برند

کیونپ QNAP چیست؟+ انواع دستگاه های ذخیره ساز کیونپ

کیونپ چیست و کاربرد آن چگونه است

کیونپ QNAP چیست ؟ چرا به کیونپ QNAP نیاز داریم؟ دستگاه های کیونپ QNAP چگونه کار می کند؟ مزایای دستگاه های کیونپ QNAP چیست؟ کیونپ QNAP را کجا استفاده کنیم؟ سیستم عامل های کیونپ چگونه کار می کنند؟ ذخیره ساز یا استوریج کیونپ QNAP NAS چیست؟ و سوالاتی در این زمینه که دغدغه بیشتر متقاضیان دستگاه های کیونپ QNAP است. دراین مقاله قصد داریم که توضیحات جامع و مفیدی در مورد دستگاه های کیونپ QNAP ارائه دهیم تا به بیشتر سوالات مخاطبان پاسخ داده شود.

فروشگاه تجهیزات شبکه ارغوان نمایندگی خرید کیونپ در ایران.

تاریخچه کیونپ چیست؟

شرکت تایوانی QNAP در سال 2004 به عنوان زیر مجموعه IEI Integration Corporation که پیشرو در ساخت رایانه های صنعتی بود، تاسیس شد. این شرکت طیف وسیعی از محصولات قابل اعتماد برای شبکه های خانگی SOHO و شرکت های بزرگ Enterprise را عرضه می کند. می توان به سادگی گفت که سیستم های کیونپ

QNAP Systems Inc تولید کننده لوازم شبکه با کیفیت بالا است. QNAP راهکارهایی را جهت ذخیره سازی در اختیار متقاضیان خود قرار می دهد. در سیستم های سخت افزاری برای به اشتراک گذاشتن فایل ها، مدیریت ذخیره سازی و خدمات ابری و همچنین اپلیکیشن های نظارتی در شبکه های خانگی و مشاغل تخصص دارد. همچنین راهکار هایی را جهت ذخیره سازی در اختیار متقاضیان خود قرار می دهد.

qnapاستوریج کیونپ NAS

معمولا دستگاه هایی نظیر لب تاپ، رایانه های شخصی و تلفن ها در معرض از دست دادن اطلاعات قرار دارند. آیا نگران این هستید که اطلاعات شما کجاست و چگونه از آن استفاده می شود؟ آیا می خواهید برای ذخیره اطلاعات خود درمحیط های ابری ماهانه هزینه ای را پرداخت کنید؟ NAS (Network Attach Storage) ایده آل ترین راه حل ذخیره سازی متصل به شبکه است. یعنی ذخیره سازی اطلاعات شما در قالبی امن و مقاوم بر روی شبکه شما قرار می گیرد. NAS مرکز ذخیره سازی متمرکز در شبکه خانگی یا در شبکه های مشاغل است.

اگر می خواهید از تمام دستگاه ها خود در یک مکان بک آپ یا پشتیبانی داشته باشید، اگر می خواهید از تمام اطلاعات شخصی خود، از همه فیلم ها و تصاویر و هرآنچه که در دستگاه خود دارید بک آپ داشته باشید، ذخیره ساز متصل به شبکه NAS این کار را انجام می دهد. در واقع NAS دستگاهی است که یک یا چند هارد دیسک را درخود دارد و به شبکه شما متصل می شود و به سایر دستگاه ها امکان دسترسی به محتوای ذخیره شده را می دهد. NAS با بکارگیری از ویژگی های خود نظیر پشتیبانی خودکار، RAID، پخش رسانه اجازه دسترسی از راه دور را در اختیار شما قرار می دهد.

با اتصال به شبکه اینترنتی می توانید از هر جای جهان به محتوای خود دسترسی داشته باشید. می توانید همه فیلم ها و موسیقی خود را در دستگاه NAS ذخیره کنید. می توانید آن را به طور همزمان، با چندین دستگاه دیگر تماشا یا گوش دهید. می توان از NAS در خانه برای تولید محتوای صوتی یا تصویری استفاده کرد و عکس ها، فیلم ها، موسیقی و اسناد را در NAS که بسیار امن تر است، ذخیره کرد. از طریق تلفن همراه و کامپیوترها نیز قابل دسترسی است. توسط شما یا با گروهی از دوستان و خانواده به اشتراک گذاشته می شود. ( استوریج شبکه چیست؟ مقایسه 3 نوع استوریج DOS,NAS,SAN )

