبکه

در جهان مدرن کنونی شبکه ها جزء جدایی ناپذیر از هر کسب و کاری می باشند. یک شبکه پویا باید پایدار، قابل اعتماد باشد و نگهداری از آن آسان باشد. لذا نگران هزینه کابل کشی شبکه یا قیمت کابل کشی شبکه یا حتی اجرت اجرا پروژه شبکه خود نباشید، زیرا بودجه ای که صرفه را اجرا پروژه شبکه خود می کنید کسب و کار فعلی و آینده شما را تضمین می کند. اصولا اجرت اجرا پروژه شبکه به عوامل مختلفی بستگی دارد. قبل از شروع به کار و برای مثال اطلاع از قیمت کابل کشی شبکه باید شبکه شما شناسایی و مورد بررسی قرار گیرد. در تخمین قیمت و تعرفه های خدمات شبکه اصول اولیه ای مورد توجه قرار می گیرد. عموما شناسایی موارد زیر برای استقرار، نصب و راه اندازی هر شبکه الزامی است:

 • شناسایی نیازهای کسب و کار
 • معماری شبکه
 • توپولوژی یا طرح دیجیتالی مناسب هر شبکه
 • شناسایی تعداد سخت افزار خاصی که هر شبکه نیاز دارد
 • مکان استقرار سخت افزار برای ایجاد بیشترین کارایی

پس از شناسایی نیاز کسب و کارها بدون شک معماری شبکه مهمترین بخش اجرای پروژه شبکه است. در این بخش تمامی سرویس ها و دستگاه های شبکه با هم در یک ساختار منسجم قرار می گیرند تا نیازهای اتصال دستگاه ها و تجهیزات شبکه را برآورده کنند و برنامه های مشتری را نیز اجرا کنند. بر حسب معماری سه نوع اصلی شبکه برای محاسبه تعرفه خدمات شبکه وجود دارد:

 • شبکه ها در مراکز داده
 • شبکه های قابل دسترس در شعبه ها و مکان های مختلف
 • شبکه های گسترده (WAN)
 • هزینه ها و تعرفه های خدمات شبکه در حال نوسان هستند!

بزرگترین عامل در برآورد قیمت و تعرفه های خدمات نصب شبکه سخت افزار است. به غیر از هزینه های کابل کشی شبکه سخت افزارهای دیگری نیز باید در یک شبکه مستقر و راه اندازی گردند.

 • کانکتورهای RJ45
 • پلاگین های داده
 • صفحات دیواری
 • روترهای وایرلس و اکسس پوینت ها
 • پچ پنل ها
 • پچ کابل ها
 • لوله ها
 • سوئیچ های اترنت
 • گیره های پلاستیکی
 • نوار چسب و بست کابل و سایر موارد

میزان تجهیزاتی که برای نصب و راه اندازی یک شبکه مورد استفاده قرار می گیرد نیز بر لیست قیمت و تعرفه خدمات شبکه تاثیر مثبت دارد. ممکن است نیاز باشد که برای ارزیابی نصب شبکه خود بودجه ای را در نظر بگیرید تا برآورد دقیقی از هزینه ها و تعرفه های خدمات شبکه را بدست آورید. لذا با یک تکنسین نصب حرفه ای مشاوره کنید. تکنسین های شرکت تجهیزات شبکه ارغوان ارتباط قبل از عقد قرارداد نصب و اجرای پروژه های شبکه خواه پسیو یا اکتیو از سایت شبکه شما بازدید می کنند. نیازهای کسب وکار شما را درک و به صورت حضوری از سایت بازدید کرده و پس از ارزیابی اطلاعات اولیه ای را در اختیار شما قرار می دهند. این اطلاعات پایه می تواند اندازه، قدمت و بزرگی شبکه شما باشد. همچنین این اطلاعات قیمت انواع خدمات و هزینه های کابل کشی شبکه و اجرت اجرای پروژه شبکه را تعیین می کند.

کابل کشی و نصب شبکه

شبکه ها درکسب و کارهای کنونی بسیار اهمیت دارند. مطمئن ترین و ایمن ترین شبکه ها برای انتقال اطلاعات از کابل های واقعی استفاده می کنند. شبکه های کابلی نسبت به شبکه های رادیویی و وایرلس بسیار قابل اعتمادتر و پایدارتر هستند. همچنین نگهداری چنین شبکه های آسان تر است. شبکه هایی که با کابل کشی راه اندازی می گردند بقدری پیچیده هستند که نیاز به تخصص دارند. برای ایجاد یک شبکه خوب و جلوگیری از مشکلات تعمیر و نگهداری باید به روشی بسیار خاص نصب و سازماندهی شوند. اما مزایای قابل توجهی را از نظر اتصال و امنیت فراهم می کند. برای کابل کشی شبکه خود با متخصصان شرکت شبکه ارغوان تماس بگیرید.

برآورد هزینه کابل کشی شبکه

بیشترین هزینه کابل کشی شبکه را کابل های شبکه و نیروی انسانی تشکیل می دهند. نصب شبکه سیمی به سطح بالاتری از تخصص نیاز دارد. این تخصصها در تجهیزات فناوری اطلاعات مانند روترها، سوئیچ‌ها و سرورها و هم در تجهیزات اتصال مانند کابل‌کشی، دوشاخه‌های داده، پورت‌های دیواری به کار می رود. همچنین مهندسان و متخصصان نصب بهترین راه ها را برای برنامه ریزی، نصب، تنظیم و مقیاس بندی در راه اندازی شبکه ها ارائه می دهند. در لیست قیمت و تعرفه خدمات شبکه هزینه متخصصان نیز با توجه به بزرگی شبکه، پیچیدگی، توپولوژی و زمان محاسبه می گردد که بسیار متغیر است. دستمزد نیروی انسانی و متخصص در اجرت اجرای پروژه شبکه جایگاه ویژه ای دارد. از طرفی هزینه کابل کشی شبکه براساس قیمت بازار قطعات شبکه متفاوت است. هرچند تعرفه کابل کشی شبکه نیز توسط سازمان صنفی رایانه کشور تعریف گردیده است اما به دلیل بالابودن هزینه های تجهیزات و نیروی انسانی نمی توان تعرفه های کابل کشی سازمان صنفی را اعمال کرد.
قیمت کابل شبکه بستگی به نوع کابل نیز دارد. هزینه کابل Cat 6 نسبت به کابل Cat 7 کمتر است. هزینه متوسط ​​کابل های فیبر نوری نیز بسیار گران و متغیر است. قیمت اجزای دیگر مانند نوار چسب، نوارهای مدیریت کابل فلزی، پچ پنل ها، افزایش دهنده برد وای فای، پورت های اترنت با پنل های دیواری نیز در هزینه کابل کشی شبکه محاسبه می گردد. البته راه کارهای زیادی برای کاهش هزینه ها وجود دارد.

راه حل کاهش هزینه کابل کشی شبکه

می توانید با انتخاب کابل Cat6 به جای Cat7، یا با تهیه برخی از سخت افزارها به جای استفاده از نصاب یا پیمانکار، هزینه ها را کاهش دهید. همچنین می توانید با ایجاد یک طرح جامع طراحی و نصب شبکه از قبل، هزینه نصب شبکه را پایین نگه دارید. این کار به شما کمک می کند تا هزینه کلی نیروی انسانی و تجهیزات و همچنین زمان نصب را به طور دقیق برآورد کنید.

اجرای پسیو و اکتیو برای محاسبه تعرفه خدمات شبکه

نصب شبکه به فرآیند راه اندازی کلیه سخت افزارها و نرم افزارهای لازم برای ایجاد یک شبکه اشاره دارد. شبکه یک سیستم پیچیده است که شامل رایانه ها و دستگاه های به هم پیوسته ای است که قادر به برقراری ارتباط و اشتراک منابع بین یکدیگر هستند. با شرکت تجهیزات شبکه ارغوان ارتباط با خیال راحت طراحی، نصب و پیکربندی شبکه خود را انجام دهید.
یکی از حوزه هایی که شبکه ارغوان تخصص دارد راه اندازی و اجرای پسیو و اکتیو در شبکه های سازمانی است. مهم ترین نکته ای که مهندسین شبکه ارغوان به آن توجه دارد، ارزیابی نیازهای سازمانی است. در هنگام نصب و راه اندازی شبکه سازمانی علاوه بر لیست قیمت و تعرفه خدمات شبکه نکات زیر توسط متخصصان مورد توجه قرار می گیرد:

سازمان ها و تعرفه خدمات شبکه

انتخاب نوع و اندازه شبکه مناسب برای سازمان ها نیاز به دانش تخصصی دارد. یک کار پیچیده است که با دانش تخصصی در جنبه های مختلف مانند امنیت، مقیاس پذیری و عملکرد نیاز دارد. اندازه شبکه نقش بسیار مهمی در شروع کار دارد. متخصصان شرکت تجهیزات شبکه ارغوان تجربه موفق در اجرای انواع پروژه های بزرگ و سازمانی را در کارنامه خود دارند.
از طرفی درک تفاوت بین LAN و WAN برای نصب صحیح شبکه بسیار مهم است، زیرا هر کدام مجموعه ای از الزامات سخت افزاری، تنظیمات و هزینه های خاص خود را در تعرفه خدمات شبکه دارند.
به عنوان مثال برای تنظیمات کوچکتر، مانند دفاتر خانگی یا مشاغل کوچک، یک شبکه LAN ممکن است کافی باشد. در صورتی که برای اتصال پایدار و یکپارچه در شرکت‌های بزرگ‌تر با مکان‌های متعدد احتمالاً به WAN نیاز دارند.
از سایر ملزوماتی که در اجرت اجرای پروژه شبکه و عملکرد آن تاثیر دارند می توان به مواردی مانند امنیت، تحرک، بودجه، مقیاس پذیری و نگهداری اشاره کرد که در ادامه به مهمترین آنها می پردازیم.

امنیت

سازمانی هایی که داده های حساسی را مدیریت می کنند نگران امنیت سازمان خود هستند. قیمت کابل کشی شبکه با نیازهای امنیتی خاص هر سازمان متفاوت است.کابل کشی های اترنت اقدامات امنیتی قوی تری را ارائه می دهند.

بودجه

محدودیت های بودجه می تواند به طور قابل توجهی بر انتخاب نوع شبکه و قیمت لیست و تعرفه خدمات شبکه تأثیر بگذارد. هزینه کابل کشی شبکه‌های اترنت اغلب شامل هزینه‌های اولیه بالاتری است. از طرفی هزینه‌های نگهداری طولانی ‌مدت کمتری دارند. اجرت اجرا پروژه شبکه های Wi-Fi ممکن است کمتر باشد، اما ممکن است هزینه های مداومی را برای امنیت و بهینه سازی عملکرد تحمیل کند.

سخت افزارها و تعرفه خدمات شبکه

متخصصان شبکه ارغوان ارتباط در اجرای هر پروژه اکتیو یا پسیو به نوع و نیاز شبکه ها توجه کرده و سخت افزارها را انتخاب می کنند. سخت افزارهای متداول در اجرای پروژه ها می تواند روترها، سوئیچ ها، فایروال ها و کارت های رابط شبکهWi-Fi، اکسس پوینت های بی سیم باشند.

برخی از سخت افزارها، مانند سوئیچ های چند لایه یا فایروال های پیشرفته با ویژگی های ضد بدافزار یکپارچه، می توانند چندین عملکرد را انجام دهند. برای شبکه‌های مقیاس بزرگ در سازمان‌هایی مانند ایران خودرو، کرمان خودرو سخت‌افزار اضافی مانند دروازه‌ها یا متعادل‌کننده‌های بار نیز ممکن است برای مدیریت حجم بالای ترافیک و افزایش امنیت لازم باشد. چند مولفه رایج عبارتند از:

روترها

روترها به عنوان دروازه بین شبکه های مختلف عمل می کنند و بسته های داده را بین آنها هدایت می کنند. آنها می توانند یک شبکه محلی (LAN) را به اینترنت متصل کنند یا چندین شبکه محلی را در یک سازمان پیوند دهند. روترهای پیشرفته ممکن است ویژگی های امنیتی داخلی مانند فایروال داشته باشند. انتخاب نوع مناسب و تعداد آن ها بر قیمت لیست تعرفه خدمات شبکه می افزاید.

سوئیچ ها

سوئیچ ها در راه اندازی شبکه سیمی ضروری هستند که در لایه پیوند داده برای اتصال دستگاه ها در یک شبکه LAN کار می کنند. برخلاف هاب‌های اصلی، سوئیچ‌ها کارآمدتر هستند زیرا فقط داده‌ها را به دستگاهی که برای آن در نظر گرفته شده ارسال می‌کنند و ازدحام شبکه را کاهش می‌دهند. کیفیت، برند معتبر و تعداد سوئیچ ها در هرشبکه متفاوت و اجرت اجرا پروژه شبکه تاثیر می گذارد و قیمت ها را افزایش و یا کاهش می دهد.

فایروال ها

فایروال ها سیستم های امنیتی شبکه هستند که ترافیک ورودی و خروجی شبکه را نظارت و کنترل می کنند. آنها بر اساس سیاست های امنیتی یک سازمان به عنوان یک مانع بین شبکه داخلی شما و شبکه های خارجی مانند اینترنت عمل می کنند.

اکسس پوینت ها

برای شبکه های Wi-Fi، نقاط دسترسی بسیار مهم هستند. آنها از طریق کابل اترنت به یک روتر سیمی، سوئیچ یا هاب متصل می شوند و سیگنال Wi-Fi را به یک منطقه تعیین شده پخش می کنند. اکسس پوینت ها به دستگاه های بی سیم اجازه می دهد تا به شبکه متصل شوند.

مراحل نصب و راه اندازی شبکه

قبل از شروع به کار متخصصان و کارفرمایان طی جلسات حضوری نسبت به راه اندازی و اطلاع از لیست قیمت و تعرفه خدمات شبکه تصمیم نهایی را می گیرند. برای نصب و راه اندازی یک شبکه خواه دفاتر کوچک یا سازمانی مراحل زیر اجرا می گردد. هر کدام از این مراحل به عملکرد و قابلیت اطمینان راه اندازی نهایی و تخمین تعرفه شبکه کمک می کنند.

برنامه ریزی

در این مرحله اولیه، سازمان ها باید نیازها، اهداف و محدودیت های شبکه ای خود را به دقت ارزیابی کنند. مرحله برنامه ریزی شامل شناسایی اندازه شبکه، نوع سخت افزار مورد نیاز و توپولوژی شبکه است که به بهترین وجه نیازهای سازمان را برآورده می کند. این مرحله اغلب شامل مشاوره با متخصصان فناوری اطلاعات شرکت تجهیزات شبکه ارغوان است تا اطمینان حاصل شود که شبکه نیازهای فعلی و آینده را برآورده می کند.

انتخاب سخت افزار

پس از اتمام مرحله برنامه ریزی، انتخاب سخت افزار مناسب بسیار اهمیت دارد. روترها، سوئیچ‌ها، فایروال‌ها و کارت‌های رابط شبکه بایدبا مشخصات تعیین‌شده در مرحله برنامه‌ریزی مطابقت داشته باشند. بسیار مهم است که سخت افزاری را انتخاب کنید که نه تنها نیازهای فعلی را برآورده کند، بلکه امکان توسعه در آینده را نیز فراهم کند.

چیدمان و نصب کابل

این مرحله به ویژه برای کابل کشی شبکه های سیمی مهم است. کابل های اترنت باید مطابق با توپولوژی شبکه از پیش تعیین شده تنظیم شوند. برای شبکه هایWi-Fi، تعیین مکان بهینه اکسس پوینت ها ضروری است. مدیریت مناسب کابل و برچسب گذاری برای تعمیر و نگهداری طولانی مدت و عیب یابی بسیار مهم است. هزینه کابل کشی شبکه با توجه به اندازه شبکه، مکان نصب کابل ها بسیار متغیر است و با بودجه سازمان ها یا شرکت ها تعیین می گردد.

پیکربندی و آزمایش

پس از نصب فیزیکی سخت افزار، مرحله بعدی شامل پیکربندی نرم افزار است. این شامل تخصیص آدرس های IP، تنظیم پروتکل های امنیتی مانند ضد بدافزار و فایروال ها و تعریف کنترل های دسترسی است. پس از پیکربندی، آزمایش های دقیق انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که شبکه هم عملکرد و هم ایمن است.

نگهداری و نظارت

پس از عملیاتی شدن شبکه، کار تمام نمی شود. باید از ایمنی و عملکرد صحیح شبکه مطمئن گردید. لذا نگهداری و نظارت مداوم برای اطمینان از ایمن ماندن و عملکرد خوب شبکه حیاتی است. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری منظم، نظارت بر دسترسی غیرمجاز و تنظیم عملکرد از جمله این کارهاست.

توافق نهایی در اجرای پروژه شبکه

تمامی مراحل ذکر شده توسط دو طرف قرارداد مورد بررسی قرار گرفته و توافق صورت می گیرد. لیست قیمت و تعرفه خدمات شبکه اولیه آماده و در اختیار کارفرمایان قرار می گیرد. در مراحل اولیه تعرفه خدمات شبکه و اجرت اجرا پروژه شبکه به صورت کلی تخمین زده می شود. برخی از هزینه ها مانند هزینه های کابل کشی شبکه بسیار متغیر و هزینه های جاری در طی اجرا پروژه غیر قابل اجتناب است.
پیش بینی نیازهای آتی در حالی که نیازهای کنونی را اجرا می کنید تخصص و تجربه می خواهد. با شرکت تجهیزات شبکه ارغوان ارتباط تجربه کافی با چالش های مختلف در راه اندازی و اجرای پروژه شبکه را دارد و می تواند به راحتی نیازهای فعلی و آینده شرکت ها و سازمان ها را برآورده کند. شبکه ارغوان راه حل های شبکه ای طراحی شده، مقیاس پذیر و به روز متناسب با نیازهای خاص سازمان ها را ارائه می دهد.

با شرکت شبکه ارغوان ارتباط می توانید مطمئن باشید که نتایج عملکرد شبکه شما مانند در دسترس بودن و ظرفیت تضمین شده است. ارغوان شبکه می تواند به شما کمک کند تا نحوه طراحی، مصرف و راه اندازی شبکه سازمانی خود را برای سازمان خود به طور اساسی پایه ریزی کنید.