پشتیبان

تعرفه پشتیبانی شبکه

تعرفه پشتیبانی شبکه

امروزه وجود شبکه های رایانه ای در ادارات و شرکت های بزرگ و کوچک یک ضرورت است. برای راه اندازی یک شبکه کامپیوتری فعال، نیاز به مجموعه ای از تجهیزات سخت افزاری و نرم افرای می باشد. نیاز به اشتراک گذاری دستگاه های مختلف در مکان های مختلف یک شرکت و اداره باعث شده است که راه اندازی شبکه برای کاهش هزینه های مالی و زمانی بسیار مأثر و مفید باشد. برای دریافت تعرفه پشتیبانی شبکه با شماره ( 41902-021 ) تماس بگیرید.

شرکت شبکه ارغوان با کادری مجرب از متخصصان و مهندسین شبکه اماده است تا خدمات طراحی، اجرا شبکه را به بهترین نحوه و مناسبترین قیمت انجام دهند. حفظ امنیت اطلاعات، عیب یابی برای جلوگیری از ایجاد اختلالات خرابکاران در شبکه های کامپیوتری باعث شده است تا وظایف پشتیبان شبکه بسیار سنگین و حیاتی باشد. تیم پشتیبان شبکه ارغوان پس از سالها تجربه در زمینه شبکه های کامپیوتری آماده است تا با جدیدترین متد های روز دنیا پشتیبانی شبکه های کامپیوتری شما را بر عهده گیرند.

تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه

برای دریافت قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری می توانید با شماره پشتیبانی شرکت (41902-021) تماس حاصل فرمائید.

در مقالات گذشته راجع به قرارداد راه اندازی و پشتیبانی شبکه و به طور کلی فاکتور های خدمات شبکه صحبت شده است. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه بپردازیم.

خدمات پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری، به دلیل پیچیدگی، گستردگی و تفاوت شبکه ها، تعرفه و قیمت های متفاوتی برای هر مجموعه دارد; علاوه بر این موضوع، هر شرکت ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه، یکسری خدمات و فاکتور های خاص خود را دارد که بازهم رنج قیمت پشتیبانی شبکه را تغییر می دهد. به همین خاطر ممکن است وقتی به دنبال قیمت ها و تعرفه پشتیبانی شبکه می گردید با دیدن قیمت های متفاوت کمی گیج شوید.

قیمت پشتیبانی شبکه به عوامل و فاکتور های بسیاری وابسته است که البته گفتیم برای شرکت های متفاوت هم ممکن است این فاکتورها تغییر کند. در ادامه به بررسی مهم ترین موارد تاثیر گذار در محاسبه تعرفه پشتیبانی شبکه می پردازیم.

عوامل تاثیرگذار در قیمت خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

  • تعداد تجهیزات موجود در شبکه کارفرما
  • تنوع سخت افزارهای شبکه
  • نرم افزارهای موجود درشبکه
  • فاصله موقعیت مکانی بین کارفرما و شرکت ارائه دهنده خدمات
  • نحوه ارائه خدمات پشتیبانی​ شبکه

تعداد تجهیزات موجود در شبکه کارفرما

هرچه تعداد تجهیزات شبکه مانند کامپیوترها، سرورها، پرینترها و… در مجموعه ای بیشتر باشد، هزینه پشتیبانی آن شبکه بیشتر خواهد شد. این افزایش قیمت به خاطر این است که پیمانکار باید برای پیکربندی و عیب یابی هر سیستم و تجهیزاتی زمان صرف کند و هرچه تعداد دفعات و ساعات بازدید از شبکه بیشتر باشد در نتیجه قیمت پشتیبانی شبکه بالاتر می رود.

تنوع سخت افزارهای شبکه

اگر در شبکه ای از تعداد زیادی دستگاه پیچیده و تخصصی استفاده شود، هزینه پشتیبانی آن نسبت به شبکه ای با سیستم های ساده تر، بیشتر می شود. این موضوع کاملا طبیعی است چون هرچه دستگاه ها تخصصی تر باشدنیاز به متخصص حرفه ای برای نصب، تعمیر و عیب یابی آن بیشتر می شود و پیمانکار می بایست افراد متخصص زیادی را به محل پروژه بیاورد که همین کار هزینه ی زیادی در بر دارد.

نرم افزارهای موجود درشبکه

همانطور که تجهیزات سخت افزاری در هزینه خدمات پشتیبانی شبکه تاثیر دارد، تمامی نرم افزارهایی ( مانند: DHCP، نرم افزارهای مجازی سازی، Active Director ، فایروال ها(Firewall) و… ) که روی سیستم ها نصب می شوند هم روی تعرفه پشتیبانی شبکه تاثیر به سزایی دارند. این نرم افزارها هم نیاز به متخصصان خاص خود دارد و همانطور که گفتیم، حضور متخصص وصرف وقت روی شبکه شما باعث بیشتر شدن قیمت پشتیبانی شبکه می شود.

فاصله موقعیت مکانی بین کارفرما و شرکت ارائه دهنده خدمات

هرچه میزان فاصله یا موقعیت مکانی بین کارفرما و شرکت ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه کمتر باشد (مثلا هردو در تهران باشد!)، هزینه های عبور و مرور و فرستادن تجهیزات و … کمتر می شود در نتیجه قیمت کلی قرارداد پایین می آید. اما اکثر فاصله بین پیامنکار و کارفرما بیشتر شود به همان میزان هزینه های پشتیبانی بیشتر خواهد شد.

نحوه ارائه خدمات پشتیبانی​ شبکه

عامل دیگری که بر قیمت پشتیبانی شبکه تاثیر میگذارد، نحوه ارئه سرویس های پشتیبانی شبکه است. به طور کلی به ۲ صورت شرکت های پشتیبانی شبکه، سرویس ارائه می دهند:

  • پشتیبانی حضوری
  • پشتیبانی غیرحضوری (تلفنی و یا دور کار با نرم افزارهایی مثل anydesk و…)

پشتیبانی غیر حضوری بخاطر اینکه زمان کمتری میگیرد و البته نیازی به هزینه رفتن به محل کارفرما (بخصوص اگر در شهر دیگری باشد) نیست، هزینه بسیار کمتری از پشتیبانی حضوری که پشتیبان شبکه باید در محل حاضر شود خواهد داشت.

 تعداد دفعات بازدید کارشناس شبکه

عامل مهم اخری که در تعرفه پشتیبانی شبکه تاثیر می گذارد، تعداد دفعات بازدید پشتیبان شبکه از مجموعه کار فرما در ماه است که با توجه به نیازهای شبکه ی کارفرما تنظیم می شود. هرچه تعداد روزهای بازدید بیشتر شود طبعا میزان افزایش قیمت ها هم بیشتر خواهد شد و بالاعکس.

** انتخاب بهترین تیم کارشناس شبکه برای پشتیبانی شبکه شما امری ضروریست!!

در بحث پشتیبانی شبکه، خیلی روی ارزان بودن قیمت ها توجه کنید؛ بلکه بهتراست در ابتدا نیازهای مجموعه خود را به خوبی بشناسید  و بعد در مورد  تخصص و کیفیت و تجربه شرکت های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه اطمینان حاصل کنید. چرا که اگر اختلال و خرابی قابل توجهی در شبکه شما به وجود آید، هزینه جبران آن ممکن است چندین برابر بیشتر از هزینه قرارداد پشتیبانی شبکه شما شود.

شما می توانید با تماس با شرکت شبکه ارغوان از طریق بهترین و باتجربه ترین کارشناسان شبکه، از تجهیزات موردنیاز و  پیکربندی شبکه مناسب خودتان باخبر شوید . کارشناسان شبکه ارغوان با منصفانه ترین قیمت و تعرفه های پشتیبانی شبکه ، بهترین عملکرد را به شما ارائه خواهند داد.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره  41902-021 تماس حاصل فرمایید.

یک نظر در “تعرفه پشتیبانی شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *