تست و راه اندازی نهایی شبکه پسیو توسط پسیوکار شبکه ارغوان

هزینه راه اندازی شبکه در شرکت مهندسی شبکه ارغوان

راه اندازی شبکه در سازمان های مختلف یکی از اقداماتی است که به جهت مشخص نبودن قیمت دقیق آن بسیاری را در این زمینه با شک و تردید رو به رو می سازد. با این وجود خوب است بدانید در صورت آشنایی با برخی عوامل مهم در طراحی شبکه، مانند هزینه سرور شبکه و عواملی از این قبیل قادر خواهید بود هزینه راه اندازی شبکه را به صورت حدودی تخمین بزنید.

البته توجه داشته باشید همان اندازه که تجهیزات با کیفیت و مناسب اهمیت دارند به همان میزان نیز تخصص افرادی که شبکه را راه اندازی می کنند نیز مهم است. گروه مهندسی شبکه ارغوان با بیش از دوازده سال تجربه (از سال 1387) در زمینه شبکه یکی از بهترین انتخاب های شما در رابطه با نصب شبکه به حساب می آید. متخصصان شاغل در تیم ارغوان نت با سال ها تجربه علاوه بر نصب و راه اندازی بی نقص متناسب با خواسته های شما، مشاوره هایی را نیز در جهت بالا بردن کارایی و صرفه جویی در هزینه پشتیبانی شبکه نیز به شما خواهند داد.

شبکه بی سیم یا با سیم؟ مسئله این است!

عامل موثر دیگری که در هزینه راه اندازی شبکه موثر است با سیم یا بدون سیم بودن آن است. عموما سازمان هایی که برای طراحی شبکه خود از اتصال با سیم استفاده می کنند دارای سرعت بیشتری می باشند و همچنین انتقال اطلاعات در آن ها با سرعت بیشتری نسبت به روش بدون سیم انجام می پذیرد.

از طرفی دیگر سیستم های بدون سیم عموما در سازمان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند چراکه به دلیل بزرگ بودن سازمان در صورتی که قصد راه اندازی شبکه با سیم را داشته باشید هزینه بسیار زیادی را متحمل خواهید شد. البته نکته ای که حائز اهمیت است این است که امکان ترکیب این دو روش نیز وجود دارد؛ یعنی شما می توانید بخشی از سازمان خود را به صورت با سیم و بخش دیگری را بدون سیم، شبکه کنید.

برقراری امنیت شبکه توسط متخصص شبکه برای کاهش هزینه راه اندازی شبکه

نرم افزارهای امنیتی

همواره امنیت یکی از موارد مهم و البته نگران کننده برای مدیران سازمان ها و شرکت ها بوده است. البته که این نگرانی اصلا هم بی دلیل نیست چراکه امنیت بخش جدا نشدنی یک سازمان می باشد که در نتیجه آن اعتماد مشتری را به همراه دارد. به همین دلیل مدیران سالانه هزینه های زیادی را صرف تهیه و نصب نرم افزارهای امنیتی و همچنین آپدیت آن ها می کنند.

اما خوب است بدانید در صورت نصب نرم افزارهای امنیتی مناسب در ابتدای کار، از هزینه تهیه نرم افزارهای دیگر در سال های آینده جلوگیری خواهید کرد و تنها پس از مدتی با انتشار آپدیت جدید، آن را نصب می کنید. به همین دلیل در صورتی که قصد صرفه جویی در هزینه های خود را دارید بهتر است متخصصانی را انتخاب کنید که دانش بالایی داشته باشند و بهترین نرم افزارهای امنیتی را نیز بشناسند.

شرکت های تهیه نرم افزارهای امنیتی معتبر در دنیا به طور مداوم سعی در بالا بردن امنیت برنامه های خود دارند و به همین دلیل شما را از صرف هزینه های اضافی جهت تهیه چند نرم افزار دیگر بی نیاز می کنند.

پیش از پرداختن به عوامل موثر در هزینه راه اندازی شبکه اجازه دهید برخی مزایایی که نصب شبکه برای شما به ارمغان می آورند را بررسی کنیم. مدیران سازمان با نصب شبکه امنیت اطلاعات و همچنین داده های شرکت خود را افزایش می دهند. به روز رسانی اطلاعات سریع تر انجام می شود. با نصب شبکه به اشتراک گذاری فایل ها و همچنین استفاده از منابع سخت افزاری و نرم افزاری نیز به سادگی و با سرعت زیادی انجام خواهد شد. در نهایت کاهش هزینه های اضافی عامل دیگری است که نصب شبکه در سازمان های مختلف را تا اندازه زیادی ضروری می سازد.

عوامل موثر در هزینه راه اندازی شبکه

اکنون که با برخی از مزایای استفاده از شبکه آشنا شدید نوبت به بررسی عوامل موثری می رسد که به کمک آن ها قادر خواهید بود هزینه تقریبی راه اندازی و همینطور هزینه طراحی شبکه را تخمین بزنید. توجه داشته باشید شاید برخی موارد ذکر شده در زیر هنگام نصب شبکه به نظر شما اهمیت چندانی نداشته باشند اما پس از نصب و با گذشت زمان به اهمیت آن ها پی خواهید برد.

نوع شبکه

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در شبکه نوع شبکه می باشد. این بخش به دلیل گستردگی آن به دو بخش کوچکتر نرم افزاری (که شامل سیستم عامل شبکه است) و بخش سخت افزاری (که شامل دو نوع با سیم و بدون سیم است) تقسیم می شود.

سیستم عامل شبکه

زمانی که قصد برپایی شبکه را دارید یکی از سوالات متداولی که متخصص شبکه از شما می پرسد این است که قصد دارید از چه نوع سیستم عاملی در شبکه خود استفاده نمایید. مطمئنا اگر با این موضوع آشنا نباشید هنگام پاسخ دادن با سردرگمی رو به رو خواهید شد. به طور کلی سیستم عامل های شبکه به دو نوع لینوکس و ویندوز تقسیم می شوند. درست است که این دو سیستم عامل با یکدیگر تفاوت هایی دارند اما در برخی سازمان های کوچک فرق چندانی در کاربرد آن ها وجود ندارد.

با این وجود خوب است بدانید امنیت لینوکس به دلیل کد باز بودن آن نسبت به ویندوز بیشتر است البته این موضوع بدین معنا نیست که در صورت استفاده از سیستم عامل ویندوز اطلاعات خود را در معرض هک و دسترسی غیرمجاز قرار می دهید! چراکه بسیاری از سازمان های بزرگ از ویندوز استفاده کرده و هیچ مشکلی نیز نداشته اند. در نتیجه بهتر است برای بازدهی بیشتر از مشاوره متخصصان خدمات شبکه ارغوان کمک بگیرید تا در آینده متحمل ضرر نشوید.

تلفن تماس: 41902-021

تجهیزات شبکه ارغوان

فروش تجهیزات شبکه از بهترین برندها با بهترین قیمت!

02141902

تجهیزات شبکه

بسته به تجهیزات مصرفی در هنگام راه اندازی شبکه ممکن است هزینه نصب تغییر کند. به طور کلی تجهیزات شبکه به دو نوع پسیو و اکتیو تقسیم بندی می شوند. تجهیزات اکتیو: مانند مودم و روتر و سایر وسایلی که با جریان الکترونیکی کار می کنند، قابلیت برنامه ریزی دارند که برنامه ریزی آن با توجه به ابعاد سازمان، نوع شبکه و مواردی از این قبیل انجام می پذیرد.

از طرفی دیگر تجهیزات پسیو مانند کابل، سر سوکت و رک به دلیل اینکه امکان برنامه ریزی برای آن ها وجود ندارد مراحل نصب ساده تری دارند؛ بنابراین می توان نتیجه گرفت هر اندازه سازمان شما گسترده تر باشد تجهیزات بیشتری مورد استفاده قرار خواهند گرفت و طبیعتا هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. لازم به ذکر است تجهیزات شبکه تاثیر زیادی در کیفیت اتصال شبکه و سرعت آن خواهند داشت و در صورت دارا بودن کیفیت مناسب می توانند هزینه نرم افزار ها و مانیتورینگ شبکه را نیز تا حد زیادی کاهش دهند.

پنل اختصاصی برای مدیریت

عامل دیگری که بر هزینه راه اندازی شبکه تاثیر می گذارد، پنل اختصاصی برای مدیریت است. با استفاده از پنل مدیریت، مدیران سازمان می توانند میزان مصرف از اینترنت، میزان مصرف منابع اشتراکی، پهنای باند اختصاص یافته به هر سیستم، فایل های به اشتراک گذاشته شده و بسیاری از موارد دیگر را مشاهده و کنترل کرده و در صورت نیاز آن را تغییر دهند.

شما بنا به نیاز شرکت خود قادر خواهید بود موارد دیگری را نیز به این پنل اضافه کرده یا از آن بکاهید؛ طبیعتا هنگام ایجاد پنل مدیریت و مانیتورینگ، این موارد توسط متخصص از شما خواسته می شود و بسته به نیاز شما هزینه بالاتر و یا پایین تر می آید؛ بنابراین بهتر است پیش از هر چیز نیازهای خود را لیست کرده تا هنگام نصب، هزینه نرم افزار ها و مانیتورینگ شبکه تا اندازه زیادی کاهش یافته و در زمان کمتری انجام شوند.

پشتیبان شبکه

قابلیت پشتیبان گیری

قابلیت پشتیبان گیری (Back Up)، امکانی است که تمامی سازمان ها به آن نیاز دارند و شاید بتوان آن را یکی عوامل هزینه بر در طراحی شبکه دانست. طبیعی است که هیچ شبکه ای، هر اندازه که امن و قدرتمند باشد، از آسیب و حمله هکرها در امان نیست. همچنین در برخی موارد ممکن است سهوی برخی اطلاعات آسیب دیده و یا حذف شوند، در این مواقع سیستم پشتیبان گیر به کمکتان خواهد آمد.

با استفاده از سیستم های بک آپ می توانید در هر زمان که اراده کنید اطلاعات خود را بازیابی کنید و دیگر نگرانی بابت از دست رفتن اطلاعات خود نخواهید داشت؛ اما کاربرد پشتیبان گیری تنها به این موارد محدود نمی شود.

طبیعی است که هراندازه سیستم بک آپ شما قدرتمندتر باشد اطلاعات مدت زمان بیشتری در آن باقی خواهند ماند و چه بسا یک شرکت قصد داشته باشد تمامی اطلاعات کاربران خود را از همان روز اول ذخیره و نگهداری کند. دلیل این کار استفاده از روش های مختلف دیجیتال مارکتینگ (مانند موبایل مارکتینگ و ایمیل مارکتینگ) می باشد.

مزایای قابلیت پشتیبان گیری

به عنوان مثال فرض کنید شرکتی در زمینه فروش تلفن های همراه و تجهیزات مربوط به آن فعالیت می کند. کاربران برای خرید محصولات آن نیاز دارند که با استفاده از ایمیل خود یک حساب کاربری ایجاد کرده و سپس اقدام به جستجوی محصول خود نمایند. طبیعی است که اطلاعات کاربر در بانک اطلاعاتی ذخیره می شود تا در دفعات بعد صرفا با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور بتواند وارد حساب خود شود.

در این شرایط اگر سرور شرکت آسیب ببیند و یا اطلاعاتی از بانک اطلاعاتی پاک شود با کمک سیستم پشتیبان گیر تمامی اطلاعات از دست رفته بازیابی خواهند شد. به همین دلیل مدیران سازمان می توانند با خیالی راحت و بدون ترس از دست رفتن اطلاعات کاربر، در بازه های زمانی مختلف، پیشنهادهایی با توجه به علایق شخص برای او ایمیل نمایند.

در نتیجه صرف هزینه پشتیبانی شبکه هنگام هر اندازه هم که زیاد باشد در بلند مدت سود زیادی برای مدیران شرکت ها خواهد داشت و همچنین از بروز خسارت های احتمالی نیز جلوگیری خواهد کرد.

شبکه کامپیوتری

ابعاد سازمان

ابعاد سازمان یکی از مهم ترین پارامترهای موثر در هزینه راه اندازی شبکه می باشد. طبیعی است که هر اندازه سازمان گسترده تر باشد، تجهیزات مورد استفاده در شبکه نیز افزایش خواهند یافت. به همین دلیل اگر پیش از راه اندازی شبکه قصد برآورد هزینه های آن را دارید حتما به ابعاد سازمان خود توجه ویژه ای داشته باشید زیرا تجهیزات مصرفی در یک اتاق کوچک نسبت به سازمانی که سیستم های آن در چندین ساختمان مختلف هستند تفاوت زیادی خواهد داشت.

نکات مهم پیش از راه اندازی شبکه

موارد بالا مهم ترین عوامل موثر بر هزینه راه اندازی شبکه محسوب می شدند؛ با این وجود پیشنهاد ما به شما این است که پیش از اقدام برای استخدام تیمی جهت نصب و راه اندازی شبکه به سوالات زیر پاسخ دهید تا علاوه بر تسریع کار طراحی شبکه، تمامی اقدامات متناسب با نیاز شما پیش بروند.

  • تعداد کاربرانی که از شبکه استفاده می کنند چقدر است؟ آیا در آینده تعداد آن ها افزایش خواهد یافت؟
  • چه میزان تجهیزاتی به شبکه متصل می شوند؟(مانند اسکنر، کامپیوتر، پرینتر و سایر سخت افزارها) آیا در آینده این تعداد افزایش خواهد یافت؟
  • مواردی که در اختیار هر کاربر (هر سیستم) قرار می گیرند چه چیزهایی می باشند؟
  • اگر از شبکه های بدون سیم استفاده می کنید، ساختار آن تا چه شعاعی را باید پوشش دهد؟
  • آیا لزومی است که از خارج محدوده سازمان یا شرکت به اطلاعات آن دسترسی داشت؟
نکات مهم پیش از راه اندازی شبکه

لیست هزینه راه اندازی شبکه

در زیر لیستی از هزینه های موجود در هنگام راه اندازی و هزینه سرور شبکه به شما ارائه می شود، توجه داشته باشید که قیمت ها تقریبی است و ممکن است با توجه به نیاز شما و عواملی که در بالا گفته شد کمی تغییر کند. همچنین به برخی موارد مانند پشتیبانی شبکه نیز اشاره نشده است چراکه در بسیاری موارد با توجه به ابعاد شبکه قیمت تغییر می کند و یا به بیان دیگر در اینگونه مسائل قیمت ها به صورت توافقی می باشد.

لیست هزینه راه اندازی شبکه
کالا/خدمات – تعداد/واحدبازه قیمت از (تومان)بازه قیمت تا (تومان)
نصب سرور (هر سرویس)5000080000
نصب سیستم عامل شبکه250000300000
کابل کشی (شبکه، تلفن، کواکسیال) هر متر20004000
کبل کشی (فیبر نوری) هر متر20004000
سیم کشی و داکت کشی هر متر40005000
نصب واجرا رک دیواری U7 تا U12116000194000
نصب ترانک (هر متر)50006000
نصب داکت (هر متر)20003000
نصب رک دیوار (هر عدد)8000085000
آرایش رک دیواری (هر عدد)5000055000
آرایش رک ایستاده (هر عدد)100000105000
کابل کشی دوربین (هر متر)20003000
نصب سانترال به همراه تنظیمات (هر دستگاه)200000210000
نصب تجهیزات داخل رک (هر عدد)5000055000
نصب پریز تک پورت توکار (هر عدد)70008000
نصب پریز تک پورت روکار (هر عدد)60007000
نصب DVR (هر عدد)5000055000
نصب NVR(هر عدد)100000105000
فیوژن فیبر نوری (هر عدد)6000065000
نصب پچ پنل 24 پورت (هر عدد)120000125000
پچ پنل 25 پورت (هر عدد)120000125000
نصب پریز ماژولار روی ترانک (شبکه، تلفن، برق) هر عدد50006000
نصب پریز دو پورت کامل (هر عدد)11002100