انواع محصولات کیونپ qnap چیست؟

درهمین راستا کمپانی کیونپ Qnap، طیف وسیعی از محصولات کیونپ Qnap بهترین گزینه برای انجام قابلیت های ذخیره سازی متصل به شبکه NAS را به شما ارائه می دهد. کاربردهای بی پایان ذخیره سازهای کیونپ Qnap NAS آنرا به نام تجاری محبوب و قابل اعتمادی تبدیل کرده است. در بخش سخت افزار ذخیره سازی داده، کیونپ Qnap NAS حدود 1.7 سهم را بازار دارد. ذخیره ساز کیو نپ QNAP NAS به عنوان راهکاری در نظارت خانگی یا حرفه ای یا به عنوان سرور در دفتر کار معرفی شده است. انعطاف پذیری، قابلیت توسعه و کیفیت شگفت انگیز ذخیره ساز کیونپ Qnap NAS باعث شده که در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.

ذخیره ساز کیونپمعرفی ذخیره ساز کیونپ Qnap NAS

دستگاه های ذخیره ساز کیونپ Qnap NAS در اصل یک کامپیوتر مستقل هستند که برای ذخیره و به اشتراک گذاری حجم زیادی از داده های شما طراحی شده است. تمام عملیات ذخیره سازی داده ها، پشتیبان گیری داده ها، اشتراک گذاری آسان، مدیریت همه داده ها در یک مکان که اصلی ترین ویژگی های ذخیره ساز ها هستند در دستگاه های ذخیره ساز کیونپ Qnap NAS اجرا می شوند. این می تواند شامل پشتیبان گیری از عکس ها، فیلم ها، اسناد و حتی کل رایانه شخصی باشد. شامل آدرس MAC کنترل رسانه های شخصی شبکه شما نیز می باشد. می توانید از هر دستگاهی در شبکه یا حتی زمانی که خارج از خانه هستید با اتصال به اینترنت به این داده ها دسترسی پیدا کنید.

ذخیره سازی با کیونپ QNAP این امکان را به شما می دهد که در نحوه ذخیره سازی خود، در نحوه بکارگیری و بازنگری فایل ها تجدید نظر کنید. بررسی اجمالی وظایف اصلی که QNAP NAS انجام می دهد اهمیت استفاده از این فناوری پیشرفته را صد چندان می کند. ذخیره ساز کیونپ Qnap NAS مدیریت ذخیره سازی عکس و تصاویر، مدیریت ذخیره سازی فیلم ها، مدیریت ذخیره سازی موسیقی و مدیریت زندگی شما را بدون دانش پیچیده IT به طرز جادویی ساده می کند پخش موسیقی های ذخیره شده تنها گوشه ای از قابلیت ها پیشرفته ذخیره ساز کیونپ QNAP NAS را نشان می دهد.

داشتن خانه ای هوشمند با تجهیزات qnapسیستم عامل های کیونپ QNAP چیست؟

ذخیره سازکیونپ QNAP NAS فقط یک دستگاه ذخیره سازی ساده نیست. فناوری پیشرفته ذخیره سازکیونپ QNAP NAS دارای سیستم عامل های متنوع با قابلیت های بسیار زیادی است. از اصلی ترین سیستم عامل ذخیره ساز کیونپ QNAP NASمی توان به سیستم عامل هوشمند و (OS) که QTSنامیده می شود اشاره کرد. سیستم عامل QTS اساسا ذخیره سازکیونپ NAS QNAP را به یک کامپیوتر تبدیل می کند. سیستم عامل QTS ذخیره ساز کیونپ QNAP NAS ویژگی های بیشتری نسبت به ابر یا HDD خارجی در اختیار NAS می گذارد.

سیستم عامل QTS در ذخیره ساز QNAP NAS متناسب با نیاز شما عمل می کند. به طور معمول به روز می شود و برنامه های پیشرفته و امنیت بیشتری را در اختیار کلاینت های خود قرار می دهد. سیستم عامل QTSبه منظور اشتراک فایل ها، مدیریت ذخیره سازی، پشتیبان گیری، محیط های مجازی، محیط های چند رسانه ای و عملکردهای بالا طراحی شده است. سیستم عامل QTS ذخیره ساز کیونپ QNAP NASچندین گزینه را برای پشتیبان گیری مناسب در اختیار کلاینت های خود قرار می دهد.

سیستم عامل QTS ذخیره ساز کیونپ QNAP NAS بجای استفاده از هارد خارجی گزینه های پشتیبان گیری مناسب ازجمله Apple Time Machine for Mac ،QNAP NetBak Replicator for Windows را اجرا می کند. کپی کردن بدون USB ، پشتیبان گیری از طریق RTRR/rsync برای دسترسی از راه دور و راه کارهایی نظیر پشتیبان گیری ابری همگی از عملکردهای متنوع سیستم عامل QTS ذخیره ساز کیونپ QNAP NAS هستند.

فناوری های بی پایان کیونپ QNAP NAS

ذخیره ساز کیونپ QNAP NAS دارای فناوری ساده اما شگفت انگیز است. سیستم ذخیره ساز کیونپ QNAP NAS سیستم ذخیره سازی مرکزی شما با چندین هارد دیسک است که دائماً آنلاین است و همیشه از هر کجا در دسترس است. از جمله فناوری های بی پایان ذخیره سازهای کیونپ QNAP NAS می توان به موارد ذیل اشاره کرد: کدگذاری بر اساس K4، عکس های فوری، قابلیت ذخیره سازی بیشتر با استفاده از کارت های رابط PCIe از منحصر بفردترین و ارزشمند ترین ویژگی های ذخیره ساز کیونپ QNAP NAS هستند.

  • پخش فیلم با کیفیت بالا: شما به راحتی می توانید در هنگام پخش ویدئو های خود آنها را با فرمت ویدئوهای جهانی پخش کنید. با پخش فیلم با کیفیت بالا و شفاف امکان نمایش را در تلفن های با صفحه نمایش کوچک را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.
  • قابلیت عکس های فوری: یکی دیگر از فناوری های کیونپ که در دسترس عموم قرار دارد قابلیت عکس های فوری برای حفاظت از دیتاها هستند. این عملکرد پیشرفته باعث می شود که سریعتر از دیتاهای خود پشتیبان گیری و یا بازیابی داشته باشید. علاوه بر صرفه جویی درفضای اشغال شده، محافظت در برابر بد افزارها یا هک شدن، می توانید چندین نسل از دیتاها را ذخیره و ضبط کنید.
  • کارت های رابط PCIe : کارتهای رابط PCIe در 4 شیار PCIe یک ذخیره ساز کیونپ QNAP NAS قرارمی گیرند. عملکردهای بیشتری را عرضه می کنند. اتصال شبکه با سرعت بالا که با تعبیه کارت 10GbE امکان پذیراست. اتصالWi Fi با کارت بی سیم و پشتیبانی از حافظه نهان SSD با نصب کارت QM2 همگی سرمایه گذاری در آینده را برای شما تضمین می کنند. از بزرگترین مزایای پشتیبانی از کارت های PCIe در ذخیره سازهای کیونپ QNAP NAS رفع نیازهای رو به رشد در آینده است.

اجرا پروژهای گروهی و ذخیره ساز کیونپ QNAP NAS

چرا دیتاها ی ذخیره شده در ذخیره ساز کیونپ QNAP NAS از هر مکانی قابل دسترس است؟ برای اشتراک گذاری فایل ها بدون توجه به مکان در پروژه های گروهی نیاز به چندین پروتکل است. این پروتکل ها خدمات پیشرفته و کاربردی تری در اختیار کاربران و مشتریان قرار می دهد.

ذخیره سازکیونپ QNAP NAS با پشتیبانی از پروتکل ها ی گوناگون همانند SMB و AFP ارسال و دریافت دیتاها را براحتی با دستگاه های مختلف اجرا می کند. بدین صورت دسترسی همزمان به فایل ها توسط دستگاه های ویندوز، آدرس دسترسی مک Mac، سیستم عامل های لینوکس Linux، یونیکسUNIX، اندروید Android، دسترسی iOS، توسط ذخیره سازکیونپ QNAP NAS امکان پذیر می شود. بدین صورت نیازی به هارد خارجی که فقط به یک دستگاه محدود می شود نیست. همچنین کارایی و همکاری گروهی در بخش های مختلف و دفاتر را افزایش می دهد.

کلام آخر:

در این مقاله سعی کردیم به بخشی از سوالات شما از جمله اینکه واقعا کیونپ qnap چیست و چه کاربردی دارد اشاره کنیم. شما کاربران عزیز نیز می توانید در بخش ارسال دیدگاه ها، نظرات و دیدگاه های تخصصی و سوالات خود ار از ما بپرسید. یا برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش فنی شرکت شبکه ارغوان تماس حاصل فرمایید. شماره تماس ما: 41902-021

مطلب پیشنهادی بعدی جهت مطالعه: تنظیم کیونپ + آموزش نصب qnap در 4 مرحله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *